Skocz do zawartości

VK1602 Leopard Amusing Hobby


Krisownia

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 104
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

http://www.scalemates.com/products/product.php?id=172674

 

Na tej stronie są 2 linki do przyzwoitych recenzji ze zdjęciami.

 

Będzie pomalowany na jednolity dunkelgelb a na to "zlazły" kamuflarz zimowy. Robię pojazd w warunkach wczesnej wisony.

 

Krzychu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy jest o tyle, że ma mnóstwo nowych opcji których brak HB, cóż świat idzie do przodu. Masz pełne OVM jak w panterze, 3 opcje wydechu, 3 różne płyty czołowe, 2 warianty idlera, 3 warianty osłon na koło napędowe, kilka różnych opcji radiostacji od Fu Spr-f do FuG 5 i FuG 7, masz kilka wariantów płyty silnika, praktycznie każdy model może być inny. Pozostaje mnóstwo innych detali których w HB nie ma. Jest też pracujące zawieszenie i gąsienice. Same gąsienice składa się super (nie trzeba doklejać grzebieni jak w HB) - mają one także numery seryjne ale nie takie same na wszystkich tylko zmienne, nawet bolce są 2 różne (krótki i długi jak w oryginale). Masz także metalowe fartuchy boczne. Jak ktoś lubi projekty typu "co by było" to to jest strzał w 10. Niedługo wstawię jakieś fotki.

 

Krzychu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy jest o tyle, że ma mnóstwo nowych opcji których brak HB, cóż świat idzie do przodu. Masz pełne OVM jak w panterze, 3 opcje wydechu, 3 różne płyty czołowe, 2 warianty idlera, 3 warianty osłon na koło napędowe, kilka różnych opcji radiostacji od Fu Spr-f do FuG 5 i FuG 7, masz kilka wariantów płyty silnika, praktycznie każdy model może być inny. Pozostaje mnóstwo innych detali których w HB nie ma. Jest też pracujące zawieszenie i gąsienice. Same gąsienice składa się super (nie trzeba doklejać grzebieni jak w HB) - mają one także numery seryjne ale nie takie same na wszystkich tylko zmienne, nawet bolce są 2 różne (krótki i długi jak w oryginale). Masz także metalowe fartuchy boczne. Jak ktoś lubi projekty typu "co by było" to to jest strzał w 10. Niedługo wstawię jakieś fotki.

 

Krzychu

czyli mnóstwo dodatków dla kogoś kto lubi bardziej rozbudowane SF

fakt ogniwka są upierdliwe w HB ale cała reszta bardzo świetna a te detale o których wspominasz można samemu zrobić chociażby ze złomu panter dragona

a mogło się wydawać że TYLKO dragon nabija nas w butelkę wypuszczając coraz nowsze wersje pz.IV StuG i cały ten szpej różnący się paroma detalami które zauważy jeden na 100 modelarzy

apropos toto było tylko? jako makieta więc te wszystkie numerki itd. to już absolutne sifi

fakt wieże wykorzystano w Pumie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy jest o tyle, że ma mnóstwo nowych opcji których brak HB, cóż świat idzie do przodu. Masz pełne OVM jak w panterze, 3 opcje wydechu, 3 różne płyty czołowe, 2 warianty idlera, 3 warianty osłon na koło napędowe, kilka różnych opcji radiostacji od Fu Spr-f do FuG 5 i FuG 7, masz kilka wariantów płyty silnika, praktycznie każdy model może być inny. Pozostaje mnóstwo innych detali których w HB nie ma. Jest też pracujące zawieszenie i gąsienice. Same gąsienice składa się super (nie trzeba doklejać grzebieni jak w HB) - mają one także numery seryjne ale nie takie same na wszystkich tylko zmienne, nawet bolce są 2 różne (krótki i długi jak w oryginale). Masz także metalowe fartuchy boczne. Jak ktoś lubi projekty typu "co by było" to to jest strzał w 10. Niedługo wstawię jakieś fotki.

 

Krzychu

czyli mnóstwo dodatków dla kogoś kto lubi bardziej rozbudowane SF

fakt ogniwka są upierdliwe w HB ale cała reszta bardzo świetna a te detale o których wspominasz można samemu zrobić chociażby ze złomu panter dragona

a mogło się wydawać że TYLKO dragon nabija nas w butelkę wypuszczając coraz nowsze wersje pz.IV StuG i cały ten szpej różnący się paroma detalami które zauważy jeden na 100 modelarzy

apropos toto było tylko? jako makieta więc te wszystkie numerki itd. to już absolutne sifi

fakt wieże wykorzystano w Pumie

 

Nikt nie mówi, że HB jest zły, jest po prostu uboższy, gorzej wyposażony. Dzięki temu że Amusing dał to wszystko czego w HB nie ma, nie musimy chwytać się blaszek od Voyagera czy Abera ani grzebać w złomie który nie każdy ma. Miałem zamiar kupić HB ale na "Moje Hobby" ktoś wykupił, więc wziąłem to, ot tak "na spróbę", nie żałuję. Różnica jest spora a cena jest podobna więc po co brać gorszy towar... Seb to dobrze podsumował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Tak samo można sobie kupić model np. Tygrysa I Academy, po co Dragon, nie ?

