Skocz do zawartości

VK1602 Leopard Amusing Hobby


Krisownia

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra robota.

Przydało by się jeszcze zrobić tylko leciutką fakturkę na jarzmie działa.To był odlew jak zapewne wiesz.

Natomiast przewody do wyrzutnika granatów nie wchodziły tak luźno w wieżę tylko były chyba poprowadzone w metalowej rurce.

Tutaj masz fotkę;

puma1f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 104
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Uuu trochę późno z tą fotką, raczej już nie da rady zmienić tych rzeczy musiałbym na zero go zmyć... Jako że to papierowy panzer moje sumienie zatwierdza te nieścisłości. Dzięki za odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu mnie masz! Będzie 12 dywizja SS "Hitlerjugend" Jest jeszcze opcja 2 dywizji SS "Das Reich" ale kalka godła jest żółta więc nie byłaby zbyt dobrze widoczna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Składalność jest bardzo dobra, na poziomie Dragona, kadłub, wieża wymagają minimalnego oczyszczenia. Niektóre małe części natomiast mają trochę nadlewek ale nic tragicznego. Koła i gąsienice są bez zastrzeżeń, dobrze spasowane. Generalnie model tej firmy nie odstaje od konkurencji jeśli chodzi i jakość wyprasek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tej firmy Neubaufarzeuga, wypraski także robią bardzo dobre wrażenie ale w praktyce jego składalności jeszcze nie przetestowałem. Musi poczekać na swoją kolej. Nie mniej Leoparda tej firmy też kupię jeśli trzyma poziom:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa NB to był ich pierwszy zestaw, ponoć b. dobry, z nim wprowadzili ten system ogniwek który potem trumpek/HB skrzętnie skopiował...

 

A ten zestaw jak najbardziej poziom trzyma ale troszkę blaszek trzeba dokupić aby było "pięknie".

 

Pozdrawiam,

Krzychu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rzeźbiłem Aberem i AMW oraz samodzielnie, miło, że Voyager trzyma rękę na pulsie, szybka reakcja, zestawy pewnie już dostępne na ebay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem mały kabaret z wieżą, maska oderwała mi kalki, w związku z tym zmyłem na zero ale wyszło to na dobre - nadałem teksturę na jarzmo za radą pankot13 - dziękuję za sugestię.

 

Poniższe zdjęcia dedykuję właśnie koledze pankot13 i piotrkur - kalki jak Pan zamawiał ;)

 

leo21.jpg

 

leo22.jpg

 

leo23.jpg

 

Przewodów od wyrzutnika granatów nie ruszałem za dużo rzeźby, nie mam z czego tej rurki zrobić. Uznajmy, że moja wersja to jakiś tam inny "ausf" ;)

 

Wkrótce większa aktualizacja!

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanistry to japońskie Tasca bardzo dobry zestaw, wersję z samymi logo ABP można dostać w Jadar, to co ja mam to wersja mieszana trochę SS trochę ABP, zamówiłem w sklepie w UK bo w Polsce się nie mogłem się doszukać. W kartoniku jest 12 szt. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ja też uwielbiam moment nałożenia kalek, jescze wieża goła ale nie na długo.

 

Przewody są w skali, sama pusta koszulka z kabelka (mająca imitować tę rurkę) jest za gruba a mam bardzo cienką z taśmy IDE od dysku twardego i dalej wyłazi poza skalę, odpuszczę sobie, model będzie się bardziej wyróżniał a w tym przypadku chyba o to chodzi.

 

Jutro prawdopodobnie narzucę mu zimowy wash, dół wanny mam już pokryty pastą piaskową pod pigment, no i pobawiłem się deczko z kołami.

 

leo24.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze. Ja w tzw. międzyczasie poświrowałem trochę z kamuflażem zimowym.

 

leo25.jpg

 

leo26.jpg

 

leo27.jpg

 

leo28.jpg

 

leo29.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąsienice na sucho, muszę wam powiedzieć, że ten system się sprawdza, jak friule z plastiku.

 

leo30.jpg

 

leo31.jpg

 

leo32.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że się Tobie podoba.

 

Użyłem jako podstawę pod pigment pasty pisakowej Vallejo zabarwionej na brąz, dzięki paście mamy fajną teksturę na której pigmenty się ładnie trzymają i dobrze grupują - na gołym plastiku jest rozsypka i trzeba dawać dużo więcej pigmentu aby osiągnąć to samo.

 

Na to poszedł pigment nr1 - ciemny brąz, potem jasny żółty bardzo mało aby tylko przeświecał, końcowo jasny brąż który jest pośrodku tych 2 poprzednich barw i je scala. Pigmenty to mieszanki które otrzymałem z produktu mig Track Brown i pigmentów Noch z zestawu Noch Patina Pulver - super pigmenty na poziomie Miga - polecam. Pigmenty traktowane fixerem oczywiście.

 

Na sam koniec dałem gloss varnish Vallejo z czarną farbą i odrobiną brązowej + woda/thinner wedle potzreb. Mieszanką malowałem jak glazem przez cały pigment, zostawiając więcej mieszanki w zagłębieniach a usuwając w miejscach mających wyglądać na bardziej suche.

 

Jeśli to kogoś to interesuje mogę porobić zdjęcia pigmentów i pasty w akcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bazyl, poniżej C.D.

 

Dziś cały dzień walka z gąsienicami. Normalnie jest szybciej ale tu chciałem uzyskać efekt wilgotnego metalu jakby pojazd wjechał w kałużę wody na asfalcie albo jechał podczas deszczu - zmyły się grudy błota ale coś tam pozostało w szczelinach a metal lśni wilgocią. Nie mogłem więc jedynie zasypać pigmentem gdyż były efekt kurzu co by kolidowało z wilgotnymi kołami i całym projektem.

 

Kolor bazowy black mettalic Vallejo natryskowo.

 

leo33.jpg

 

Glaze w kolorze ciemna rdza - wiem słabo widać sorry komórka wiele nie potrafi...

 

leo34.jpg

 

Glaze nr 2 w kolorze jasna rdza Vallejo Panzer Aces light rust

 

leo35.jpg

 

Suche gąsienice po glazingu.

 

leo36.jpg

 

leo37.jpg

 

Poniższe zdjęcia to 1 gąsienica z zastosowaniem 2 kolerów pigmentu - ciemny brąż i jasny brąz a obok taka sam gąsienica ale z końcowym czaro-brązowym glazem z wykończeniem błyszczącym.

 

leo38.jpg

 

leo39.jpg

 

leo40.jpg

 

Ketki na pojeździe! Pozostaje dosypać punktowo pigmentów i można wyciągnąć wystające elementy tu i tam jasnym metalizerem. Zwróćcie uwagę iż na zdjęciach od frontu widać numery seryjne gąsienic myślałem, że to ucieknie pod całym tym bałaganem... Pozdrawiam K

 

leo41.jpg

 

leo42.jpg

 

leo43.jpg

 

leo44.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.