Skocz do zawartości

C-47 PLL "LOT" SP- LCA - Italeri 1/72


pees

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przedstawiam moje początkowe wypociny nad w/w modelem:

Kadłub od środka robiony na gładko, szyby okienne będę dorabiane indywidualnie do każdego otworu:

DSC04120_zpsf95a1daa.jpg

DSC04121_zps343bd9f6.jpg

Następnie dorobiona podłoga na gładko:

DSC04122_zps97f47a33.jpg

No i fotele wzorcowe które będą odlewane:

DSC04123_zps47d3df6f.jpg

DSC04124_zpsd8fde5f0.jpg

No i silniki od Quickobosta:

DSC04125_zps38dd823d.jpg

Zobaczymy co z tego wyjdzie, plany ambitne, tylko nie wiem czy umiejętności wystarczające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się ciekawy warsztat. Zasiadam i podglądam. Przy okazji mam pytanko co do tego żółtego tworzywa, co to jest?

Zwykły hips, z tym że barwiony dla kolejkowców, ten to akurat 0.5mm. (no chyba że kolega ma inny zestaw)

Niestety w Częstochowie chyba innego nie mają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się ciekawy warsztat. Zasiadam i podglądam. Przy okazji mam pytanko co do tego żółtego tworzywa, co to jest?

Zwykły hips, z tym że barwiony dla kolejkowców, ten to akurat 0.5mm. (no chyba że kolega ma inny zestaw)

Niestety w Częstochowie chyba innego nie mają

 

Dokładnie tak jak Czesio napisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Mimo iż to nie moje klocki mam ten model w bardzo bliskich planach, byłbym bardzo wdzięczny za podpowiedź gdzie nabyć takie ładne silniki i czy są jakieś akcesoria do uzupełnienia warte polecenia.

Z góry dziękuje za pomoc i z zaciekawieniem oglądam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Silniki zakupiłem tutaj: http://www.mojehobby.pl/products/C-47-Dakota-silniki-ITA-AIR.html

co prawda troszkę poczekałem na realizację zamówienia, ale było warto.

Na chwilę obecną nie mam innych dodatków waloryzujących i raczej nic ciekawego na rynku nie ma, więc czeka mnie ręczna praca

 

Postaram się niebawem przedstawić kolejne fazy pracy nad modelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Coraz ładniej to wygląda. W mojej nie planuję otwierać drzwi, ale może w LCD to zrobię, choć to bardzo dalekie plany...

 

Marzy mi się wielka diorama lotniska Okęcie z tej epoki, z C-47, Li-2, Nordem (już wojskowym) Aero Ae-45 i może jeszcze Po-2... ech, marzenia, ale w sumie do spełnienia, jak ktoś się bardzo postara...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzenie fajne, trzeba teraz zakasać rękawy i do pracy

Jest wiele fajny samolotów używanych w LOT w czasach wczesno powojennych:

- SNCAC NC-701

-CESSNA UC-78

-SNCASE SE-161/1

 

Osobiście zbieram jeszcze materiały na PZL MD-12, będę chciał go zrobić samodzielnie, albo nie wiem jak jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.