Pzdr

oczywiście że można, gdyby Tygrys był także deskowym projektem z cyklu- co by było gdyby?

z drugiej strony narzekasz cały czas że dragon popsuł to lub tamto, wcześniej że Zvezda super potem że bee itd. itp.

Krisownia podaj proszę cenę tego modelu oczywiście z przesyłką

teraz kosztuje tyle u mnie za rogiem

http://www.hobbysta.pl/czolg-niemiecki-vk1602-leopard-p-15546.html

a wcześniej zapłaciłem jeszcze mniej

model b. dobry składalność wspaniała i zero szpachli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny się wahają od 25 USD do 39 USD w zależności od sprzedawcy i formatu aukcji (ebay), wysyłka między 10-15 USD. Czyli jak dobrze trafisz to dostaniesz za 100 - 120 PLN z wysyłką a jak nie to wydasz ok 170 PLN.

 

HB/Trumpeter znam i lubię, sam sklejam i nic nie mam do marki, w tym wypadku zaważył apetyt na nowalijkę a że było cenowo OK skusiłem się i jak pisałem nie żałuję. Dziś Amusing za miesiąc HB a za kwartał Dragon czy inny Meng.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panczerz czołowy - dylemat czy oczywistość?

 

No- "oczywistość"!

Co wybierzesz- to będziesz miał...

Hitlerowcy nie wiedzieli, co wybrać i dlatego nie wyprodukowali tego czołgu

Ty wykaż więcej zdecydowania!

 

Ciekawsze chyba jest to rozwiązanie z jarzmem kulistym KM na przedniej płycie...

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hitlerowcy nie wiedzieli, co wybrać i dlatego nie wyprodukowali tego czołgu

Ty wykaż więcej zdecydowania!

Leżę!!!

 

Macie rację koledzy, mnie też ta wersja z "kugelblendą" najbardziej się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: Wie ktoś jaką długość miała lina do zmiany gąsienic na Panterze, względnie innych niemieckich czołgach? Nie chodzi mi o liny holownicze bo tu mam jasność, a o tę cienką linkę którą fryce nawijali na blok do podnośnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie walk z blaszkami i drutem oraz rozplanowywania detali, w takich projektach ma się wolną rękę więc stąd małe postępy.

 

Miałem dylemat z koszami na wyposażenie. Oto co dał producent jak idzie o blaszki:

 

leo6.JPG

 

Niby może być ale deko uproszczone postanowiłem dać coś konkretniejszego, poszła blaszka AMW:

 

leo7.JPG

 

leo8.JPG

 

leo9.JPG

 

Zapinki są pracujące, więc można zostawić w pozycji otwartej lub zamkniętej. Strasznie małe, średnica klamerek jakiś 0.1, 0.2 ale jakoś dałem radę. Efekt oceńcie sami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update na długi weekend.

 

Wieżę z rozpędu pomalowałem bazowym, z detali dorobione rainguardy z przodu i z tyłu, dodane kable do wyrzutni granatów, lufa MG zastąpiona Aberem, działo oczywiście RB Model, szczegół na jarzmie - Aber.

 

leo10.jpg

 

leo11.jpg

 

leo12.jpg

 

Leoś dostał improwizowany zasobnik na kanistry.

 

leo13.jpg

 

OVM rack jeszcze bez narzędzi.

 

leo14.jpg

 

Zatrzask do włazów po liftingu, standardowo nie było czerwonej części.

 

leo15.jpg

 

Zdecydowałem się na jarzmo kulowe gdyż nie wiele modeli leo je posiada + otwór MG typu letterbox był także w pierwszych panterach więc karykatury nie będzie. MG to jak w przypadku wieży Aber.

 

leo16.jpg

 

leo17.jpg

 

Tuba na pręty anteny z pudła + dekle Abera i zatrzaski Alliance Model Works gdyż aberowskie to kpina.

 

leo18.jpg

 

leo19.jpg

 

Koło jezdne ze stylizowanym bandażem.

 

leo20.jpg

 

Pozdrawiam Krzychu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.