Skocz do zawartości

T17E1 Staghound A/C mk.1 1:35 Bronco


Desaxe

Rekomendowane odpowiedzi

E10 już skończony, kolejny warsztacik zaczęty był jeszcze przed wypadkiem w maju, więc pora go dokończyć, a przy okazji pokazać tutaj. Dokładna recenzja modelu: http://www.perthmilitarymodelling.com/reviews/vehicles/bronco/cb35011.html

 

broncomodelst17e1stagho.jpg

 

Zestaw jest kapitalny, żadnych akcesoriów nie trzeba dokupować, bo wszystko jest w pudle, jedynie ze złomowiska wezmę nieco pakunków i kanistrów na wykończenie. Do zestawu dokupiłem żywiczne koła z łańcuchami z Black Doga:

blackdogstaghoundsnowch.jpg

 

Malowanie planowałem w wersji pustynnej II Korpusu Polskiego, ale odechciało mi sie robić przeróbki na wczesną wersję Staghounda tam używanego i zdecydowałem się na pojazd w malowaniu szwadronu dowodzenia mojej najulubieńszej jednostki wojskowej w historii, tzn. polskiej 1 Dywizji Pancernej gen. Maczka. Poniżej fotki, na których się oprę:

dgfi.jpg

 

m2j4.jpg

 

Lufa działa wymagała nawiercenia głębiej, bo producentowi wylot się dość słabo udał. Przy kołysce działa było trochę szpachlowania i szlifu, bo lekko im się forma przesunęła i to na zaokrąglonym elemencie i po sklejeniu dwóch połówek był brzydki "schodek" z jednej strony, który widać by było przez właz we wieży.

Mała wojna była też z mocowaniem działa w jarzmie i wieży ale jakoś się udało bez ofiar Na fotce jeszcze nie przeszlifowana końcówka lufy k.m.-u wieżowego, bo dopiero co skończyłem kleić i musi poschnąć wszystko. Koła dołożone "na sucho" - musiałem zobaczyć jak wygląda całość

No i kosz z tyłu kadłuba przykleilem odwrotnie, sam zastanawiam się jak to zrobiłem ale już poprawione, zresztą i tak mało go bedzie pod pakunkami widac

 

img6892m.jpg

 

img6893g.jpg

 

img6894h.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mam tylko jeden problem, nie mogę nigdzie dostać w Polsce produktu polskiej firmy Armorscale, tj. zywiczno-fototrawionych wyrzutników granatów dymnych do brytyjskich czołgów Ma ktoś namiar na to? - http://www.armorscale.com/products/supplements/S35-003/

Niestety w firmie nikt telefonów nie odbiera i na maile nie odpisuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, daj sobie spokój ze zbiornikami na bokach kadłuba... Staghoundy Mk I Polaków takich nie miały...

Piekna rzecz...

Ja pokusiłem się o Mk I II Korpusu... Dużo frajdy i dość dużo przeróbek... Widzę, że nie musisz zmieniać wersji...

Pozdrawiam i kibicuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blaszana skrzynka na tylnej płycie wydaje się przyklejona dnem do góry.

 

pzdr

Napisałem już na samym początku :

No i kosz z tyłu kadłuba przykleilem odwrotnie, sam zastanawiam się jak to zrobiłem ale już poprawione, zresztą i tak mało go bedzie pod pakunkami widac

 

A co do beczek po bokach kadłuba:

daj sobie spokój ze zbiornikami na bokach kadłuba... Staghoundy Mk I Polaków takich nie miały...

Ja z jednej strony dam pakunki, a na drugim zostawię beczkę, bo tak mi jakoś się ładnie komponuje

Odnośnie spotykanego często stwierdzenia o braku beczek u Polaków...to faktycznie większość zdemontowano, jednak każdy wóz fabrycznie przysyłany do jednostki je miał i dopiero w dywizji je demontowano, choć jak widać m.in. na tym foto, używano ich też w jednostkach polskich :

f67m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do beczek po bokach kadłuba:

Ja z jednej strony dam pakunki, a na drugim zostawię beczkę, bo tak mi jakoś się ładnie komponuje

Odnośnie spotykanego często stwierdzenia o braku beczek u Polaków...to faktycznie większość zdemontowano, jednak każdy wóz fabrycznie przysyłany do jednostki je miał i dopiero w dywizji je demontowano, choć jak widać m.in. na tym foto, używano ich też w jednostkach polskich :

f67m.jpg

 

Dzięki za ciekawe zdjęcie- nie dotarłem do niego wcześniej

Słowa moje oparte są na lekturze wielu zdjęć... No, czas nieco zmodyfikować moje wiadomości!

