Skocz do zawartości

T17E1 Staghound A/C mk.1 1:35 Bronco


Desaxe

Rekomendowane odpowiedzi

A czym łoszujesz, że tak powiem?

Na powierzchnię pokrytą satynowym Humbrolem olejnym daję wash akrylowy Citadel Devlan Mud, zależnie od zamierzonego efektu można do niego dodawać dowolne kolory akrylowe (tutaj lekko go przyciemniłem czarnym). Ładnie się zmywa spirytusem w razie nadmiaru lub jakiegoś babola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Poniżej foty 2 z 3 etapów obijania/wstępnego brudzenia -reszta jutro. Uznałem, że pojazd mający za sobą intensywne dwa miesiące walk i wcześniej pewnie też trochę w Anglii na poligonach, ma prawo tak wyglądać Podstawka, pakunki i skrzynki się robią powoli A na ostatnim foto pierwsza przymiarka załogi zrobionej w 90% (pierwszt figurant z Ultracast, drugi to ciałko Tamiya plus główka żywiczna z Ultracast)

 

20df.jpg

 

fjxr.jpg

 

nhxd.jpg

 

nyxg.jpg

 

d1fe.jpg

 

syuz.jpg

 

wx4m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie.

Dzieki

 

Tymczasem pakunki zrobione na 70%, a podstawka wstępnie zmajstrowana (przydaje się zrobiony zapas deseczek bambusowych takich jak w modelu E-10 ) na bazie maty z Polaka. Jeszcze ją naturalnie powyskubuję i zrobię ślady pojazdu, może dodam jakieś bajery jeszcze

 

mmrn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba, zwłaszcza temat. Niespotykany na tym forum pojazd. Podobał mi się do momentu obić. Wiem, wiem...już tu kiedyś z kimś toczyliśmy dyskusję na temat śladów eksploatacji... Jak na 2 miesiące nawet intensywnych walk, to chyba zbyt mocno poobijany... Nie zmienia to faktu, że praca ciekawa :-)

Ps. Doprcyzuję- na obicia przymknę oko, ale chyba rdza w nadmiarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rdzy, to w sumie ona jest tylko na rurach i przy obiciach tam gdzie może być intensywniejsza, a cały dół i wiele elementów to błoto Europe Dry Mud z AK, faktycznie wpadające w rdzawy odcień, ale po położeniu matowego lakieru pójdą pigmenty tonujące błoto i wówczas nie będzie tak rdzawo wyglądać No i przyznam, że jeszcze nie robiłem tak obitego pojazdu i chciałem na nim poćwiczyć kilka technik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stag to jeden z moich ulubionych pojazdów. Chciałbym zobaczyć twoje dzieło (w pakiecie z innymi) na przyszłorocznej wystawie w Olsztynie. Potraktuj to jako oficjalne zaproszenie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stag to jeden z moich ulubionych pojazdów. Chciałbym zobaczyć twoje dzieło (w pakiecie z innymi) na przyszłorocznej wystawie w Olsztynie. Potraktuj to jako oficjalne zaproszenie :-)

Myślę, że się pojawię z chęcią

 

Nie zapomnij na koniec przetzrec łańcuchów stalową, w końcu nawet jeżdżac po błocie łańcuch się świeci w miejscach styku z podłożem

Wiadoma sprawa - ale to już po matowym lakierze, przed "pudrowaniem" pigmentami w proszku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.