Skocz do zawartości

Volvo fh-16 globetrotter xl "show car"-italeri


sushi79

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

trochę ciężko się ogląda Twoją relację ... ile można pisać to samo ... popsuj coś ...

Nie no żartuję oczywiście, na poważnie, świetna robota z malowaniem!

 

Jedno pytanko, czy to kwestia zdjęcia czy zbiornik jest lekko na skos?

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kolejna aktualizacja ...rama ukończona, brakuje tylko nadkoli bo mam dylemat czy pomalować na czarno czy pod kolor karoserii ...

20130504_121656.jpg

20130504_121719.jpg

 

następnym krokiem było usuniecie śrub z felg i pomalowanie felgo pod kolor kasty

 

20130503_125640.jpg

20130503_162055.jpg

 

następnie śruby firmy hexagon pomalowałem Alclad 2 lacquer

 

20130503_171150.jpg

20130503_171221.jpg

20130504_111348.jpg

 

skleiłem kastę i jak to już u mnie jest wyciąłem drzwi(na razie z jednej strony ale z drugiej tez będą wycięte)

 

20130504_121952.jpg

20130504_123451.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Kolego bardzo fajnie zaczyna się prezentowac to Volvo.

Takie pytanie, pomalowałeś felgi w kolorze kabiny, a piasty nie powinny być pomalowane w kolorze tylnego mostu? No ale jak to jest Volvo "Show car" to może być. Powodzenia w dalszych zmaganiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

całość oraz kolor kabiny wnioskując po felgach robią się na prawdę intrygujące. Myślę, że kolor piast tylnego mostu można wybaczyć skoro to 'show truck'.

Możesz coś więcej napisać w temacie śrub? Wspomniałeś firmę hexagon, ale przyznam że niewiele mi to mówi, a łby śrub wyglądają ciekawie.

 

Powodzenia i czekam kolejnej aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KFS tez ma produkty Plastruct, wiec warto byloby zapytac najpierw tam moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po większych problemach z serwerem dziś w końcu dostałem się na niego...przedstawiam kolejne prace nad modelem

elementy podwozia są prawie skończone tak to wyszło

 

20130510_195103.jpg

20130510_195111.jpg

20130510_195130.jpg

20130510_195148.jpg

 

zrobiłem także nakrycie na siodło

 

20130510_195216.jpg

20130510_195227.jpg

 

teraz czas na kabinę i jej wnętrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie Ci idzie, choć jak dla mnie to za smutno na tym show trucku - nie ma grafik, żadnych napisów, pinstripingu, niczego co by jakoś wyróżniało tą ciężarówkę poza kolorem candy...

Oczywiście oceniam tylko to co teraz widać i podkreślam że to jest moje zdanie

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

podoba mi się pomysł z tymi paseczkami. Sprytne posunięcie z tym 'boxem' na końcówce ramy - tuszuje błąd z typem ramy. Mam jednak wrażenie, że ten 'box' trochę jest za duży. Muszę przyznać, że błędne (wiedza Italeri w temacie błotników Volvo widać skończyła się z erą F10/12) błotniki w 'show trucku' nabierają zupełnie ciekawego wyglądu i pasują. Ale ... mam taki trochę niedosyt w związku, że kończą/zaczynają się tak w połowie osłony bocznej. Nie dałoby się ich pociągnąć/przedłużyć trochę w dół do dolnej krawędzi? Wiem, że są już zamontowane no ale ... ;)

 

Jak zobaczyłem fotki pierwszy raz - Twój model skojarzył mi się z wozem straży pożarnej (ciągnik pod beczkę)

 

Poza tym oczywiście świetna, czysta robota!

 

Powodzenia i czekam dalszych postępów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam. Taka mała aktualizacji tego co zrobiłem, nie ma tego za dużo (piękna pogoda to się nie chce w domu siedzieć)chciałem go skończyć przed urlopem ale się nie da, a pospiech jest nie wskazany...

20130522_153236.jpg

20130522_153339.jpg

20130522_153451.jpg

20130522_153505.jpg

elementy będą odpowiednio spasowany, na razie to tylko przymiarka...pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak,instalacje robię za zwyczaj z drutu od przewodu telefonicznego ,wyciągam go z osłonki ,on jest jak dla mnie idealny ponieważ jest łatwy do modelowanie(miękki)a także żyłki wędkarskiej w tym modelu jak widać rama jest innego koloru niż żyła ,żyłka najpierw została pomalowana na czarno i przy użyciu pesety powkładana tam gdzie miała być..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Witam kolegów po dłuższej przerwie, ale jakoś po urlopie nie mogłem się odnaleźć...

chce wam pokazać to co zrobiłem do tej pory ,walczyłem w wnętrzem pewnie dla wielu z was mogło by być lepsze ale jestem zadowolony z niego..

na deskę rozdzielcza nie użyłem kalek ponieważ jakoś mi nie pasowały do mojej koncepcji, kalki zostały dane tylko na zegary na które została położona szybka..

 

 

20130627_193304.jpg

20130628_152021.jpg

 

a także środek..mały LCD po jednej stronie, po drugiej lampka oraz całość z fotelami...

20130702_165045.jpg

20130702_165103.jpg

20130702_171607.jpg

20130702_171712.jpg

 

nie długo kolejne aktualizację .pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

jak od początku ... fajnie to wszystko wychodzi. Widać, że masz koncept i powiem szczerze, że mi się podoba. Tak trzymać i do przodu.

 

A co do urlopu i odnajdywania się ... to norma ;)

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietna kolorystyka wnetrza, szkoda ze nie przerobiles tunelu silnika i foteli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.