Skocz do zawartości

Jak-3 Eduard 1/48 ProfiPACK


marek d

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wygląda Jak;na forum wszyscy wiedzą. Mój jest z zestawu o którym napisano wiele i dużo złego. Zrobiony z pudła+ drobne własne prace.Zaczęty w ub. roku trafił z powrotem do pudła po ukazaniu się Jaka- 3 Zvezdy i dopiero teraz został skończony.

Za Eduardem:

Jak-3 Lt.Col. Iwan W. Masłowa

DSC05069.jpg

DSC05070.jpg

DSC05071.jpg

DSC05072.jpg

DSC05073.jpg

DSC05074.jpg

DSC05075.jpg

DSC05076.jpg

DSC05078.jpg

Jak zawsze wszelkie opinie mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz to coś w sposobie malowania i wykończania modeli, co po prostu mnie się bardzo podoba, może to te przybrudzenia, okopcenia, nie za dużo, z czuciem, może to lakier w takiej satynie, sam nie wiem- ale nie przeszkadza mi to zupełnie. Jak, jak to Jak, po prostu klasyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda osobiście nie preferuje tak "brudziaszczego" wykończenia, ale w wykonaniu marka wygląda to nader przekonująco i model naprawdę bardzo mi się podoba!

 

Zastanawiam się tylko czy dysonans miedzy dziewiczym śmigłem i jego kołpakiem a zmęczoną resztą płatowca jest zamierzony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wypowiedzi.

 

Banny- czy aż tak brudziasty, bo ja wiem. Jest trochę nie konsekwencji w wykonaniu, ale jak widzę bliski koniec pracy to zaczynam się spieszyć by zabrać się za następny. Śmigiełko nie jest takie dziewicze, tak wygląda na ostatniej fotce z produkcji.

DSC05063.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się podoba Mam Jaczka ze Zvezdy, który bardzo mnie korci. Już nawet zebrałem materiały, więc może coś z tego będzie

Ja też chętnie obejrzałbym jak kabina pilota wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, o to chodziło! Czyli zapuszczasz linie brązem, może to daje to coś Twoim modelom. Wcielę brąz do służby i nie zawaham się go użyć, zobaczymy jak to wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem, obejrzałem i jest dobrze. Dla mnie każde zdjęcie wnętrza kabiny jest ważne, ponieważ nie mogłem nigdzie znaleźć porządnych fotek kabiny pilota w Jaku-3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki za fatygę. Mógłbyś jeszcze napisać jakich farb użyłeś do malowania, bo ja zaopatrzyłem się w Pactrę A 109 na spód kadłuba, A108 - ciemnoszary na górne powierzchnie; odpowiednik AMT-12 i Model Mastera 1728 - szaroniebieski na górne powierzchnie; odpowiednik AMT-11. Wszystko jest cacy, tylko ta Pactra 108 wydaje mi się za ciemna. Farby dobierałem na podstawie tabeli barw samolotów Związku Radzieckiego, zamieszczonej w nr 2/2006 Super Modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś jeszcze napisać jakich farb użyłeś do malowania,

Już dawno wyrzuciłem wszystkie przeliczniki.Nie wiem jak wyglądają odcienie Pactry, bo maluję olejnymi. Jak powiem jakimi to mnie zlinczują. No dobra: dół- humbrol 65, góra- MM2057 ocean grey, kolor jaśniejszy=MM 1740DG +2117 japan navy sky grey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pactra 108 produkowana jest właśnie jako odcień AMT-12. Skoro już mam, to prysnę. Może na modelu będzie wyglądać inaczej. A jak nie, to wtedy wypróbuję inne warianty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiło się ostatnio trochę Jaków, choć same 3-ki. Marek, jak zwykle model mi się podoba, choć mam wrażenie, że w stosunku do Ławoczkinów i spółki widać coś w rodzaju niezasadnego przyspieszenia produkcji. Mi rzuciły się w oczy nie do końca konsekwentnie poprowadzone granice kolorów i miejscami zbyt intensywne ślady ekspl. Nie wiem jakie masz plany, ale z najwyższą chęcią obejrzałbym jakąś 9-tkę w Twoim wykonaniu. Wiem, że jest słabo z zestawami, ale M, T lub P po polsku w 48 to tak rzadki ptak, że może się skusisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi rzuciły się w oczy nie do końca konsekwentnie poprowadzone granice kolorów i miejscami zbyt intensywne ślady ekspl.

Zbyt intensywne w stosunku do czego? Nie każdy musi robić ślady eksploatacji widoczne tylko dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi rzuciły się w oczy nie do końca konsekwentnie poprowadzone granice kolorów i miejscami zbyt intensywne ślady ekspl.

Zbyt intensywne w stosunku do czego? Nie każdy musi robić ślady eksploatacji widoczne tylko dla siebie.

Panowie- luz blues jak śpiewa pewna sympatyczna pani. Sam pisałem że jest trochę nie konsekwencji w wykonaniu. Krytyką wszelaką się nie stresuję, focha nie strzelę i nie wykasuję zdjęć. Te plastykowe polichromie nie są moim sposobem na życie, a zajęciem w wolnym czasie którego mam mało.

Mają także robić wrażenie na szwagrze podczas sesji piwnej i tu swój cel osiągam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze parę słów:

. Jest trochę nie konsekwencji w wykonaniu, ale jak widzę bliski koniec pracy to zaczynam się spieszyć by zabrać się za następny.

...jakoś nikt nie zwrócił uwagi że gwiazdy i numery w stosunku do reszty są jak nowe. Spód też mało wiarygodny.

Brudzenie: rosyjskie samoloty z tego okresu w większości są gładkie jak stół. Te kilka linii trzeba wykorzystać na max. Nawet przesadnie.

najwyższą chęcią obejrzałbym jakąś 9-tkę w Twoim wykonaniu.

...mam gdzieś 9-tkę ICM ale... brrrrr . Na tym Jaczku kończę przygodę z czerwonymi gwiazdami. Przynajmniej na razie.

No to żeś mnie ugotował

...Jarek nie chciałem no....

 

Super, że nie wszyscy mają ciśnienie na "miszczowanie" tym bardziej, że od razu coś im się robi w "dzbankach" i zaraz mają gotowe recepty na cudze modele.

 

....właściwie to nie wiem co mnie powstrzymuje ......zresztą co sobie będę żałował; można do mnie mówić miszczu, a co.

Dziękuję wszystkim za wpisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.