Skocz do zawartości

Mi-24W Zvezda 1/72


kojot92

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak zrobiłeś te śliczne ubrudzenia na zgrubieniach siłowników?

1. baza

2. sidolux

3. łoś

4. mat

5. na koniec trochę brązu w zagłębienia ze startych suchych pasteli

 

fajnie, ale za daleko o jedna sekcje z instalacja pobl.

A tam, jak tylko o jedną to ujdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie wzorowałem się na jakiś konkretnych zdjęciach bo wiedziałem jak łopaty kolorystycznie są pomalowane. Faktycznie jak się dobrze przyjrzałem to za daleko poleciałem o jedną sekcję z instalacją. A co, jeszcze jest coś spaprane w tych łopatach??

 

Aha, tu kiedyś coś zerkałem co do łopat:

http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=464&t=36557

no i u Ciebie Leta wrzucił dwie fajne foty:

Klik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim!:)

 

Jestem pełen podziwu dla Waszych umiejętności oraz wiedzy. Kojot – Twoje 24-te są krótko mówiąc wspaniałe!:)

 

Mam pytanie: jaki jest numer farby (zielonej), którą aktualnie stosujesz do malowania łopat wirnika nośnego?

 

Pozdrawiam serdecznie!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz – dziękuję Ci za odpowiedź!:) Pragnę powrócić do modelarstwa po kilkunastu latach z modelem Mi-2 (HB) w malowaniu z lat 80/90-tych, więc każda informacja jest cenna! W moim odczuciu polskie śmigłowce wyglądały wtedy korzystniej – niezależnie od typu…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam.

Coś tam sie ruszyło z Milem, bo przez dobrych kilka miesięcy leżał w pudełku. Przybrudziłem łopaty wirnika nośnego i śmigło ogonowe. Skleiłem wszystko do kupy i dodałem kilka kabelków. Tak to się prezentuje. Teraz zabiorę się za najnudniejszą rzecz a mianowicie nitowanie.

P1120927_zps07f1b348.jpg

 

P1120949_zps85e91ba7.jpg

 

P1120956_zps5764dbcb.jpg

 

P1120958_zps5606e8a8.jpg

 

P1120960_zps3135c1e9.jpg

 

P1120961_zps6d1a38ce.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Hej.

Ostatnia prosta przed malowaniem. Była mała awaria. Wiatrak znienacka przyziemił mi o podłogę. Fotele powypadali, pasy pospadali, rozkleiła się jedna ścianka na burcie i odpadła podstawa do której przymocowane są oczy. Po wielu godzinach udało się przywrócić wszystko do porządku. Przeryłem prawie wszystkie linie, doszły też nowe. Model został ponitowany. Musze jeszcze przeszlifować nity papierem ściernym bo gdzie niegdzie są zadziory. Poprzyklejałem do modelu różne duperelki, trochę blach. Dorobiłem też na dole po bokach takie dekielki które w rzeczywistości fajnie się odznaczają. Nie wiem czy nie wyszły za grube.

Co do malunków to nie wiem kiedy się za to wezmę. Trzeba jakoś dobrać te cholerne kolory, a co zdjęcie to inny odcień.

No i tyle, tak się prezentuje.

Dorobione dekielki, różne anteny i osłona silnika rozruchowego.

P1120997_zps63a6e487.jpg

 

P1120998_zps23db965b.jpg

 

P1130004_zps4d76fed3.jpg

 

P1130016_zps997fd891.jpg

 

P1130022_zps7c4ef0ba.jpg

 

P1130024_zpse8d1f7d7.jpg

 

P1130030_zpse6e38ffa.jpg

 

P1130034_zpse7453851.jpg

 

P1130035_zps33e2c9de.jpg

 

P1130039_zpsa9db7e8d.jpg

 

P1130043_zpsa274f335.jpg

 

P1130049_zpseaf3075a.jpg

 

P1130053_zps8b78f01c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna czysta robota. Pytanie mam - jakiej farbki użyłeś do pomalowania głowic wirników? Ładnie wygląda i bardzo naturalnie. Czy nie wartałoby otworzyć tego bocznego luku żeby pokazać wnetrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna czysta robota. Pytanie mam - jakiej farbki użyłeś do pomalowania głowic wirników? Ładnie wygląda i bardzo naturalnie. Czy nie wartałoby otworzyć tego bocznego luku żeby pokazać wnetrze?

Głowice zostały pomalowane mieszanką farb Gunze (mc218+mc213). Dokładnych proporcji Ci nie podam bo dobierałem na oko. Następnie głowice potraktowałem lakierem matowym i pigmentami. Co do bocznego luku rozumiem, że chodzi o drzwi od przedziału desantowego. Założenie było, że będzie otwarty tylko kokpit, więc drzwi na samym początku zostały wklejone. Na tym etapie prac nie wiem czy dałoby się je otworzyć/odkleić. A poza tym w środku wieje żywym plastikiem bo nawet go nie malowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Coraz bliżej malowania...

 

Celownik ASP w kabinie pilota okazał się za wysoki i haczył o szklarnię więc musiałem trochę pokombinować .

P1130190_zpsd99f1b70.jpg

Efekt końcowy...już nie haczy .

P1130203_zps40609eab.jpg

 

P1130198_zpsb5844a42.jpg

Przymiarka skrzydeł.

P1130194_zps257557fc.jpg

Pomaskowane oszklenie, trochę je spolerowałem.

P1130208_zpsa7713b87.jpg

Kupione farbki, mam nadzieję że uda się dobrać kolory.

P1130217_zps86860ea3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.