Skocz do zawartości

T17E1 Staghound A/C mk.1 1:35 Bronco


Desaxe

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pierwszy raz bawiłem się w modulację kolorów przy jednolitym malowaniu i nie chciałem przesadzić, efekty widoczne na fotkach poniżej - robione na chybcika trochę, ale z grubsza widać efekt, który w rzeczywistości jest bardziej wyraźny Teraz przyjdzie pora na satynowego Humbrola, którego standardowo używam pod kalki i jako podkład pod brudzenie akrylowymi specyfikami

 

No i mi się upier...niczyła lufa metalowa, znając mnie zdarzyłoby się to jeszcze nieraz podczas prac nad modelem, więc wkleję ją juz na końcu, po odrapaniu i obiciach, a przed matowym lakierem.

 

09on.jpg

 

dtm0.jpg

 

tzy5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W realu nieco lepiej wyglądają te kontrasty, ale faktycznie moga poznikać po zabiegach. Za radą Obalacza Panzermitów przeszpachluję jeszcze zapadnięcie materiału na osłonie za wieżą (zauważyłem dopiero po podkładzie) i porozjaśniam jeszcze tu i tam foty wkrótce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zaszpachlowałem "psiakowi" zapadnięcia materiału na osłonie za wieżą i bardzo rozjasnionym kolorem bazowym psiknąłem odpowiednie miejsca wzmacniając modulację. Całość dostanie jeszcze delikatny zielony filtr, bo olive drab za bardzo w khaki wpada jak na moje oko

 

kxam.jpg

 

4k56.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Detale powyciągam przed filtrem, a potem na całość satynowy lakier i się biorę za kalki, brudzenie etc.

Ja mam poza Locustem w warsztacie, inne alianckie wózki czekające w kolejce - Sexton, Chevrolet LRDG i zdobycznego Hanomaga "Starówkę" więc klimat podtrzymam w kolejnych modelach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model super, rzadko widywany na forach. Co do oznaczenia, to Black Lion wydał ostatnio zestawy kalek 1 PDP i jest tam też zestaw do T17E1.

Dzięki Widziałem ten zestaw, przydatny, choć ja mam kalki z dowództwa 1Dpanc. już gotowe

 

Póki co powyciągałem detale i na ciemniejszym tle najlepiej widać, że kolor modelu zaczął wpadać w khaki-beż

vk47.jpg

 

...dlatego dałem filtr z bardzo rozrzedzonego Humbrola 159, tu i tam poprawionego drugą warstwą i jest dużo lepiej, może foto tego nie oddaje ale jest ładnie zielonkawy i można dawać podkład błysk pod kalki i brudzing

oljx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Śledzę ten watek od pewnego czasu i bardzo mi się podoba budowa pokazana krok po kroku. Na wyżej pokazanych fotkach są widoczne wyraźne rozjaśnienia na krawędziach modelu (takie otarcia farby ale nie obicia) coś jakby modulacja koloru. Możesz zdradzić jak to zrobiłeś Mam nadzieję, że nie jest to tylko efekt optyczny przy robieniu zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Śledzę ten watek od pewnego czasu i bardzo mi się podoba budowa pokazana krok po kroku.

Miło mieć widzów sam się uczyłem modelarstwa na cudzych warsztatach i mam nadzieję, że moje zmagania się kiedyś komus przydadzą

 

Na wyżej pokazanych fotkach są widoczne wyraźne rozjaśnienia na krawędziach modelu (takie otarcia farby ale nie obicia) coś jakby modulacja koloru. Możesz zdradzić jak to zrobiłeś Mam nadzieję, że nie jest to tylko efekt optyczny przy robieniu zdjęcia

Nie, nie efekt optyczny - to celowy zabieg Po zrobieniu poprawek (szpachla na zapadnięciach za wieżą i mocniejsza modulacja) wziąłem miękki pędzel nr 4 i tzw. "suchym pędzlem" przesmarowałem wszystkie detale, ze szczególnym uwzględnieniem krawędzi i łączeń blach oraz wypukłych detali - z jednej strony podkreśla to modulację i "odcina" krawędzie, z drugiej daje fajną bazę pod odpryski farby (ale o moich patentach na nie będzie dalej ). No i najważniejsze - zeby nie zostały nieciekawe ślady po włosiu, robiłem to farbą akrylową mocno rozjasnioną i rozrzedzoną - wtedy niewiele farby zostaje po wytarciu pędzla w szmatkę i trzeba więcej razy przelecieć pędzlem po detalu, ale efekt jest łagodniejszy.

