Skocz do zawartości

Tamiya set 35215 - Panzerkampfwagen III Ausf. L - 1:35


Martinez

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 259
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie wiem jakim cudem mi się ono przesunęło - nie zwróciłem uwagi.

 

Przy próbie rozklejenia niestety się połamało, ale generalnie tragedii nie ma - wyszła obręcz ze 'szprychami' którą spokonie da się przykleić ponownie, po prostu podzieliło się na inne dwa elementy Żeby sprecyzować obręcz zewnętrzna została nienaruszona, tylko ta od wewnętrznej strony. Już się klei - powinno się dobrze spasować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaśnicę masz OK według mnie. Lewarek moim zdaniem lepiej przemaluj pędzelkiem - farbą rozrzedzoną, ale nadal kryjąca i w nieco jasniejszym odcieniu niż reszta bazowego koloru - da lepszy efekt odcinając się nieco od bryły pojazdu. No i to koło napinające - trudno, ale poprawić trzeba bo się rzuca w oczy. Dobrze, że dramatu nie ma jak własnie napisałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem.

Marcinie, ale teraz widzę, że nie naniosłeś brązowych plam kamuflażu na górę kadłuba i wieży. Z tego, co wiem, to te miejsca też pokrywano.

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem

No, tak może tak i było, nie zgłębiałem tego tematu, choć pojazdy, na zdjęciach z okresu bitwy pod Kurskiem :

 

Tiger-Belgorod-Kursk43_zps599553fc.jpg

 

Panzer_IVBolszewia_zps83bc33e5.jpg

 

na górze wieży mają plamy kamo.

Mniejsza z tym, ale zauważyłem pewną nie konsekwencję. Jeśli już brak plam na górnych częściach pojazdu, to co robi taka plama na wieżyczce dowódcy ?

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Paweł.

 

No ja wyszedłem z założenia że tylko górne płaszczyzny są bez kamuflażu i chlapnąłem i basztę, ale samą pionową ściankę. Raczej go już tak zostawię, bo prezentuje się fajnie, a jakbym coś zaczął znów kombinować, to czuję, że bym przedobrzył i spaprał model.

 

Może napisałbyś coś więcej, jak to pierwsze podejście do aero oceniasz, trochę się namęczyłem i na pewno nie jestem do końca zadowolony, ale ogólnie jest w miarę dobrze. Zobaczę jak Trójka będzie się prezentować po dalszych zabiegach. A jakie masz zdanie na temat gaśnicy i lewarka? Pisałem o tym wcześniej. W sumie skłaniam się do pozostawienia ich jak są, ale póki nie poszedłem dalej, to zdanie można zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem.

Marcinie, co do lewarka, to pomalowałbym go na czarno, a potem przetarł Gun Metalem, ale ten swój zmieszaj z czarnym, bo bardziej przypomina srebrzankę do piecyków, niż Gun Metal ( mówię o tym, którym malowałeś gąski ). Wiem, wiem, wspominałeś coś o swojej mocnej lampie błyskowej, ale mimo to, ten kolor za bardzo "srebrzy". Co do gaśnicy, to zostawiłbym ją w kolorze kamuflażu. Zrobisz jak chcesz, znam Twój upór , co do własnych koncepcji, więc wybór należy do Ciebie. Malowanie wyszło Ci bardzo dobrze, nawet ja byłbym z niego zadowolony, jedyne "ale", to efekt rozjaśnienia, w/g mnie za słaby, no ale o tym już rozmawialiśmy. Powinno to wyglądać, w ogólności, tak :

 

ModulacjaPanter_zps78901412.jpg

 

ModulacjaJagdTigr_zps9c3926b6.jpg

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam. Poznęcałem się nad wieżą olejami i pędzlem nad obiciami. Efekt mi się dość podoba, jak na drugiego tanka, momentami mam wrażenie że wyszło nawet realistycznie, ale chętnie poznam opinię i krytykę. Obić wciąż się uczę Wanna jest w trakcie obijania.

 

 

IMG_0001.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

IMG_0003.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

IMG_0005.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

IMG_0004.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

Pozdrawiam.

Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno... Czy uważacie, że można na tej III gdzieś wrzucić Krzyż/Krzyże? Na pudełkowym malowaniu (brak schematu w instrukcji) nie ma ich wcale, co mnie dość mocno zdziwiło...

 

III_11th.jpg

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

Oczywiście chodzi o wóz II01 - powyżej, oraz o zwykłe krzyże belkowe... tył lub burty. Informacja ważna, ponieważ kalkomanie będą kładzione pewnikiem w tym tygodniu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili Panzer III prezentuje się jak na fotkach.

 

IMG_0018.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

IMG_0017.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

IMG_0016.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

IMG_0015.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

IMG_0014.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

IMG_0013.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

IMG_0012.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

IMG_0011.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

IMG_0010.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

IMG_0008.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

IMG_0007.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

IMG_0006.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

Kalki są chyba następne w kolejności do zrobienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno... Czy uważacie, że można na tej III gdzieś wrzucić Krzyż/Krzyże? Na pudełkowym malowaniu (brak schematu w instrukcji) nie ma ich wcale, co mnie dość mocno zdziwiło...

