Skocz do zawartości

Tamiya set 35215 - Panzerkampfwagen III Ausf. L - 1:35


Martinez

Rekomendowane odpowiedzi

No efekt efektem tylko zobacz na boki wieży, czyściutkie a góra jakbyś wiadro ropy wylał, ja wiem, że góra zawsze brudniejsza ale musisz mieć ciągłość kolorystyczną na modelu. Brud czyli kolory brązowe musi być wszędzie ale w różnym natężeniu.

 

Pzdr

K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 259
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hypnos. Właśnie w tym rzecz, że delikatny filtr z sienny palonej, którego przy świetle dnia normalnie praktycznie nie widać - pod wpływem lampy wychodzi jak krew czy coś. Ten sam problem miałem w Tygrysie, co w pewnym momencie udowodniłem robiąc zdjęcia bez lampy i efekt był taki, że jaskrawość kolorów spadła mocno. Lustrzanka Canon EOS 450D - zdjęcia z automatu przekłamuje kolory z lampą błyskową i to mocno, za to w warunkach idealnego oświetlenia naturalnego robi ze zdjęć dzieła sztuki Po górach z nią wędruję. Tak samo kolorystyka trzonków na skutek odbitego błysku światła raczej do dupy wyszła, muszę pomyśleć jak zrobić jakieś w miarę dobre zdjęcie, ale bez 100 % naturalnego oświetlenia się nie obędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek - przetarłem z godzinę temu, nie wiem czy lepsze fotki nie wyjdą na balkonie, ale tutaj z lampą:

 

dach_III.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

Ogólnie kilka ton jaśniej, ale przejścia między brązami (kurz pomieszany z wodą zrobiony z olejnych), a dunkelgelbem są chyba bardziej widoczne. A narzędzia to w tym świetle nie wymyślę. Postaram się coś zrobić bardziej odzwierciedlającego kolorystykę za dnia, bez lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To finalizujesz już pracę, teraz brudzenie Jakieś błoto przewidujesz Koniecznie zrób zdjęcie w świetle dziennym, kolory zupełnie inaczej wyglądają w świetle flesza już nie wspomnę o kontrastach. Model mi się podoba (jak już wcześniej pisałem), przydała by się jakaś podstawka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hypnos - pomyśl po co poszedł sido, na pewno nie bez powodu - pójdą zacieki wodne olejne na burty - o czym już pisałem, a przynajmniej taki jest plan, spróbuję na bryłce testowej i jak będzie dobrze to dam na model. Dlatego potrzebuję warstwę izolującą, aby nie pozmywać całego brudzingu, jaki wykonałem. Potem dam lakier matowy Pactry i na koniec brudzenie pigmentami i pastelami. Staram się poznawać nowe techniki i wykorzystywać je. Model na mur beton i tak wyjdzie o 2 klasy lepiej od Tygrysa, a nowe efekty i wiedza to zawsze coś

 

Andrzej, III buduje już długo, bardzo długo I raczej powoli praca zbliża się do końca, ale jeszcze trochę zabawy przy nim zostało. Nie spieszę się, błoto jakieś będę próbował zrobić o ile wyjdzie, na bazie mleczka vallejo i AK Fuel Stains (by mieć trochę mokrego błota) oraz pigmentów Vallejo. Plany planami ale ciągle nie wiadomo co z tego wyjdzie bo doświadczenia za dużo nie mam. W kolejce do malowania czeka już Panzer IV po podkładzie, którego warsztacik jest na forum i odgrzebię go jak skończę Trójeczkę.