No i po wszystkim dałem filtr, który scalił nieco kolory. Pod kalki i wash nałożyłem na całość satynowy lakier bezbarwny Humbrol. Po nałożeniu punktowego washa takim samym "suchym pędzlem" przejadę bardzo delikatnie same końcówki wystających detali, co powinno to dać zamierzony efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Detale typu peryskopy, klamry, anteny itp. powyciągam "na ostro" tak jak w E-10 po washu - może to dziwne, ale tak jakoś uzyskuję efekt, jaki lubię i tak na prawdę dopiero po nałożeniu satyny zaczynam wykańczać detale - jak mi coś nie wyjdzie to zmywam spirytusem i od nowa Suchy pędzel, zresztą stłumiony filtrem, służy u mnie tylko wyciągnięciu krawędzi, które (według mnie oczywiście) wyglądałyby nienaturalnie robione "na ostro"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PaRazo - samolot będzie niedługo, najpierw pełzadła pokończę

 

Model dostał wczoraj satynowy lakier, dziś poszły kalkomanie - oznaczenia dywizyjne i numer seryjny oparty o fotki innych "maczkowskich" egzemplarzy i tego jadącego przez most, którego widać na zdjęciu w początku wątku. Gwiazdy w kole na górze wieży nie widać na zdjęciach naszych wozów, a tył będzie zawalony pakunkami, więc uznałem, że tyle oznaczeń wystarczy. Kalki pochodzą z różnych zestawów, głównie Tamiya, a cyfry numeru poskładane z kalek Italeri i Bronco do Staghoundów. Położyłem też pierwszy wash, którego nadmiar nie jest jeszcze pościerany do końca na fotkach. Teraz pora na malowanie detali, ich podkreslenie "na ostro", obicia i inne ślady eksploatacji

gyyo.jpg

 

mgz9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fotkach obecny stan prac - podwozie wstępnie ufajdane, koła przyklejone (poza bazowymi kolorami i washem dostały przed przyklejeniem odrobinę zaschniętego błocka na tył opon oraz felgi, a reszta malowania "upiększającego" jeszcze je czeka), lufa działka także doklejona, pakunki i karabin maszynowy robią się poza planem zdjęciowym biorę się jutro za obicia i rysy

 

i61x.jpg

 

8p03.jpg

 

pbso.jpg

 

9rww.jpg

 

Wybrałem też wstępnie załogantów z zapasów figurek żywicznych Ultracast kupionych 6 lat temu podczas wizyty w Kanadzie (się chłopaki naczekały ) Pasuje mi do wersji sztabowej gość drący się do mikrofonu, a obok niego oficer z wąsem będący oazą spokoju Fotki wybranych figurek (z netu) poniżej:

 

zich.jpgnl7d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie go zrobiłeś. Nie podoba mi się za to kolor błota, za czerwone jest, no ale jak się zorientowałem to wstępne ubłocenie wiec pewnie dalej będzie lepiej :-)

Ja się właśnie przymierzam do Staghounda w wersji III ale z takimi samymi kolami jak twój :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie go zrobiłeś

Oj, oglądając Twoje modele, a zwłaszcza ostatniego Humbera to jestem dalekooo za murz...ekhm, Afroamerykanami

 

Fajnie wyszło Ci to autko. Kolor błota faktycznie trochę przejaskrawiony ale jak dorzucisz inne odcienie pigmentów będzie git.

Dzieki za pozytywny odbiór Panowie Błoto to pasta AK Europe Dry Mud i to trochę wina zdjęć robionych nocą w świetle żarówkowym, że się tak nieco wpada w czerwień. W rzeczywistości jest nieco bardziej brązowe No ale to i tak bez większego znaczenia, bo będę go przykurzał i paćkał sypkimi pigmentami i finalny kolor będzie się różnił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.