Skocz do zawartości

Tamiya set 35215 - Panzerkampfwagen III Ausf. L - 1:35


Martinez

Rekomendowane odpowiedzi

jest napisane że to Leningrad 43.

 

To akurat jest możliwe. Do lutego 43go, te IIIki jeździły jeszcze w Panzergrau. Natomiast nie sądzę, by jeździły w Dunkelgelbie, we wrześniu 42go !

 

Pozdrawiam

Paweł

 

Paweł. Biorąc pod uwagę malowanie z lipca 1943 roku - Zitadelle, to chyba dunkelgelb będzie ok? Widziałeś jakieś ciekawe malowania na bazie dunkelgelbu do Pz. III z 43? Jak na razie wygrywa pudełkowe malowanie z 11th Pz.Div. ale jeszcze nie podjąłem decyzji ostatecznej

 

Zaraz je zademonstruje, sekundka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 259
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To z 502 najbardziej mi się podobało, ale odpadło przez niehistoryczność. Chociaż nie wykluczone, że używali takiego nie w 1942 a w 1943 roku.

 

Jak najbardziej Marcinie, to mogłoby być możliwe w okresie marzec - kwiecień - maj 43' bo później Trójki wycofano z Batalionów Czołgów Ciężkich, na korzyść samego Tigra. Ale już podjąłeś decyzję - rób spod Kurska. Coś poszukam, w kwestii malowania. Można też spod Sewastopola, ciekawy teatr działań.

 

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blaszki podoklejałem z powrotem - niestety jedna się złamała (uchwyt na KM na wieżyczce dowódcy). Podkład wymaga jeszcze popracowania odrobinę papierem ściernym. Na tę chwilę przygotowuje sobie oddzielnie narzędzia, na dniach będę walczył z aero - preshading brązem, baza dunkelgelb, a potem zobaczymy.

 

surf_2b.JPG

surf_3c.JPG

surf_4d.JPG

surf_1a.JPG

surf_5.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

Paweł, jak masz jakieś ciekawe kamo zawsze można spojrzeć, póki nie poszła baza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem zestaw narzędzi na Pz. III, pozostaje więc zabrać się za kamuflarz, gąski i połozyć podkład na pozostałe kółka.

narzedzia_start.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Narzędzia dostały również filtr z czarnego akrylu, aby nie świeciły i wyglądały naturalniej.

narzedzia_1.JPG

narzedzia_2.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

Jak sądzicie? Trzeba je jeszcze poprawiać? Elementy metalowe dostaną jeszcze washa rdzawego, natomiast drewniane trzonki washa z brązu - w późniejszym etapie prac.

 

Pozdrawiam.

Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołg jest po pokazie modulacji Poszła baza z modlualcją, jak to się robi zaprezentowane dziś u mnie przez Demoniona, ale kropkę nad 'i' muszę postawić ja. Drugi kolor - kamo. Zobaczymy jak to wyjdzie, w każdym razie w ciągu tygodnia pewnie się za niego zabiorę i potem jak się uda pójdą foty a jak nie... WAMOD!!!! zmywanko

 

I robota od nowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po pierwszych dzisiejszych i w pełni samodzielnych próbach malowania aero na bryle testowej. Póki co... bez sukcesu, więc Pz.Kpfw. III czeka, aż zacznie coś wychodzić

Przypuszczam, że jeszcze kilka prób i testów będzie trzeba odbyć, zanim wyniki będą na tyle zadowalające, aby pokusić się o próbę pomalowania wymodulowanej III. W każdym razie powalczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy... jutro a w sumie to dziś... Pędzlowanie KaeM'ów - tj wieżowy i kadłubowy, metalizowanie napinającego i napędowego, malowanie kółek - bandaże, piasta i te sprawy + złożenie całości do kupy. A potem washe filtry i inne cuda na kiju. Ostatecznie jak mi się nie spodoba, to czeski krecik... A jak efekt będzie dobry, to zostaną same gąski oraz ogniwka zapasowe i kiedyś tam Tamiyowski załogant do zrobienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin - jest dobrze, teraz dużo pracy z pigmentami i washami. Będzie lepiej. Na przyszłość zwróć uwagę na mieszankę farby i rozpuszczalnika, rozpryskuje farbę, może była za gęsta ?

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Po nieznacznej przerwie dzisiaj troszkę pogrzebałem przy kółkach, ale jeszcze nie ma co pokazywać. Może już jutro uda się wrzucić jakieś nowe fotki. Trójka trochę odleżała i patrząc na nią po czasie, z dłuższej perpektywy, to kamuflaż nie wyszedł najgorzej, więc nic nie będę póki co do niego dodawał. Fotki dam jak skończę i zamocuję kółka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerwa jeszcze nikomu nie zaszkodziła Nawet jak nic nie robię to na forum zaglądam regularnie, cóż poza tym że lato, to czasem ma się ochotę na co innego - jak Civilization V albo Company of Heroes, albo wprowadzić dominację w Hearts of Iron lub Europa Universalis, czyli mówiąc w skrócie, to jeszcze pogrywam w strategie

 

Koła są po podkładzie i poszła baza czarna na całość. Zostały jeszcze piasty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panzer III L jest prawie przed ostatnią prostą, czyli blisko wykończenia wstępnego. Jedynie co pozostało to zmetalizować oba KaeMy, oraz koła napędowe i napinające. A wtedy będzie można zabrać się za wodotryski - washe, kalki, filtry, zacieki, błota, obicia i inne takie. Oczywiście jeszcze gąski, które dziś dostały pierwszą warstwę Gunmetala, ale nad nimi jeszcze popracuję. Acha i jeszcze do doklejenia koła zapasowe - są już gotowe tylko zapomniałem o nich

 

III_kamo_1.JPG

III_kamo_2.JPG

III_kamo_3.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

Kółka wyszły ok, przy filtrowaniu i brudzeniu pewnie różnicę się pozacierają. Są już zamocowane na stałe:

 

III_kola_1.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

To z czego nie jestem zadowolony na tej ostatniej fotce, wyszedł mały klesk na kamuflażu, nie wiem może specyfiki pozwolą na w miarę doprowadzenie tego do porządku:

III_kamo_IV.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

Generalnie jestem dość zadowolony z pierwszego malowania aerografem. W końcu to mój drugi model Zobaczymy jak będzie dalej. Czekam na komentarze. Paweł(Hamilkar) co myślisz o tym kleksie?

 

 

Pozdrawiam. Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.