Skocz do zawartości

AH-64D Academy 1:48


Stojkovic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

To mój debiut modelarski w segmencie aerodynamicznym na forum i ogólnie w modelarskiej karierze.

Postanowiłem sprawdzić czy nadaje się do robienia śmigłowców. Mam nadzieję, że jak na pierwszy raz jest znośnie. Oczywiście nie ustrzegłem się kilku błędów, ale wnioski na przyszłość.

 

DSC01788_zps093e5243.jpg

DSC01789_zpsb6e298ae.jpg

DSC01790_zps39a95ae2.jpg

DSC01792_zps45ba7adc.jpg

DSC01793_zps0a6e1ae8.jpg

DSC01795_zps33b057ef.jpg

DSC01796_zpse048c60e.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chpodzi o odwzorowanie realnego koloru, to zdecydowanie nie jestem ekspertem. Bardziej chodziło mi o zlepienie tego w coś co przypominać będzie AH-64D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszedł całkiem nieźle, zastanawia mnie tylko czy Academy spartoliła czy Ty:

DSC01795_zps33b057ef.jpg

Goleń podwozia powinna być zamocowana do tego elementu będącego na wysokości kabiny pilota

 

DSC02900.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaliczam tego modelu do "spasowanych idealnie".

Zdecydowanie odradzam początkującym. Sporo szpachli i nierównego wymiarowania. Ale jak się człowiek zaweźmie i uzupełni o blaszki to efekt przyzwoity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o "dokładność" to Academy zrobiła ten model na podstawie prototypu, wiec powiększone i przedłużone sponsony so zakończone w sposób nieistniejacy w egzemplarzach seryjnych.

Model Master ma w palecie kolor "us army helo drab" idealnie nadający sie na wszystkie nowoczesne śmiglowce armi Amerykańskiej, oprócz śmigłowców sił specjalnych (są czarne).

Rakiety Helfire nie powinny być czarne?

 

Poza tym to całkiem ładnie i czysto sklejony model, oszklenie wygląda na czyste, a to zawsze na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model sklejony w porządku .Widzę że zabrałeś się helikoptery jedyne co można powiedzieć o tym zestawie to to że ma strasznie ubogie kalkomanie w porównaniu chociażby do Hasegawy ja też mam AH64A ale w 1/35,ale najpierw UH60A w wersji medevac Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W szafie czeka jeszcze Mi-24 w 1/48, CH47 - Chinook -1/48, F86 Sabre Dog - 1/48 oraz UH1 od Dragona w 1/35.

 

Główny nurt mojego odelarstwa to pancerka, ale śmigłowce też są ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smigłowce, w szczególności te w stylu Apache'a są powiązane z pancerką ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie tworzenie modeli śmigłowców czy pancerki ma jeden spójny punkt - trzeba to roić powoli i precyzyjnie.

 

Co wyższości jednego nad drugim: De gustibus non disputantum est.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W US Army jednostki śmigłowców stanowią część wojsk lądowych,dlatego mam propozycję dla Admina aby tematykę związaną ze śmigłowcami armii wyłączył z działu "Samoloty i śmigłowce" a umieścił w dziale "Pojazdy wojskowe" Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam.

 

Łukasz super Ci ten wiatrak wyszedł, czy to jest ten sam o którym ja myślę a ty wiesz.

 

Pozdrawiam.

 

Paweł O.

 

P.S. Pokaż się od czasu do czasu, Bartek sie pyta jak Lego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Tak, to ten sam.

 

Obiecałem ci, ze go zrobię jak trzeba.

Być może sam zrobiłbyś go lepiej, ale sama budowa dała mnóstwo frajdy, tak więc dzięki za "geszeft".

 

Postaram się podskoczyć w któryś piątek po pracy, bo o wizycie myślę już od dawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.