Skocz do zawartości

P 51 D-10 Airfix 1/72


jozik

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam kolejnego Mustanga jaki powstał w mijającym sezonie .Model przedstawia samolot na jakim w 375FS/361FG latał 1st Lt Urban Drew,do końca wojny odniósł sześć zwycięstw ,w tym dwa nad Me 262.Co ciekawe samolot jest w barwach 374 FS i może dlatego ma oznaczenie ośmiu zwycięstw.W budowie modelu użyłem pasów z AML,kalkomanię z Tally Ho oraz zbiorniki z Revela,poza tym lufy km z igieł. Model sklejało się bardzo przyjemnie.Oczywiście jak zwykle nie do końca jestem zadowolony ze śladów eksploatacji.Niestety na zdjęciach widać srebrzenie kalkomanii na smigle.Zapraszam do oglądania.

PICT0130.JPG

 

PICT0138.JPG

PICT0142.JPG

PICT0144.JPG

PICT0147.JPG

 

PICT0124.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

375th używał kodu E2. Kod 374th to B7.

Urban Drew zmarł w zeszłym tygodniu 3 kwietnia... .

Dzięki za sprostowanie ,niestety przeglądając zdjęcia 361FG ,nie zwróciłem na to uwagi.Informację o barwach 374 FS podałem za instrukcją Tally Ho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam, przeglądając kiedyś Mustangi z 361st trafiłem na sylwetkę, w której podpisie zawierającym numer grupy i dywizjonu zgadzała się bodaj tylko połowa cyfr i to niekoniecznie we właściwym miejscu .

Powodzenia w modelowaniu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogon to wkład własny.W sumie nowe modele Airfixa są OK,pod warunkiem delikatnego traktowania linii podziału.W tym przypadku delikatnie zapusciłem linie tylko na żółtym tle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkło jest w nowym Airfixie klarowne, są nawet dwie wersje, ale jest tu inny problem. Kanały wlewowe są gorzej zaplanowane niż to Tamiya zrobiła i trudno ten przezroczysty element dokładnie obrobić (osłona składa się dwóch cześci, dolnej ramy i górnego szkła, identycznie jak Tamiya).

 

W ogóle mam wrażenie że projektant formy mocno się inspirował produktem Tamki, nawet go nieco usprawnił dodając np wydzielone klapy, ale technologicznie to jeszcze sporo Airfixowi brakuje do poziomu prezentowanego przez japońskiego producenta i robiąc ten zestaw wyłazi to w wielu miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkło jest w nowym Airfixie klarowne, są nawet dwie wersje, ale jest tu inny problem. Kanały wlewowe są gorzej zaplanowane niż to Tamiya zrobiła i trudno ten przezroczysty element dokładnie obrobić (osłona składa się dwóch cześci, dolnej ramy i górnego szkła, identycznie jak Tamiya).

 

W ogóle mam wrażenie że projektant formy mocno się inspirował produktem Tamki, nawet go nieco usprawnił dodając np wydzielone klapy, ale technologicznie to jeszcze sporo Airfixowi brakuje do poziomu prezentowanego przez japońskiego producenta i robiąc ten zestaw wyłazi to w wielu miejscach.

Masz rację, ale za cenę Tamki kupisz 2-3 Airfixy, a to dla młodych adeptów zaleta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, ale za cenę Tamki kupisz 2-3 Airfixy, a to dla młodych adeptów zaleta

Tak, właśnie z synem składam F-51D, tzn. on składa, skleja, maluje, ja tylko nadzoruję, instruuję, podaję narzędzia - generalnie to jestem w delikatnym szoku, pozytywnym, jak fajny modelik można dostać za 24 PLN!

Ale wracając do jozikowej pracy to gratuluję efektownego modelu, chciałoby się tylko lepsze zdjęcia zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A limuzynka kabiny jest zestawowa? Wygląda na dość przezroczystą. Coś jej pomogłeś, czy taka z natury?

Oszklenie malowałem sidoluxem.Dwuczęściowa limuzyna to dobry pomysł,trzeba tylko zachować dużą ostrożność przy klejeniu ,ja zastosowałem Clearfix.

Całkiem przyjemnie... Może zrób coś jeszcze z liniami na płatach... Wydają

się za czyste w porównaniu z okopceniami koło luf.

Jest to już kolejny model Airfixa ,który ostatnio sklejałem i nauczony doświadczeniem(viewtopic.php?f=64&t=31298) wolę do tego tematu podchodzić ostrożnie.Z okopceniami troszkę przesadziłem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.