Skocz do zawartości

[MJZ] Trofeum Dywizjonu 303


fiedotow

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem prawie na 100% przekonany, że jest to zwykła ceglana ścianka oporowa wokół stanowiska postojowego. Budowana z kamienia nie miałaby najmniejszego sensu. Dlaczego? - bo kamień stosuje się współcześnie, albo dla wytrzymałości (zwornik, zwieńczenie, kostka brukowa), albo dla ozdoby.

 

W książce "Donaldy Zumbacha" na stronie 13 w prawym dolnym rogu widać inne ujęcie BM144 i inny kawałek owego murku oporowego przechodzącego w schron dla personelu - ewidentnie ceglany.

 

Ja to widzę tak:

 

1-6_zps51af1fdf.jpg

 

Na pierwszym zdjęciu to też wygląda dla mnie jak zwieńczenie ceglane:

 

Untitled-3_zps992e86c0.jpg

 

Współcześnie to wygląda tak:

 

3-3_zpscc6deb37.jpg

 

 

A dla niedowiarków - inne ujęcie stanowiska postojowego w Kirton-in-Lindsey. Samolot inny, ale lotnisko to samo.

 

4-2_zps43ca669a.jpg

 

Pozdrawiam

Eryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 178
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pod wpływem postów Erolka i zdjęć oraz innych materiałów nadesłanych mi przez kuzyna z U.K. zapadła decyzja: poprawki ułożenia CEGIEŁ! Tak, cegieł. Bo na wszystkich zdjęciach jakie otrzymałem są cegły... Nie wstawiam tu tych zdjęć bo nie znam ich autora. Ale ciekawym odpowiem na PW. Poza tym dostałem ciekawy pdf ze świetnymi rysunkami i opisami infrastruktury lotniska RAF.

Oto, co powstało. Zaznaczam, że murek BĘDZIE JESZCZE MALOWANY ( to dla ewentualnych chętnych do wpisów o kiepskim malowaniu)

Cała dyskusja miała dobry cel. Przynajmniej rozjaśniło mi się w temacie lotnisk i mam nadzieję, że ktoś na tym też skorzystał. Dioramy są dla mnie nowością i ciągle się czegoś uczę... Nawet najlepsze opisy, czy zdjęcia nie nauczą poprawności malowania np. ściany z cegieł, tylko praktyczne działanie...

Dość literomanii. Kilka zdjęć (jak zwykle kiepskich)

imgp42521024x683.jpg

imgp42501024x683.jpg

imgp42511024x683.jpg

 

Eryku! Dzięki za inspirację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoti! Spokojnie... Transplantologia poszła do przodu. Doszyjemy

Jako, że ogrodnik zastrajkował i nie dowiózł roślinek zabrałem się za klin.

troszkę plastiku i gotowe.

imgp42661024x683.jpg

imgp42671024x683.jpg

imgp42691024x683.jpg

 

Tego gentlemana planowałem od samego początku. Tylko nie wiedziałem, czy wyrobię się... A że nie zostało do dokończenia dużo postanowiłem wstawić fotografa. Co prawda ładniej wyglądałby aparat skrzynkowy na statywie, ale w czasie , gdy robione było to zdjęcie najpopularniejszym aparatem był Kodak 35. No może bardziej tu przypomina Pentacona Six TLa ale i tak jestem zadowolony...Nie przykładałem aparatu do twarzy fotografa dla łatwiejszego malowania. Po prostu ustawia gestem ręki pozujących.

imgp42611024x683.jpg

imgp42621024x683.jpg

imgp42631024x683.jpg

imgp42651024x683.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładnie wyszedł zieleniec - ja dzisiaj spędziłem wieczór na maskowaniu swojego modelu a tu jutro trzeba kroić sałatkę - faktycznie robi się ciasno z czasem Tobie Boguś gratuluję terminowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorna praca. Święta świętami ale modelarstwo ma swoje prawa...

Powiercone otwory w podstawce i aktorzy na miejscach. Nie obyło się bez poprawek ułożenia rąk dwóch figurek.

Jeszcze bez fotografa i Spitfire...

imgp43631024x683.jpg

imgp4364768x512.jpg

imgp43651024x683.jpg

imgp43681024x683.jpg

imgp43691024x683.jpg

Obszycia mundurów częściowo malowane częściowo z blaszki Edka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbliżam się do końca potyczki z tematem. Jutro zrobię ramkę. Dziś nie wypada dłubać w garażu ;-).

