Skocz do zawartości

sWS with FLAK43 (Great Wall Hobby L3521) 1/35


Jamat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Przedstawiam Wam mój najnowszy model sWS with FLAK43 od Great Wall Hobby (Lion Roar). Model samosklejalny, nawet nie musiałem użyć szpachli.

Malowany Vallejami i Lifecolorami. Brudzony preparatami Ak.

Zapraszam do oglądania.

 

2.JPG

 

3.JPG

 

4.JPG

 

5.JPG

 

6.JPG

 

7.JPG

 

8.JPG

 

9.JPG

 

10.JPG

 

1.JPG

 

11.JPG

 

12.JPG

 

13.JPG

 

14.JPG

 

15.JPG

 

16.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powalcz z tym błotem, bo warto. Sam się uczę, więc piszę to, co myślę o odbiorze Twojego modelu. Zgadzam się z przedmówcami, że błoto trochę psuje odbiór całości. Jeśli robiłeś, tak jak piszesz AK, to White Spiritem powinieneś z górnych części trochę zciągnąć nadmiar błota. Na dole trochę zróżnicowałbym je kolorystycznie. Dodaj może Wet Effect Miga Lub AK jeśli masz? Piszę tak jak pisali mi Koledzy przy moim modelu, bo i mnie brudzenie jeszcze nie wychodzi tak jakbym chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model fajny ale błota to za wiele jeśli już marz taką wizję to dodaj jakąś podstawkę nie będzie w tedy tak razić albo trochę je pościeraj na początku jest ciężko wyczuć kiedy przestać brudzić sam tak mam kwestia doświadczenia tak po za tym to bardzo mi się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę z tym błotem przesadziłeś. Z przedniego kółka aż tyle nie chlapie. To nie samochód po rajdzie Dakar . Tak ciezki pojazd w gęstym błocie jechał 10 km/h, więc nie było takich rozbryzgów. No chyba że obok niego był jakiś rajd i go ochlapali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę z tym błotem przesadziłeś. Z przedniego kółka aż tyle nie chlapie. To nie samochód po rajdzie Dakar . Tak ciezki pojazd w gęstym błocie jechał 10 km/h, więc nie było takich rozbryzgów. No chyba że obok niego był jakiś rajd i go ochlapali.

 

Nie byłbym tego taki pewny :

 

http://militarymodels.co.nz/wp-content/uploads/A-Lot-Of-Mud.jpg

 

Wujek google znalazł więcej takich zdjątek .

 

Po trzecie była wojna pamiętasz ? jak coś pierdyknie w takim morzu błota to chyba może bryczkę ochlapać i wcale nie musi w tym celu Hołek w pobliżu przejechać .

 

Co nie znaczy że nie mam mieszanych uczuć patrząc na ten model .

Po co było wysilać się przy malowaniu ( co widać - jest dobrze) by przykryć potem wszystko warstwą brei ??.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdj. wygląda jakby błoto nałożone zostało tam specjalnie...niezbyt dobrzy przykład.

Problem tu nie polega bardziej na ilości błota lecz na niekonsekwentnym nakładaniu go na niektóre powierzchnie.

Koła i gąsienice- błoto jest nałożone tak jak wszędzie czyli na kropkowane na chlapane, powinno być bardziej starte zgromadzone w zakamarkach.

Przód - za dużo go tam jest i za wysoko zważając na duże błotniki powinno koncertować się na ich zakończeniach poza tym pojazd jest dość wysoki.

Paka- trzeba było wziąć płaski pędzel średniej i małej wielkości i małej i ścierać pionowymi ruchami zostawiając gdzieniegdzie te zbrylone błotko.

Trochę zakryłeś ładny model w skorupkę ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdj. wygląda jakby błoto nałożone zostało tam specjalnie...niezbyt dobrzy przykład.

Problem tu nie polega bardziej na ilości błota lecz na niekonsekwentnym nakładaniu go na niektóre powierzchnie.

Koła i gąsienice- błoto jest nałożone tak jak wszędzie czyli na kropkowane na chlapane, powinno być bardziej starte zgromadzone w zakamarkach.

Przód - za dużo go tam jest i za wysoko zważając na duże błotniki powinno koncertować się na ich zakończeniach poza tym pojazd jest dość wysoki.

Paka- trzeba było wziąć płaski pędzel średniej i małej wielkości i małej i ścierać pionowymi ruchami zostawiając gdzieniegdzie te zbrylone błotko.

Trochę zakryłeś ładny model w skorupkę ;p

 

Ten będzie dobry ?:

 

http://1.bp.blogspot.com/_YYMeAu4i7gA/TO4WpKiiT0I/AAAAAAAAJjc/uS5AQtjFOHU/s1600/wehrmacht-german-army-rare-pictures-ww2-second-world-war-002.jpg

 

Co do reszty zgadzam się .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak to zdj. jest o wiele lepsze widać gdzie i jak skoncentrowane jest błoto to nachlapane jak i to naniesione przez pasażerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak to co piszemy o koncentracji błota jest względne , wynika z różnych czynników i w tym przypadku nigdy nie należy mówić nigdy .

Fakt jest faktem brudzenie w tym modelu jest niekonsekwentne i miejscami całkiem zbędne bo zakrywa całkiem fajnie położoną powłokę malarską

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.