Skocz do zawartości

Volkswagen Garbus Tamiya 1/48


letalin

Rekomendowane odpowiedzi

Jak na moje to wszystko ok! Lakier świetny i na bank jest połysk tylko że zdjęcia robione w namiocie bezcieniowym tak wyglądają.

Mi tam sie podoba i żonce też sie spodoba!

W czarnym kolorze każdy samochód wygląda ładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bardzo dziwnej pozycji przykleiłeś wycieraczki, czy dobrze przestudiowałeś instrukcję montażu tego modelu? Nie można opierać się tylko na obrazku z pudełka bo te często są bardzo mylne.

Poza tym jeszcze nigdy nie widziałem aby pasek gumy na wycieraczce był w srebrnym kolorze. Powinieneś to odkleić, przemalować i przykleić je w bardziej realistycznej pozycji chyba, że masz na to jakieś kwity albo wymyślisz jakąś historyjkę.

Wiele błędów już ci wytknięto powyżej, nie wątpię, że znawcy tego typu samochodu wynajdą kolejne tak abyś w przyszłości mógł się lepiej przyłożyć.

W czarnym kolorze każdy samochód wygląda ładnie

Tu się z kolegą zupełnie nie zgadzam, czarne samochody bardzo szybko się brudzą i ładne są tylko na krótko po wyjeździe z myjni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bardzo dziwnej pozycji przykleiłeś wycieraczki,

w tym modelu sa zespolone z szyba przednią - duży szacun za tak precyzyjne malowanie

 

dot uwag nt wyposażenia to troche w tym racji jest

co do koloru to ja tam wole satynowe ale on pewnie malowany polyskiem tylko takie zdjęcia

 

generalne wrażenie bardzo dobre

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym modelu sa zespolone z szyba przednią - duży szacun za tak precyzyjne malowanie

Zatem można było wycieraczki zeszlifować i zrobić je samemu, wtedy można by je ułożyć w prawidłowej pozycji zdecydowanie niżej a tak wyglądają wręcz karykaturalnie niestety... kolega się nie przyłożył to prostej modelarskiej czynności...

...duży szacun za tak precyzyjne malowanie

No ale chyba nie gumy? Przecież ta powinna być w czarnym kolorze albo inaczej zwanym gumowym. Firma Gunze ma w swojej ofercie taka farbkę w słoiczku o takiej nazwie nawet.

...ale on pewnie malowany polyskiem tylko takie zdjęcia

Na zdjęciach widać satynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale chyba nie gumy? Przecież ta powinna być w czarnym kolorze albo inaczej zwanym gumowym. Firma Gunze ma w swojej ofercie taka farbkę w słoiczku o takiej nazwie nawet.

Gumowe jest tylko pióro i to od strony szyby, od zewnątrz guma siedzi w "ramce" która może być chromowana. Przy wysokości gumy jakieś 7mm w skali dostajesz 0,15 mm. Z resztą Twojej wypowiedzi jestem się w stanie zgodzić, lakier wygląda na satynowy, ale to też może być wina światła. Wycieraczki od podstaw, hmm toż to maleństwa do 1cm długości, ale się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ak się sklejało tę miniaturę?

 

Nie ma niczego w samym montażu, co może zaskoczyć. Wszystko pasuje.

Momentem krytycznym może być wklejenie szkieł reflektorów. Nie miałem ClearFixa, robiłem na CA i bałem się, że zaparuje, ale na szczęście nic do środka się nie dostało.

Mało szczegółów wewnątrz. Wypadałoby dodać choćby lusterko wsteczne w kabinie.

Lampy tylne są b.uproszczone, ramka i czerwone szkiełko , to moja produkcja z dwóch krążków plastiku. Jedyny zresztą element jaki poprawiłem w tym zestawie, poza nawierconą rurą wydechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie od razu Garbusa zbudowano, następnym razem będzie 1:35, potem 1:16 czyli masz jeszcze czas na 1:1.

 

1/35 już mam, czekam na 1/24 revella, wtedy też na szybko złożę. Tego 1/16 raczej nie. Na pewno jednak nie zdobędę się na 1/1. To nie jest moje hobby już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze smialo stwierdzic że jak się kupi 1/1 to modelarstwo na długo odejdzie w niepamiec więc nie polecam. Od roku remontuje i końca nie widać. Skarbonka bez dna- czasu i pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garbusik fajny. Opony faktycznie średnio pasują ale domyślam się, że bazą modelu była właśnie wersja wojskowa.

Odnośnie wycieraczek - anie w pozycji, ani w kolorze nie ma nic nienaturalnego.

Po prostu kiedyś tak wyglądały. A jeżeli chodzi o materiał foto to proszę: http://www.automobilia.pl/volkswagen-beetle-historia.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garbusik fajny. Opony faktycznie średnio pasują ale domyślam się, że bazą modelu była właśnie wersja wojskowa.

Odnośnie wycieraczek - anie w pozycji, ani w kolorze nie ma nic nienaturalnego.

Po prostu kiedyś tak wyglądały. A jeżeli chodzi o materiał foto to proszę: http://www.automobilia.pl/volkswagen-beetle-historia.html

 

Model prosto z pudełka, to i opony takie jak zaproponował producent. Nic nie dało się z tym zrobić, a jakieś szpachlowanie i bieżnikowanie na nowo było rozpatrywane, ale zarzucone ze względu na termin...

 

Dzięki za zdjęcie pokazujące wycieraczki w tamiyowskiej pozycji. Od dzisiaj będę mógł spać spokojnie

Znalazłem jeszcze jedno:

 

i154607.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.