Skocz do zawartości

IJN Kako 1942 1/700


blacman

Rekomendowane odpowiedzi

Uprzedzam, że skomentuje po nie-polsku. Znaczy się po anglikańsku. Bo będę klął. I mam nadzieję, że nie wylecę za to z forum:

Uwaga, klnę:

Dude, it's just fucking awsome. Never before in My whole pitty life have seen such incredibly blown off thing!!! You know what? You're just fuckin' creazy maniac... And You want to knw more? I want to be like You...

Mam nadzieję, ze nie zostanę relegowany z tego szacownego forum, ale musiałem to napisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 277
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

dla lepszej wentylacji może komin główny Kako:

 

 

blaszki do imitacji kanałów i kratownic:

 

11843303845_6ac75d9899_b.jpg

 

11843721014_89d2fc7f83_b.jpg

 

 

i pokrywa komina gotowa:

 

11843312665_3b244c202c_b.jpg

 

11844119696_3ba8c4874d_b.jpg

 

 

zabudowa pokryw wentylacyjnych pod głównym kominem wg Hasegawy była bardzo uproszczona w stosunku do rzeczywistej jednostki. Całość wykonałem więc z blaszki:

 

11915572303_dccba0e8d2_b.jpg

 

 

pozostało dołożyć wcześniej wykonane przewody parowe oraz relingi - i tak to wyszło:

 

11915430854_79f164ff6e_b.jpg

 

11915244393_d685ef9658_b.jpg

 

11915826486_dd856d583d_b.jpg

 

 

dojdzie jeszcze sporo detali, ale w zarysie ogólnym tak to będzie wyglądać:

 

11915838486_88445004d3_b.jpg

 

i muszę poprawić mocno przekoszone drzwi po prawej stronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W międzyczasie "weekendowym" robi się nadbudówka główna:

 

pomost obserwacyjny z pomostami sygnalizacyjnymi:

 

12039029845_ccec433a79_b.jpg

 

12039043585_f302073a95_b.jpg

 

12039853736_a07e6883ae_b.jpg

 

oraz dwa piętra wieży w miarę gotowe (dojdzie jeszcze sporo detali....):

 

12039246403_a9140935e7_b.jpg

 

12039355124_cbe9ddb890_b.jpg

 

12039269403_04cf012a99_b.jpg

 

12039004675_2e20d38e8e_b.jpg

 

 

dorobiłem również dwie blaszane wieże :

 

12038936375_7df3dd3fb1_b.jpg

 

12039782476_8cc330136d_b.jpg

 

to była dobra decyzja - porównanie z waloryzowanymi wieżami zestawowym wypada bardzo na korzyść tych pierwszych. dzięki Witek za krytykę

 

12039057085_1f4f9ee858_b.jpg[/url]

 

 

i będę próbować "wyczynić" fartuchu z żywicy. Nie wiem czy mi się to uda Póki co mam gotowe wzorce matki - "podkradzione" z Takao Pitroada. Wyglądają przyzwoicie. Nieco je tylko zdetalizowałem:

 

12039334164_9e9ac3bf8b_b.jpg

 

 

Czy ktoś z szanownych Forumowiczów "lał" kiedyś żywicę? Są tu jakieś pułapki? !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Japanese_cruiser_Kinugasa.jpg

Fartuchy na działa to ciekawy problem. W 700 jak wszystko trudny, ze względu na miniaturyzacje.

Tu fajnie widać, jak układały się fałdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki

 

Jednak przesadziłem nieco (a może nawet więcej niż nieco) z wysokością (odległością w zasadzie) relingów na kominach. Są mocno przeskalowane. Nauczka na przyszłość

 

Widać też bardzo różnicę grubości relingów.. Te trawione przeze mnie są duuużo grubsze. Wprawdzie reling na pomoście radiooperatora będzie osłonięty białym brezentem - ale szkoda, że nie mam dostępu do cieńszej blaszki. niestety 0,1mm nie pozwala na cieńsze poprzeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki

 

Jednak przesadziłem nieco (a może nawet więcej niż nieco) z wysokością (odległością w zasadzie) relingów na kominach. Są mocno przeskalowane. Nauczka na przyszłość

 

Widać też bardzo różnicę grubości relingów.. Te trawione przeze mnie są duuużo grubsze. Wprawdzie reling na pomoście radiooperatora będzie osłonięty białym brezentem - ale szkoda, że nie mam dostępu do cieńszej blaszki. niestety 0,1mm nie pozwala na cieńsze poprzeczki.

 

Generalnie w 700-kach wiele elementów jest przeskalowanych....To taka skala iluzji ;-)

Po za tym nie przejmuj się.W końcu jesteś prekursorem modelarstwa blaszanego ;-P U ciebie takie przeskalowania to zapewne choroba wieku dziecięcego.Następnym modelem będziesz "kopał leżącego"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czystość i geometryczna poprawność tych blaszkowych nadbudówek zabija. Przy takim perfekcjoniźmie, przeskalowane relingi na kominie nie przeszkadzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może głupie pytanie ale czy bulaje w nadbudówce będą otwierane? Pytam się bo u ciebie to by było realne. Po tym co tu widziałem to zamiast modelu zakupiłem zestaw drutów i kilka rodzajów włóczki. Niedługo się okażę że namówiłeś do współpracy przy olinowaniu pająki. Tak trzymaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może głupie pytanie ale czy bulaje w nadbudówce będą otwierane?

 

Zapytam załogę czy nie uchylą kilku...

 

 

 

Panowie - czym polecacie przykleić pokład blaszany do plastiku? CA odpada na wstępie...

 

Do tej pory mi wystarczał CA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. zawsze mam kłopot aby dobrze dopasować... brak możliwości przesunięcia. to chyba główny powód.

2. Ostatnio dostałem opinię negatywną od Jima Baumanna odnośnie CA, na wskutek różnic w rozszerzalności temperaturowej pokład "lubi" sobie odpaść po czasie. Mosiądz się rozszerza a plastik nie bardzo... polecał mi kleje elastyczne.

 

Czy są takowe? Np żywica epoxy elastyczna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.