Skocz do zawartości

I co dalej... 1:35 Dragon


micmal

Rekomendowane odpowiedzi

Dżungla skończona, można więc zabrać się za kolejną pracę.

Model Dragona stary z babolami, niepodobny do M4A1 76mm, ale do mojej scenki taki może być. Poprawiać go nie będę, bo szkoda czasu, a i tak musiałbym mieć Italkę, Tascę i jeszcze sam nie wiem co, żeby coś z tego ulepić.

 

DSC_5397_zpsaaac99e7.jpg

 

DSC_5394_zpsc2a8c35d.jpg

 

DSC_5395_zps4587ad45.jpg

 

Scenka zainspirowana jest fotką, którą wstawię w dalszym etapie prac.

Dodatkowo posłużę się tymi zestawami

 

DSC_5399_zps7a54b481.jpg

 

DSC_5400_zpsec797250.jpg

 

Dojdą jeszcze dwie figurki żywiczne, graty (beczki i takie tam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Fajnje że tym razem będzie od początku.

Też się cieszę i mam nadzieję, że długo to nie będzie trwało

Miałem tylko skleić bryłę i malować, ale jak zacząłem...

DSC_5427_zps15be83fe.jpg

DSC_5426_zpsffa6b8bd.jpg

DSC_5424_zps80ea2f22.jpg

Pozostała wieża, dokończenie szpachlowania, szlifowanie itd, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No to ja zacznę...

Popracuj nad spawami przy pałąkach na przedniej płycie... Części są słabo obrobione i widać w tej chwili szparę przy łączeniu: spaw-pałąk.

A co z listwami służącymi do mocowania błotników?

Prowadnice gąsienicy nad każdym wózkiem mógłbyś pocienić...

No i przyjrzyj się uchwytom liny na kadłubie- też można je wymienić...

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja zacznę...

Wielkie dzięki za uwagi:

1. Mocowanie liny poprawię. Chyba w zestawie Voyagera jest takie, to zamienię.

2. Spawy do zrobienia. Już próbwałem, ale mam chyba starego Magic Sculpa, bo coś nie mogłem sobie poradzić. Kruszyło się i kruszyło.

3. Listw nie będzie.

4. Z prowadnicami masz rację. Tak prawdę powiedziawszy, trzeba by je zrobić od nowa z blaszki, ale w tym modelu jest tyle innych rzeczy które powinny być zmienione (a nie będą), że sobie daruję.

Jeszcze raz dzięki za uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowadnice łatwo w tym modelu obrobić, by wyglądały jak należy- i to właściwie tylko z jednej (zewnętrznej) strony. Do tego dodasz, albo i nie- łby śrub i nieco wyszpachlujesz łączenie połówek wózka i masz...

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Prowadnice łatwo w tym modelu obrobić, by wyglądały jak należy- i to właściwie tylko z jednej (zewnętrznej) strony. Do tego dodasz, albo i nie- łby śrub i nieco wyszpachlujesz łączenie połówek wózka i masz...

Pozdrawiam!

Jeszcze raz bardzo Ci dziękuję za podpowiedź. Zrobiłem tak jak pisałeś, tylko baterie padły w aparacie i nie pstryknąłem fotek.

Coś tam skrobię. W ramach ćwiczeń z aerografem, popsikałem Lifecolorami z zestawu do rdzy, potem lakier, potem specyfik AK i sól.

DSC_5520_zps8be774ee.jpg

DSC_5517_zps6c54d4bd.jpg

DSC_5512_zps4e795d74.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Trochę podziałałem.

DSC_5786_zps8177eea8.jpg

 

DSC_5788_zpsa01bc035.jpg

 

DSC_5793_zpsb4c19361.jpg

 

DSC_5794_zps7acb0ea0.jpg

 

DSC_5793_zpsb4c19361.jpg

 

Kalki z tego zestawu

http://www.saharahobby.pl/uschi-van-der-rosten/7272-uschi-iwd-2-kalkomanie-instant-weathering-decal-2-1-35.html

Bardzo delikatne i miałem kupę frajdy ale i stresu przy ich nakładaniu.

Teraz muszę popracować nad drobniejszymi zadrapaniami, wieżą i ogólnym wyglądem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luźna inspiracja to ta fotka

Z1420omek_zps529ce238.jpg

Źródło: Sherman Tank, Owners Workshop Manual, Pat Ware, wyd. Haynes 2012, s. 137.

Polecam fajne fotki

bombardierski, tylko ta dziura po lufie powinna chyba wyglądać trochę inaczej.

Zaszpachlowałem tylko zagłębienie pod dragonową lufę, i tyle. Na fotce wygląda chyba tak samo

Pięknie dziękuję i aż sam jestem ciekaw co z tego dalej wyjdzie. Właśnie siedzę i myślę co dalej. Czy psikać już lakierem i dalej bawić się olejami, AK, washami ? Czy też jeszcze coś podmalować, ale co i jak? Jutro, a właściwie dzisiaj wieczorem będę dalej walczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem wash. Miał być niebieski Vallejo i jakiś brązowy na wieży, ale z tym niebieskim coś nie wychodziło i dałem Dark Brown z AK. Trochę podziałałem olejami i jaśniejszymi odcieniami przejechałem obrysy niektórych odrapań. Rdzę zrobiłem z pasty Vallejo i pokolorowałem zestawem do rdzy z LC. Na jarzmie muszę się jeszcze trochę pobawić, bo na czerwonym podkładzie słabo to widać.

DSC_5804_zps2363cfd7.jpg

 

DSC_5808_zpsc8919a87.jpg

 

DSC_5809_zps40d47986.jpg

 

DSC_5812_zps06767b99.jpg

 

DSC_5813_zps3254e386.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Hej.Supermalunki tanka;szczegolnie pododa mi sie jarzmo i ta rdza.

Z tymi komorkami Miniarta,te szpary miedzy budynkami moga przejsc ale z gory mozesz polozyc blaszke od kwiatkow jako imitacje blachy olowianej jako uszczelnienie albo dorobic rodzaj czapki na murku zeby sie woda nie lala miedzy sciany.

Dachowka wymiata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki!

Z tymi komorkami Miniarta,te szpary miedzy budynkami moga przejsc ale z gory mozesz polozyc blaszke od kwiatkow jako imitacje blachy olowianej jako uszczelnienie albo dorobic rodzaj czapki na murku zeby sie woda nie lala miedzy sciany.

Ta mała "kanciapa" to jeszcze nie wklejona. A z górą to wiem, że muszę powalczyć. Dzięki za pomysł. Dachówek to zeszło mi ze 320 szt.

Powoli coś tam skrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.