A póki co wywierciłem w kołach otwory pod szpilki mocujące Spita do podstawy, Dokończyłem fotografa i umocowałem na stałe aktorów. Musiałem pokombinować troszkę i połatać miejscami podłożę ale jest już OK. A fotograf miał być co prawda z polską gapą, jednak koniec końców zrobiłem mu normalne insygnia RAF. Dodałem torbę, bo ubogo wyglądał...

imgp43701024x683.jpg

imgp43711024x683.jpg

imgp43721024x683.jpg

imgp43741024x683.jpg

imgp43871024x683.jpg

imgp43891024x683.jpg

I jeszcze dwa elementy. Ten 1 to szpadel a 2?

szpadeli001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to wygląda na zwykły drewniany słup. Może służył jako podpora do jakieś wcześniejszej konstrukcji lub zostało to wbite jako element ostrzegawczy że dalej kończy się twardy grunt lub można uszkodzić śmigło o nasyp przecież pilot niewiele widzi co samolot ma pod kołami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpadelek elegancki, ale zapałki źle oszlifowane, nie wspomnę już o pudełku

Na 1/3 od dołu zdarł bym papierem ściernym farbę z blachy, by wyglądał na bardziej używany. Fajna robota, zaglądam tu obowiązkowo przy każdej odsłonie MW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczynam wymiękać poziom Twojego pracy pozostawia w cieniu takich niepokornych modelarzy którzy zdecydowali się przystąpić z Tobą do rywalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku... Przesadzasz, ale miła przesada. Jutro wreszcie biorę się za zrobienie ramki do podstawy. Przyniosłem z garażu sprzęt i listewki. Zostało mi trochę z czasów malowania i oprawiania miniatur olejnych.

A co do elementu nr2. Jak sądzicie? Czy może to być kołek do mocowania siatki maskującej? Muszę coś z tym zrobić, bo jest w obrębie dioramy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpadel wymiata O ile do samego Spita nie mam zastrzeżeń to ludki nie bardzo do mnie przemawiają zwłaszcza na zbliżeniach - są takie jakieś "sąsiadowe"... ALE, piszę całkiem szczerze, przy ujęciach ogólnych wyglądają całkiem OK. Jak wspominałem wcześniej, mi osobiście nie pasuje kolor mundurów względem archiwalnych zdjęć. Wiem, wiem, widziałeś ciuszki na żywo więc już nie naciskam w tym względzie.

Proszę tylko o jedno, temu kolesiowi z prawej podpiłuj trochę stopy przy palcach bo mam wrażenie, że zaraz rypnie do tyłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woit... To moje pierwsze ludki i jestem z nich cholernie dumny . Ale obiecuję poprawę przy następnej Dio... A który ma się wyrypać? Ten w furażerce, czy ten w pozycji "klockowej" bo zależy na które zdjęcie patrzysz... Wierz mi, może to kwestia zdjęcia i tak to wygląda, ale nie jest tragicznie... Poza tym poprawienie czegokolwiek grozi uszkodzeniem i nie wiem, czy aż tak warto

Jeszcze dziś wstawiam to coś nr 2 i żeby mi któryś nie malkontencił, że to mogło być coś innego Długo czekałem na podpowiedź.

To ja stawiam kołek (nie klocek) i lulu. Jutro ramka i może finał... Ufff odetchniecie ode mnie i moich Sąsiadów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny temat, znakomita kompozycja, bardzo ładny "Spit". Przejrzałem warsztat od początku bo tak jak pisałem w moim wątku, w którym złapaliśmy kontakt, bardzo mnie zainteresował ten projekt. No i w tym miejscu dochodzę do figurek i powiem szczerze - trochę jednak zaniżają ogólny poziom. Szkoda. Mam tylko pytanie - czy jesteś gotowy podjąć się ich wymiany lub gruntownej przeróbki czy masz ich dosyć i niech tak zostanie ? Jeśli chcesz nad nimi popracować służę wszelką pomocą i radą. Zapewniam, że z "figurasów" w 1/48 dasz radę sporo więcej wyciągnąć. RB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludki jako takie są OK tylko make-up lekko nawala, musisz wizażystę zmienić

Najważniejsze, że Ci to frajdę sprawia bo o to chyba w tej zabawie chodzi

 

Ten młodzian w furażerce co stoi lekko na uboczu, na oryginalnym zdjęciu też stoi jakoś dziwnie, ale u Ciebie mam wrażenie, jakby naprawdę miał się zaraz wywrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.