Skocz do zawartości

Pzkpfw IV Ausf H Dragon 1:35 - odsłona druga


Demonion

Rekomendowane odpowiedzi

CIMG2534.JPG

Pomimo strasznego braku wolnego czasu, powolutku ruszam z dłubaniną tego o to modelu. Przeanalizowałem wszystkie błędy i rady z poprzedniego warsztatu dotyczącego IV, coś tam doświadczenia załapałem w między czasie. Dalej bolączką u mnie są zdjęcia (nie ogarniam aparatu który jest w moim posiadaniu).

Na chwilę obecną tworzy się dół wanny. Krytyka, wytyki i rady mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 126
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A to jeszcze nie ma co pokazywać ale proszę:

CIMG2537.JPG

W zawieszeniu wykonam ruchome wózki jezdne by uniknąć jak u poprzednika lewitowania kół. Instrukcja i bebechy pudełka to miks chyba wszystkich IV dragona jakie wyszły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobnymi kroczkami do przodu.

CIMG2557.JPG

CIMG2558.JPG

Na chwilę obecną na luźno poskładany. Z uwag to niestety części pokryte zimmeritem nie mają oznaczonych pkt mocowań więc należy improwizować za pomocą zacisków, taśmy i wiertła. Widzę, że tu i ówdzie cza doszlifować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimm twardy do zrobienia ubytków potrzebny raczej zdzierak lub dremel, faktura wyraźna jedynie co należy zrobić to sprawdzać standardowe części z uwagi, iż zimm pozasłaniał to i owo. Większych uwag brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 5 weeks later...

Już drugi raz spotykam się z błędem wklejenia blaszek na zapasowe ogniwa na przedniej płycie...

Dwie blaszki od strony lampy powinny wchodzić do środka ogniwa... zobacz jak to wygląda w moim stugu.

A poza tym to świetnie się prezentuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klemy.jpg

Dzięki Janusz za zdjęcie, zaskoczyłeś mnie tym stwierdzeniem i powiem, że chyba wszystko jest w porządku, ale będę o tym pamiętał przy stugu. Ale poszukam jeszcze jakiś fotek przodu panzera z gąskami i jak coś znajdę to zamieszczę.

PS Masz rację jest babol w instrukcji, znalazłem dość dokładne rysunki i chwyt jest od wewnątrz jak pokazałeś na przykładzie Stuga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w twojej instrukcji ale jak na mój gust dragon po prostu słabo to pokazała... ja na początku przykleiłem te dwie blaszki tak samo jak ty. Nie dawał mi spokój ich wygląd i nasuwało się pytanie czemu mają inny kształt?? wyglądają tak jakby coś miało pod nie wejść... no i tak przyglądając się temu ostatniemu ogniwu zobaczyłem że "bolec" łączący ogniwa jest ponacinany w środku (proste) potem to już była kwestia oglądnąć/potwierdzić to w zdjęciach historycznych.

 

Pz-IVG-latrun-1.jpg

4_x5966.jpg

2_x998.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest w tym, że w cholere publikacji zalega na półkach a ja nawet nie zajrzałem. Może uda mi się to jakoś poprawić. A co do malowania Krzysztofie to jeszcze długa droga bo wieża do złożenia a jakoś czasu i ochoty ciut mi brakuje.

PS. Chwyty zdemontowane i juz jutro wkleje je prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.