Skocz do zawartości

I co dalej... 1:35 Dragon


micmal

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie już cholera bierze jak mam obłożyć figurkę oporządzeniem a tu tyle dodatkowych rekwizytów i to wykonanych samemu - bardzo podziwiam umiejętności i cierpliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zdradź jak malujesz drewno .

 

o do malowania drewna, to obstawiam jakieś przecieranko warstwy farby nałożonej wcześniej...

Aha, imadło jest umieszczone baaardzo nieergonomicznie .

 

Pewnie i przecieranie dałoby radę, ale tutaj pomalowałem trochę inaczej. Zestawem Lifecolor do drewna pomalowane zostało i biurko i ława. Ława dostała podkład Vallejo Old Wood, na to poszły LC kładzione od jasnego beżu, poprzez Warm light shade i Warm light shade 2. Dwa cienie kładłem tylko w wybranych miejscach. Wszystkie farby zmieszane z retarderem Vallejo, tak aby dać możliwość "wymieszania" i "płynnego" przejścia kolorów. Na biurko poszły same LC zaczynając od brązu, poprzez podane dwa cienie. Następnie farbami olejnymi porobiłem, co ważne, cieniutkie kreski z brązu ciemnego, jasnego i buffa. Pędzelkiem namoczonym w rozcieńczalniku rozmyłem oleje. U mnie zwłaszcza na biurku te kreski były jeszcze troszkę za grube. Powinny być cieniuteńki, malowane pędzelkiem z paroma zerami. Ot i cały przepis. Tę metodę pokazał mi Kuba Lipiński za co jestem mu wdzięczny Fajnie wygląda ta sama metoda ale w połączeniu z szarymi olejami, tak aby uzyskać efekt starego, wyschniętego drewna. Zestaw LC bardzo fajny, ale przy umiejętnym doborze kolorów ten sam efekt można uzyskać i innymi farbami. Ja takiego oka nie mam i wziąłem gotowy zestaw.

Imadło fakt do d... ale tak zostaje, przytwierdzone na Bonda i odrywane popsułoby biurko, a nie chce mi się poprawiać.

 

Mnie już cholera bierze

 

Mnie też powoli, zwłaszcza jak patrzę ile tego jeszcze mam.

 

bardzo podziwiam umiejętności i cierpliwość.

 

Wielkie dzięki.

PS Idę lepić skuterek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko fotki in boxa, bo utknąłem na dalszych klamotach i straciłem wenę, ale pokazać można, bo zestawik przedni

 

Obraz061_zps1423e652.jpg

 

Instrukcja całkiem przyjemnie wygląda

 

Obraz058_zps17f04188.jpg

 

Dwie wypraski

 

Obraz062_zps98a19bd8.jpg

 

Dodatkowo blaszki, kalki dla dwóch malowań i ramka z oszkleniem.

 

Wielkie dzięki dla http://www.saharahobby.pl/ za sprowadzenie Dioparku, bo jak tylko kuknąłem te zestawy to wiedziałem, że muszę je mieć. A i jeszcze nabyłem azjatyckie rowery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dziergam te graty i dziergam...

Z tym mebelkiem już nic dalej nie robię, bo w szopie tak czy tak mało co widać

 

svv5.jpg

 

Ze stołem jeszcze walczę

 

wwm9.jpg

 

Może słabo widać ale porobiłem z żywicy Miga kostki lodu do piwa

 

ofr3.jpg

 

Gotowe

 

5gew.jpg

 

Beczki i inne takie

 

fxyc.jpg

 

Troszkę drobnicy

 

kseh.jpg

 

Walczę dalej

 

xms2.jpg

 

Wkleiłem parę drobiazgów

 

3mp8.jpg

 

A taka jest koncepcja.

