Skocz do zawartości

Warsztat Tygrysów 1:35


Seb

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkie tygrysy w tej jednostce nie miały filtrów czy ten egzemplarz to jakiś ewenement?

Tylko pierwsza seria midów posiadała filtry w standardzie.

Oto jeden z nich ze wszystkimi charakterystycznymi elementami dla pierwszej serii midów, których "mój" już nie posiadał:

 

Bundesarchiv_Bild_101I-276-0701-14_Russland_Panzer_VI_Tiger_I_zpsw0sonmu0.jpg

 

Dobrze widoczne rury od systemu filtrów, pistol port po lewej stronie wieży i wyrzutniki s-mine.

Ciekawe, że jeszcze Dragon nic nie zrobił w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz rozwinac mysl? Mozna gdzies kupic gotowe?

Za dobrze by było

Wracając do tych filtrów powietrza to byłem przekonany, że bez tego czołg nie da rady funkcjonować a, że w Tygrysach przewody od filtrów były na wierzchu i łatwo było je uszkodzić stąd tyle awarii tych pojazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie moje przemyślenia co do blaszek.

Na zdjęciu poniżej 3 elementy mocowania łomu.

 

gggg_zps8fpwnhdi.jpg

 

1. Eduard z tzw nowej serii dedykowany właśnie do mida DML.

2. Eduard ze starutkiego zestawu do Tygrysów Tamiya.

3. Dragon z blaszki dołączonej do zestawu.

 

Nowy Edek to porażka, dużo za duży !!! Stary rozmiar ok, ale kształt nie do końca poprawny.

I tu o dziwo najbardziej poprawny jest Dragon, mimo że większość zestawowych blaszek

jest przeskalowana.

Pamiętajcie, że nie każdy element foto., który znalazł się na dokupionym zestawie jest odwzorowany poprawnie.

Nie wymieniajcie też każdej plastikowej część na metal tylko dlatego że znalazł się w zestawie.

Czasami element foto. jest za płaski w stosunku do oryginalnej plastikowej części.

W kilku ostatnio pokazanych warsztatach takie kwiatki pojawiły się.

 

Jeszcze 2 słowa o wyżej wspomnianym nowym zestawie Eduarda 36273.

Szkoda pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warsztatów Tygrysów jest kilka, ale wszystkie padły na dzień dobry.

Się dziwisz?

Budujesz swojego, to każdy podkulił ogon i czeka aż skończysz

 

Będziesz dawał do niego Friule?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz dawał do niego Friule?

Mam Friule, ale w zeszłym roku do starszego gotowego modelu Tygrysa Tamki na próbę zamontowałem

DS-y i zauroczyłem się nimi. Zajebista sprawa, DS-y zostały, a Friule poszły do poprzedniego Tygrysa.

Jeżeli DS-y okażą się za długie (tak było w starszych modelach) założę Friule.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co takiego DS'y mają w sobie, że są uznawane za rewelacyjne? Ja przy swoim Tygrysie wykorzystałem Friule i DS'y są ciągle w pudle.

Czas montażu, a efekt wizualny ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli DS-y okażą się za długie (tak było w starszych modelach) założę Friule.

 

Można je łatwo przyciąć przecież, wiecej niż dwa ogniwa nie potrzeba przycinać więc i tak starczy mocowania.

 

Zrobiłbym warsztat ale nie mam zbytnio na to czasu zeby robić fotki, wrzucać na kompa itd, to juz nie czasy studenckie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Shermanie też skracałem DSy i jedno ogniwo. Wyciąłem skalpelem zbędny element a potem skleiłem gąsienicę CA. Skoro w Shermanie się dało to w Tygrysie też da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.