Skocz do zawartości

T34/76 ChTZ 1:35


Tenggeri

Rekomendowane odpowiedzi

Doszły gąsienice, będzie zabawa

Ja właśnie zamówiłem do swojego Zvezdowego teciaka takie gąski. Zobaczymy jak mi pójdzie składanie.

Masz możliwość ich ściągania do malowania czy zrobiłeś je na sztywno?

Przyłączam się do pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o składalność tych gąsienic to jest ok, mi udało się je poskładać w ok 2 godzinki.

Co do ich montowania, to gąsienice spokojnie mogę sobie zdjąć i pomalować. Mój patent polega na tym ,że wkładam między ogniwka ostrze skalpela, pyk i je oddzielam. Potem delikatnie odginam cześć z koła napędowego i wysuwam całą gąsienicę do tyłu. Zaznaczyłem miejsce gdzie rozdzielam ogniwka.

img9088u.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszły gąsienice, będzie zabawa

Ja właśnie zamówiłem do swojego Zvezdowego teciaka takie gąski. Zobaczymy jak mi pójdzie składanie.

 

Ja także akurat tyle, że do Tamki i byłem ciekaw jak z nimi w praktyce, ale widzę, że wszystko dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za fotki i opis

Nie ma problemu, jeżeli ktoś jest zainteresowany tym, żebym wrzucał dokładniejsze fotki z jakichś procesów budowy to piszcie śmiało. Ogólnie wrzucam zdjęcia co jakiś czas z kilku etapów prac, nie mam za bardzo czasu dokładnie fotografować modelu po każdym zabiegu, ale jeżeli ktoś jest zainteresowany to mogę to zrobić i opisać po kolei co jak robię

Model pięknie zrobiony .

Do końca jeszcze sporo brakuje, także może okazać się że wyjdzie gniot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja składam w dwóch cześciach gąsienice - góra dół, oddzielone na wysokosci kół napędowych i napinających. W większości czołgów spokojnie można zdejmowac do malowania i składać. Maluje w dwóch częściach a potem po sklejeniu na kołach nic nie widać. Osytateczne kurzenie i miejsce łączenia nie widoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Myszka Miki” prezentuje się rewelacyjne. Czekam na brudzenie.

 

Wycinam potrzebną ilość ogniw, szlifuję i sprawdzam czy dobrze do siebie pasują.

img9080e.jpg

Podkład na gęsi dawałeś jeszcze w ramkach czy już po wycięciu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja praca przypomina mi moja formoczke, bardzo podobne do siebie

 

Czekam na brudzenie, upierdziel dziada porządnie.

Gdzieś mi Twój model umknął, ale teraz się przyjrzałem i rzeczywiście mega podobne są Mam nadzieję, że nie oskarżysz mnie o plagiat.

Co do brudzenia, to planuję tego syfu trochę dać.

„Myszka Miki” prezentuje się rewelacyjne. Czekam na brudzenie.

 

Podkład na gęsi dawałeś jeszcze w ramkach czy już po wycięciu??

Dzięki

Co do gąsienic, to sklejam najpierw w całość. Potem ściągam je, daję podkład i maluję kolorem bazowym. Kolor plastiku z którego są zrobione gąsienice jest podobny do podkładu i to może mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.