Tylko, że na tej fotce przedstawione są Staghoundy wczesne, używane w większości w II. Korpusie... I te akurat mają inne opony niż zaproponowane w zestawie.... (Nota bene- takie "gumy" powinien mieć zaproponowany w zestawie Italeri "Nadwiślanin".)

Pozdrawiam i pilnie obserwuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dotarł do mnie zestawik wyrzutników granatów dymnych z Armorscale (z pomocą forumowego kolegi przez ebay - ponownie dziękuję pięknie). Można więc podoklejać ostatnie kawałki, dorobić - za radą powyżej - spawy, i malować całość

46oy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Niestety Stagi z 1 DPanc mają bardzo podobną konfigurację do tych z II Korpusu. W którejś części "Od Acromy do Zwycięzcy" jest zdjęcie tyłu jednego z maczkowych Stagów i wyraźnie widać że ma wczesną płytę nadsilnikową oraz "stałe" uszka do podnoszenia kadłuba. Na zdjęciach które wkleiłeś widać inną lokalizację podstawy Browninga oraz inną niż dałeś maskę armaty... Też mam w planach zrobienie takiego Staga, ale niestety te przeróbki trochę mnie przystopowały :-)

 

Pozdrawiam

 

Dominik

 

P.S. Postaram się gdzieś odnaleźć tą fotkę tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, no myślałem właśnie, że za łatwo idzie podeślij proszę foty o których piszesz i jeśli masz to dokładniejsze zdjęcie jarzma widocznego na moim egzemplarzu z 1DPanc.

Planowałem tylko usunąć pancerną osłonę celownika koło armaty, a jarzmo zostawić jak jest, ale może i je zmienię. Co do płyty silnikowej to niewiele będę robił, bo wszystko i tak będzie zawalone wyposażeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podeślij proszę foty o których piszesz

 

krakowiak_zpsd2f15729.jpg~original

 

To jest chyba jedyne zdjęcie polskiego Staga z 1 DPanc pokazujące tył. Z tego co pamiętam pojazd nosi nazwę własną "Krakowiak" - kalkomanie do tego malowania robi Toro

 

pozdrawiam

 

Dominik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dorobiłem spaw z przodu kadłuba, pozbyłem się osłon jarzma armaty i celownika - teraz wyglądają jak w naszych wozach Patrząc na foto z początku wątku założyłem wyrzutniki granatów dymnych z Armorscale i okablowałem je na podstawie zdjęć analogicznych wyrzutników z Shermanów III. Jak widać na foto Staga z 1 DPanc. kabel odpalający był wpuszczony do wnętrza wieży (W Shermanach spusty były na zewnątrz, ale tam kształt włazu umożliwiał łatwy do nich dostęp). Drucik ten jeszcze wygnę nieco naturalniej i przymocuję pod wyrzutnikiem, gdy klej na dobre zaschnie

 

7b82.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spaw się da poprawić łatwo, faktycznie nieco za szeroki jest, kabelek mam nieco cieńczy chyba też, nie będzie problemu z wymianką Pokażę efekty dłubania i zmian jutro od razu z fotkami modelu po podkładzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dodałem pręty mocujące lusterka, takie jak w były na fotce polskiego wozu. Zwęziłem nieco spaw z przodu (przejadę go jeszcze papierem ściernym jak wyschnie podkład, bo jakieś farfocle się tam pojawiły) i wymieniłem na cieńsze kable wyrzutników na wieży. Podkład z szarego Humbrola na modelu i żywicznych kołach z Black Doga ujawnił kilka drobnych baboli (i moich i producenta), ale da się je łatwo usunąć po wyschnięciu, a część zniknie i tak pod planowanym brudzeniem, obiciami etc.

Jak wróce z wyjazdu za parę dni, to ruszam z kolorkami, modulacją etc.

 

vut8.jpg

 

nmpm.jpg

 

rk6w.jpg

 

08p8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kółeczka faktycznie są super - mają jednak 1-1,5 cm dlugości przesunięcia formy mniej więcej w tym samym miejscu na bieżniku i będzie je trzeba tak ustawić (najlepiej te miejsca pod błotnikami) by tego nie było widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.