Skocz do zawartości

Haubica 155mm Schneider wz.17 ChoroszyModelbud 1:72


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dla wszystkich maniaków modeli Wojska Polskiego z okresu II RP mam dobrą wiadomość. Dzięki wysiłkom ChoroszyModelbud znanej ze świetnych modeli żywicznych (między innymi PZInż.130 w skali 1:35) w sprzedaży dostępne są modele haubicy 155mm Schneider wz.17 w skali 1:72. Jak widać z poniższych zdjęć zapożyczonych z oficjalnej strony producenta są dostępne dwa modele - haubicy wraz z ośmiokonnym zaprzęgiem jak i model samej haubicy bez zaprzęgu.

 

4de40288d40cefb9m.jpg

c4163c9d179e6f47m.jpg

84a704000c481359m.jpg

147338ffb3613db6m.jpg

 

Mam nadzieję, że ChoroszyModelbud nie poprzestanie tylko na tych dwóch modelach i w niedalekiej przyszłości doczekamy się kolejnych modeli uzbrojenia Wojska Polskiego z okresu II RP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierunek słuszny, ale cały efekt tych perełek i tak psuje brak figurek polskich żołnierzy - artylerzystów, czołgistów, piechociarzy, mechaników... Trzeba albo samemu kombinować albo zdawać się na lepsze lub gorsze odlewy z białego metalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny

A jaka cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hubert72 do Schneiderki świetnie pasują figury od zestawu German Infantry Gun SIG-33 with Crew figures z Caesar Miniatures. I nie trzeba aż tak dużo w nich przerabiać.

W Martoli są taniej niż w Jadar...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej odpada :( Jeśli zdecyduję się na scenkę to będzie coś w rodzaju postoju , odpoczynku . Pewnie będę kombinował z figurkami tak jak w przypadku ciągnika PZinż Wz.34 i skody 100mm - przerabiany preiser z dodatkiem rąk i głów od armo Swoją drogą warto by było wysłać emalię do producenta z prośbą o dedykowany zestaw figurek..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kunie są z Preisera i bodaj Pegasusa. Firgurki polaków można zanabyć z Modelltransu, albo Armo z tego co wiem. Jest też taki jeden zestaw saperów i piechoty. Któraś z angielskich firm robi je w białym metalu. Ładne są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hubert72, od razu uprzedzam, że ciężko w tej skali o konie podczas popasu... chyba, że chcesz dać samych artylerzystów, albo też zwierzęta pociągowe dłubać od podstaw?

 

Rysunek na pudełku wskazywał mi na konie w pozycji postoju , odpoczynku . Na koniach się kompletnie nie znam , więc co do pozycji mogłem się mylić . Od podstaw dłubał nie będę , kompletnie nie mam na to czasu -ale tak jak pisał Radek są przecież Preisery i jeszcze jakieś zestawy ze zwierzakami więc można coś kombinować . W kwestii figurek - w grę wchodzi przerabiany preiser , modelltrans i armo , także można przerabiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.