Skocz do zawartości

T34/76 ChTZ 1:35


Tenggeri

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Sherman Firefly czeka na części od RB, więc co by nie marnować czasu zabrałem się za kolejny model.

Tym razem padło na nieskomplikowany w budowie model Tamiya 35149.

100_4663.jpg

Model jest dosyć stary, wypraski pochodzą z 1974 roku, pomimo wieku składa się bardzo dobrze, jak większość modeli tego producenta. Wiadomo, pod względem detali nie jest to Dragon, ale jak za połowę ceny Dragona myślę, że warto się zabrać za ten model. Tym bardziej, że będę na nim trenował nowe dla mnie techniki.

Dwa wieczory i prawie wszystko polepione:

img7405dj.jpg

img7404u.jpg

img7402sm.jpg

img7407lj.jpg

Jedynym mankamentem modelu są gąsienice, są za krótkie. Trzeba będzie je wymienić, nie chce ktoś odsprzedać jakichś gąsek do T-34 Nie chcę inwestować we friule, myślę raczej od jakichś MT lub innych ogniwkowych.

Co do malowania planuję wykonać kamuflaż zimowy, będę to robił po raz pierwszy, więc będzie ciekawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozejrzyj się też za gumiakami z AFV....

Nie pożałujesz...

Pozdrawiam.

Dzięki za info. Myślałem, że wszystkie gumiaki do T-34 są be.

Podkład:

img7417e.jpg

img7421b.jpg

img7419xj.jpg

img7423h.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Myślałem o tych ogniwkach Bilka, ale zupełnie nie mam pojęcia jaki poziom prezentuje ta firma. Skoro je polecasz pewnie zakupię i zobaczymy co one warte.

Dzisiaj model zaliczył lot z około metra, rozpadł się na części, ale już poskładany od nowa i pomalowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teciak pomalowany. Zrobiłem malowanie oldschool'owe, porozjaśniałem większe płaszczyzny. Modulacji nawet nie próbowałem robić bo i tak sporo, jak nie prawie wszystko, zniknie pod białym kamo.

img7588b.jpg

img7584z.jpg

img7586g.jpg

Zaraz biorę się za malowanie białym kolorem, więc tak naprawdę dopiero zaczynam zabawę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modulacji nawet nie próbowałem robić bo i tak sporo, jak nie prawie wszystko, zniknie pod białym kamo.

 

Dokładnie, potraktuj biały jako bazę, też nie wiem ile tego będzie, czy świeży czy już "zlazły" czy pełny czy selektywny. Zimowe można na dziesiątki sposobów zrobić. Jak planujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nieźle. Możesz go teraz przelecieć rzadką olejną aby zniwelować kontrast - coś jak filtr.

 

Czemu "coś jak filtr", to właśnie jest filtr, i masz rację jest nieodzowny.

 

Proponuję jasny bądź ciemny brąz w zależności od wizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah ja myślałęm o filtrze spinającym - imitującym brud na białym, ten white wash też można tu i tam dać jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już położyłem dwa filtry akrylowe, brązowy i szary ale na zdjęciach coś słabo to widać. Teraz pomalują trochę obić i zacznę bawić się olejami. Ten biały wash może dać fajny efekt, na pewno go zastosuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za podkład ? Motip ?

i tak i nie

To podkład marki dupli color, tyle, że ta firma należy do Motipa. Podkład to to samo co Motip 00101 a kosztuje sporo mniej.

img7412x.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka fot z montażu gąsienic:

img9078v.jpg

Wycinam potrzebną ilość ogniw, szlifuję i sprawdzam czy dobrze do siebie pasują.

img9080e.jpg

Sklejam ogniwa rzadkim klejem, ja użyłem Tamiya Extra Thin, trzeba to robić w miarę sprawnie, żeby klej nie zdążył zaschnąć, a jedynie lekko związać.

img9082x.jpg

Potem zakładam gąsienicę na koła i formuję. Po uformowaniu zostawiam, żeby dobrze złapał klej.

img9085v.jpg

img9088i.jpg

To tyle, w sumie nic skomplikowanego.

Jeśli chodzi o możliwość zrobienia z nich gąsienic pracujących to myślę, że dało by się je przewiercić, tylko to nie na moją cierpliwość. Ale jeśli ktoś chce to czemu nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.