 

Hmm... a i zacząłem sobie lajtowo składać Tamiyowskiego Tygrysa I wczesna wersja (po raz drugi), ale póki co warsztatu nie zakładam. Docelowo tym razem zamiast z Wehrmachtu, będzie Tygrys z Waffen SS, żeby było śmiesznie również wersja Kurska (to już będzie trzeci model z bitwy pod Kurskiem tylko IV według planów to Hitler Jugend - Normandia 1944). Dunkelgelb/Olivegreen - 1 Leibstandarte SS Adolf Hitler Prosto z pudła + metalowa lufa + metalowe grille. Nic więcej (znaczy bez blaszek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję. I tak mam do poprawki jedną burtę, bo zawsze mnie musi coś się skopać. Położyłem mat na wieży i na całej siadł ładnie, poza jedną ścianką z numerem. A czemu nie siadł? Okazało się, czego nie zauważyłem - że po prostu w tym miejscu mi sidolux oddzielił się od powierzchni modelu a po położeniu matu zrąbił się bąbel powietrza sic!

 

Konieczne okazało się delikatnie ściągnąć tę warstwę oddzielającą z lekkim ubytkiem farby (będą musiały tam pójść dodatkowe obicia, bo innego wyjścia nie ma). Tak że zajmując się tą jedną burtą postaram się również rozjaśnić troszkę te obicia. Jestem trochę zły bo nie sądziłem, że coś takiego może się stać... Ale myślę, że i z tej sytuacji jakoś wybrnę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo przerwa. Mało światła w ten pochmurny dzień. Błocko w formie wyjściowej, jeszcze nie wersja finalna

 

mokre_suche.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

Mokre zacieki staram się poukładać tam, gdzie są wszelkiej maści wahacze, koła i inne wypustki. Miks bodajże 5 różnych pigmentów vallejo/ak + mleczko vallejo. W celu uzyskania mokrego błota kładę AK Fuel Stains na wybrane partie pigmentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Krzysiek, ale to wiem - gąski to będzie ostatnia rzecz jaką zrobię - podklejenie i uformowanie zwisów. Wtedy będzie można uznać III za skończoną. Póki co jeszcze mam trochę innych zmartwień, zanim pójdą gąski na stałe (teraz znów są zdjęte). Naprawiam co mi się skopało przy wieży i w międzyczasie po prostu wykańczam dół kadłuba - błocko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, na fotkach zauważyłem, że przy Panzerkampfwagenie III są i gąski przy rolkach bez zwisów.. Są i ze zwisami. Ciekawe od czego to zależało, pewnie od ilości przesłużonych godzin na kołach i naciągu w fabryce..

 

Oczywiście nie lewitują

 

http://www.militaryfactory.com/imageviewer/ar/pic-detail.asp?armor_id=75&sCurrentPic=pic3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła napinające swoją nazwe wzięły od możiwości regulacji napięcia gąsienicy. Różna byla też iość ogniw i stan gąsienic. To tak jak łańcuch rowerowy, po kilku tys km jest dłuższy nawet o 5 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy moim Pz. IV tez przerabiałem temat gąsienic. Myślę że każda opcja jest dobra i zależy wyłącznie od modelarza jaką wybierze. Na zdjęciach widać zarówno naciągnięte jak i troszkę luźne ze zwisami. Ja zrobiłem z i bez, dałem foty na forum i chłopaki zdecydowały. Na pewno zimową "trójkę" będe starał się zrobić z naciągnietymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno porównanie Tygrys vs Panzer III. Zdecydowanie Pz. III wychodzi lepiej

IIIvsVI.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

Prace nad Panzer III są prawie skończone. Muszę jeszcze stonować trochę kurz (przy pomocy wody) oraz podkleić gąski. Prezentuję fotki, wszelkie uwagi mile widziane. W końcu to mój drugi model, a warsztat trzeba doskonalić Lecimy:

 

1. Z czterech stron świata:

 

Front_1.JPG

Profil_1.JPG

Tyl_1.JPG

Profil_2.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

2. Koło napędowe i napinające:

 

Kolo_1.JPG

Kolo_2.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

3. Klapy silnika i wieża:

 

Wieza_1a.JPG

Klapy_1.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

4. Rzut z góry:

 

Rzut_1.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Która gąska? Bo właśnie nie potrafię rozpoznać jak niby mogą być założone odwrotnie. Gąski jeszcze nie są podklejone. Przyglądałem się gąskom i dla mnie są symetryczne z obu stron i takie same

 

To jest czas na ostatnie poprawki, bo do niedzieli zamykam projekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.