Skocz do zawartości

aerosan rf-8 trumpeter


skikut87

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejne dziwadło w moim warsztacie. Co do jakości modelu -fakt trzatrochę poprawić po producencie ale za tą cene to można wszystko

Założenia:

Głównie wyżyć się artystycznie na malowaniu,czyli :

Efekt prześwitującej sklejki spod zimowego kamo itp,

Zrobić jedną stronę pokrywy silnika otwartą

Reszta wyjdzie w praniu:piwo:

Na dzień dzisiejszy-pomalowana sklejka i sklejony kadłub teraz czas na spzachle i szlifowanie przy okazji zeszlifuje nity które nieopacznie dał producent na kadłubie.

 

Efekty

1008176q.jpg

1008178y.jpg

1008183.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawka jeśli będzie to raczej mała bo odkładam pieniądze na większy projekt ;)

Figurki pewnie bym postawił jakieś ale jest problem ze znalezieniem odpowiednio zakapturzonych rusków;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pokusisz się o możliwość dalszego wyżywania się...

http://www.panzer-bau.de/fahrzeugmodelle-1-35/fahrzeuge-russland/aerosan-motorschlitten/

 

szczerze myślałem nad tym zwłaszcza że teraz na rynku są dostępne trzy typy aerosani z Trumpentera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do zorientowanych w temacie, jakiego koloru była albo z czego była zrobiona deska rozdzielcza w tym ustrojstwie? Trumpenter niestety za bardzo nie poszalał w temacie i napisał w instrukcji flat black, a kolor wnętrza opisał khaki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to mieszanka kolorów vallejo yellow ochre i jakiegoś brązowego w proporcji 1:1 ( nie pamiętam bo wziąłem ten co mi odpowiadał kolorystycznie) następnie przejaśnienia z tych samych farb z tym że proporcja 5:1 ochre: brown. Kolejny etap to zapuszczanie oleju MIGa (umbry) w zagłębienia itp, potem tym samym olejem ale w różnej proporcji rozcieńczenia i różnej grubości pędzlami paćkałem w jednym kierunku po modelu. Na koniec wyciągnięcie szkieletu sama farbą yellow ochre i na wszystko Pactra clear orange. Chyba wyjaśniłem w najszybszy sposób.

 

A jak nie to przy malowaniu kadłuba zrobię relacje foto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra mam pytanie ktoś się orientuje w jaki sposób była w tym ustrojstwie otwierana pokrywa - maska , silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie pomogę ale chętnie popatrzę.Na początku myślałem,że jakiś samolot sklejasz .
haha prawie że dodać tylko skrzydła i można zmienić dział

 

No i doczekałem się .

Będziesz dorabiał śmigło z listewek?

szczerze nie wiem jak to się robi po za tym wydaje mi się że ta wersja miała śmigło z aluminium lub z jakiegoś innego metalu, ale przyznam się myślałem nad pomalowaniem śmigła na drewniany - lepiej to będzie wyglądać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiele ale zawsze coś... niestety podczas przeglądania zdjęć okazuje się że trumpenter dokładnie skrzanił model dlatego trochę mi zeszło by dostosować silnik tak aby wyglądał w miarę jak oryginalny

 

1008189.JPG

1008191.jpg

1008196l.jpg

1008203.jpg

 

Niestety to nie koniec zabawy z silnikiem- jeszcze o rurowanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super . Jeśli by Ci się chciało zabawić w dorabianie śmigła to widziałem gdzieś taki poradnik. Jak znajdę to podeślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem więc pokazuje jak maluję sklejkę/drewno:

Skłamałbym gdybym napisał, że malowałem go tydzień i dlatego nic tu nie pisałem -nie malowanie to wczorajszy efekt i razem z podkładem zajęło mi 3-4 h.

 

Dobra wracając do malowania podkład podkład mr surfacer 1000 z puszki, kolor bazowy vallejo flat earth (983). Po pomalowaniu kolorem bazowym ustawiam aerek na cienkie linie ok 2mm i do pozostałości w zbiorniczku flath eartha dolewam na oko yellow ochre (913) maluję przejaśnienia, miejsca narażone na przetarcia. Następnie za pomocą samego Yellow ochre maluję cienkie linie wzdłuż lub w poprzek kadłuba (tak jak zazwyczaj robię zacieki, przejaśnienia na pancerzu itp- semovente, czy patton ). Ostatnim etapem zabawy z akrylami jest ręczne malowanie. W tym celu bierzemy stary poszczę piony pędzelek ( jeślijest za bardzo wyszczę piony przycinamy go mieszanką farb yellow ochre i białej nakładam farbę szybkimi pociągnięciami nakłądamy mieszankę na kadłub. Hokus pokus i powinno wyjść coś takiego:

 

1008232.jpg

1008233m.jpg

 

Dalej umbra palona z miga rozcieńczona z benzyną ekstrakcyjną( proporcje wedle uznania i zamierzonego efektu) i tym samym pędzlem co poprzednio nakładamy za pomocą szybkich ruchów w jedną stronę. Mi wyszło coś takiego:

 

1008239s.jpg

1008243w.jpg

 

 

Moje drewno specjalnie zrobiłem ciemne by ładnie kontrastowało w późniejszym etapie z białym. Na koniec ( dziś) na to wszystko położę clear orange i zabezpieczę lakierem glosowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierw to nałożę na ten biały lakier bo to dopiero podstawa do dalszych prac. Podobne odrapania zamierzam zrobić na nartach. Tylko tu mi się pojawia pytanie; te narty były metalowe czy drewniane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.