 

yjv5.jpg

 

Na tym etapie nie wygląda to porywająco, ale dopiero jak zrobię warsztat, to mogę pomyśleć nad dokładnym zrobieniem gleby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łelegancko, tylko mała prośba, nie wiem jaką masz wizję odnośnie wykończenia podstawki, broń boże nie rób takiego czegoś co wygląda jak rama od obrazu, to się sprawdza do np. samochodów z lat 20 czy innych zabytkowych parowozów, tu musi być coś prostego. Dużo ludzi zamawia takie wycacane na glanc podstawki a potem stawia tam umorusany czołg, ma się to jak pięść do nosa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę doczekać finału i galerii

Ja też

Łelegancko, tylko mała prośba, nie wiem jaką masz wizję odnośnie wykończenia podstawki,
...

Podstawka nie będzie typu "obrazowego", tego też nie trawię. Ot wszystko na równo wysypane piaskiem, a balsa na bokach pociągnięta jakąś bejcą. Myślałem o oklejeniu balsy jakimiś blaszkami, siatkami metalowymi i pomalowaniu, ale to chyba byłoby zbyt "przytłaczające" i odciągające uwagę od scenki, więc zostanie balsa.

 

Dużo ludzi zamawia takie wycacane na glanc podstawki a potem stawia tam umorusany czołg, ma się to jak pięść do nosa.

 

Zgadzam się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Brazylijskiego serialu ciąg dalszy. Pomalowałem drzwi (zostały do zrobienia zawiasy i gwoździe)

 

Obraz076_zpscf6b325b.jpg

 

Myślę, co by je malnąć na biało i uzyskać ślady spękania białej farby, ale jakoś nie mam przekonania co do efektu.

 

Obraz078_zps2359d5b1.jpg

 

Zacząłem też malowanie figurek, ale jakoś ciężko idzie.

 

Obraz067_zpsf24368f0.jpg

 

Więcej już chyba z tego "ciała" nie wykrzesam. Może jeszcze trochę rozjaśnić wystające elementy: nos, kości policzkowe. Jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi już nie ruszaj .

OK ,chyba zostawię jak są, a patent z białą farbą potrenuję i wykorzystam przy następnych pracach.

Dziękuję Koledzy, cieszę się że się podoba

Odnośnie malowania, to metoda taka sama jak przy meblach. Zmieniłem tylko kolorystykę i bardziej podziałałem olejami. Na podkładowy czekoladowy z zestawu do drewna LC (zresztą zestaw bardzo fajny, zwłaszcza dla takich jak ja, co to mają problem żeby sobie podobierać różne farby i nimi siębawić) dawałem jaśniejsze odcienie szarości. Następnie olejami, szarymi maziałem delikatne kreski i je rozcierałem White Spiritem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie Ci te figurki wychodzą ,napisz trochę jak je malowałeś .

Cała reszta też nieźle wyszła , razem zapewne będzie to jedna z lepszych dioram jakie widziałem .

Bardzo dziękuję za tak miłą wypowiedź, zwłaszcza że pada z ust autora pięknych dioram, u którego można w warsztatach podpatrzeć wiele ciekawych rzeczy (np. woda). Mam nadzieję, że efekt finalny będzie zadowalający.

Figurki.

Figurki pomalowane Valejjo MC. Pierwszy raz malowałem trochę inaczej tzn. na podstawkę wylałem troszkę wody, na to dałem papierowy ręcznik nasączony wodą. Na ręcznik dałem kolory, którymi malowałem np 2 odcienie niebieskiego, dark rubber, biały. Po pomalowaniu kolorem bazowym, pędzlem wycieranym w mokry ręcznik kładłem kolory od ciemniejszego do jaśniejszego.

Piszę, że pierwszy raz tak malowałem, bo dotychczas stosowałem dużo retardera, ale dzięki stosowaniu bardzo rozwodnionej farby można śmiało mieszać kolory i malując "mokre w mokre" osiągnąć podobne rezultaty.

Metoda podpatrzona u Olivera Kovaca http://www.youtube.com/watch?v=B6yJhoTalAI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Petarda jak to mawia znany polski kucharz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.