Skocz do zawartości

Pzkpfw IV Ausf H Dragon 1:35 - odsłona druga


Demonion

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 126
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pierwsze moje wrażenie, to tak jakby strzały padły od wewnątrz - chodzi mi o tą płytę Schurcena. Może to kwestia oświetlenia przy robieniu zdjęcia.

Generalnie mam takie zdanie jak Krzysztof - osłony, ale nie wszystkie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwory wybijane od zewnątrz ostrzem "sercowym" i na zdjęciu faktycznie wyglądają jak wskazuje Rack. Jeśli chodzi o ilość osłon to już ich więcej nie planuje. Same otwory jeszcze przewierce zgodnie z radą GrześkaW. i wywinę krawędzie uszkodzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, iż kolor bazowy jest w trakcie nakładania zaczynam zastanawiać się nad kamo. W chwili obecnej zastanawiam się nad tym:

iv-3ss.jpg

Jedyną bolączką jest czy podołam takiemu zadaniu

Jeżeli szanowni koledzy dysponują ciekawymi planszami barwnymi z okresu 44/45 z rejonu frontu wschodniego to proszę o podesłanie.

Dodatkowo zastanawiam się nad zmianą kolorystyki lufy gdzie kolor byłby szary co było często spotykane.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz walczę ze zdjęciami te wcześniejsze co dałem były bee. Jak uda mi się ogarnąć jakoś to zaktualizuje ten post.

Coś tam porobiłem i po konsultacjach ze specem aparat którym dysponuję się do niczego nie nadaje.

CIMG2890.JPG

CIMG2889.JPG

CIMG2888.JPG

Zdjęcia są po retuszu bo orginał wyglądał ja za mgłą:

Ale już dostałem zgodę na wydanie na nowy aparat trochę grosza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl tez o jakimś oświetleniu. Sam aparat to nie wszystko. Model ładny choć przyznam że nie wiedziałbym czy pomalowany czy nie bo zdjęcia jak sam wiesz słabiutkie jakościowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada:

1. Fotografuj na białych kartkach - ja biorę 3 kartki a4 układam je: jedna na dole druga z tyłu trzecia z boku

2. Ustaw dwa źródła światłą - ponownie, ja ustawiam jedną lampkę na dole ( na wysokości kół) a druga daje światło od góry

 

reszta to kwestia paru zdjęć wyboru najlepszego i ewentualnym jego obrobieniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maszynka do fotek to ciągle jedna i ta sama Casio EX-ZS5. Najbardziej dziwi mnie, że seria 3 fotek robiona automatycznie nie jest swoją kopią - każda wygląda inaczej. Jeszcze poćwicze może coś uda się zrobić w miare normalnego. A jak się nie da to wylezę z całym majdanem przed blok na słońce i tam dam sobie ostatnią szansę. Co do balansu bieli to już ustawiałem i nawet sprawdzałem iso oraz je zmieniałem. Niestety beton jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już myslałem że się dorobiłeś tego obiecanego.

Na drugim zdjęciu wygląda dobrze z lewej strony, a z prawej niedoświetlony. Ja ustawiam trzy lampy - dwie po bokach i jedną z góry modelu.

Spróbuj ustawić balans bieli na auot a potem spróbuj na ręcznym.

 

tu masz instrukcję: http://support.casio.com/manualfile.php?rgn=5&cid=001026003

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Fajny panzerek się szykuje.

Co do zdjęć to moim zdaniem jeśli chcesz uzyskać dobry efekt to rób zdjęcia w sztucznym świetle i najlepiej wieczorem, bo wtedy model jest oświetlony tylko przez światło z lampy. Pójdź do papierniczego i kup sobie jeden bristol biały i pokombinuj z ustawieniem aparatu tak aby łapał tylko białe tło, a później postaw na tak przygotowanym miejscu model i dopiero ustawiaj balans bieli, iso itp. Ja tak robiłem jak pierwszy raz fotografowałem na jednolitym tle i w miarę upływu czasu nauczyłem się jako tako robić zdjęcia modelom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.