 

 

Gdzie jest krzyż? A jest na boku za klockiem do lewarka! Moim zdaniem jeszcze możesz dać 1 na tył. Czyli 2 po bokach i jeden na tyle. Pociągnij liny i lewarek ciemnym brązem (glaze) resztę tych narzędzi też. Kolor którego użyłeś do obić winien być za 2-3 tony ciemniejszy ale ujdzie, taka uwaga na przyszłość. Gaśniczkę na panzergray pomaluj bo to wczesny czołg. Bandaże mi się podobają. Tyle ode mnie. Aha dodaj na elementy drewniane (trzonki i klocek) więcej barw, są zbyt monotonne.

 

Pzdr

K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elementy metalowe pociągnę brązem przy washu - oddzielny wash do nich, po kalkach. Krzyże być może dam, w sumie to czemu nie, oznaczenie przynależności powinno być. Acha - obicia to kolor AK Chipping i ten kolor jest o tyle intrygujący, że ma różne odcienie zależnie od grubości warstwy farby, więc wyszły te obicia dość ciekawe w sensie w różnej tonacji - ciemne i jasne. Co do technicznej kwestii obicia, nie wiem jak wyszły, to ciągle najtrudniejsza rzecz na jaką się targam Robione delikatnie pędzelkiem, gąbkę używałem tylko na kółkach...

 

Drewniane części też mi nie pasują, przy tygrysie Zvezdy ożywiałem je również przy washu olejami i mam nadzieję, że tym razem także jakoś się uda je ożywić. A co do gaśnicy, to nie wiem... To jest wersja Kurska czyli 1943 rok, więc chyba nie taki wczesny... Ponadto lewarek przemalowałem przed zabiegami olejnymi, a teraz już poszło trochę różnych substancji na czołg i nie wiem, nie jestem pewien czy właściwe by było znowu coś zmieniać, przemalowywać i jak to wpłynie na te warstwy, które już są nałożone... W tej chwili gaśnica jest w kolorze kamo.

 

PS. Dziś pigmentowałem gąski w błocie + metalizowanie, a także poprawiałem bandaże a dokładniej tylko te niedomalowania drobne. Rozważam założenie gąsek przed matem i pigmentami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też posiadam AK chipping - malowałeś samym rozcieńczalmnikiem/binderem, pigment ci został na dnie butelki stąd zły kolor. Otwórz butelkę włóż jakiś patyk i wymieszaj - AK chipping ma kolor gorzkiej czekolady u Ciebie wyszła wiśnia gdyż farba była nie rozmieszana. Co do reszty czkeam na washa i mattt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy coś w nim trzeba poprawiać? Ponieważ jak położę kalki to nie będzie odwrotu.. Dlatego dałem tym razem sporo zdjęć.. Czy obicia są do poprawy? Mnie obicia się podobają, ale to nie znaczy że są dobre I jak z tą gaśnicą? W 1943 na panzergrau? W kolorze kamo jest niewłaściwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia obić - raczej już tak zostaną, ewentualnie zrobię jakieś drobne korekty za dnia bo teraz niewiele widać... Co można było w nich zrobić lepiej? Za małe? Za duże? W złych miejscach? Wydaje mi się, że wyszły lepiej niż w Tygrysie, ale to moje subiektywne zdanie - ćwiczymy. Panzer III z Kurska, podobnie jak Tygrys... kto wie może kiedyś z nich złożę jakąś dioramkę?

 

Ps. Następne fotki pewnie po kalkach.. Zastanawiają mnie tylko te gumisie - niewygodne do założenia, a klejenie po założeniu może dość mocno spierniczyć końcowy efekt. Muszę to przemyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie - były źle wklejone - częściowo. Ta z wizjerem była źle wklejona (zamnienione burty), te węższe były dobrze. Aż sprawdziłem w Panzer IV i tam mam wklejone prawidłowo. Tak czy inaczej to już poprawione... Jeden wszedł idelnie, drugi wymaga lekkiego retuszu, ale jak ostatnio, o dziwo tragedii nie ma, bo tak się kamo ułożyło. Tym razem będzie się to odrobinę wyróżniało przez kamuflaż, ale tylko odrobinę. Śladu fizycznego po zamianie nie ma wcale, tylko drobna różnica w kamo... niestety. Odklejałem je z 15 minut powoli by nie połamać ale odkleiły się idealnie bez straty w farbie czy materiale.

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem z autopsji, że jak człowiek się rozpędzi z obiciami to nie ma umiaru. Chyba rzeczywiście dałeś za rzadką farbę, bo wyglądają jak rozlane plamy. Na samych kantach prześwituje farba bazowa. Jak dla mnie mniej, mniejsze, ciemniejsze o ostrzejszych brzegach. Ale tak to ogólnie dobrze, trzeba na czymś ćwiczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech zgadnę gdzie kupiłeś we Wro ten "felerny" AK Chipping Color.. sklep na M-?

Miałem ten sam problem, ale jak wymieszasz, tak jak koledzy Ci doradzili to będzie ładna, ciemna czekolada.

Co do obić to może spróbuj też dołożyć miejscami metody z gąbka? Sam dopiero się ich uczę i mam z nimi problem i wiem, że to nie wychodzi tak łatwo jak na filmach Miga..

Ale gąbką efekty można uzyskać bardzo realistyczne, a pędzelek dokładać stopniowo. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.