Skocz do zawartości

F-14A Tomcat Revel 1:144


zablo1978

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Potrzebuję pomocy od was doświadczonych forumowiczów. Odkopałem niedawno zaczęty kiedyś model, Tomcat ale w skali 1:144, teraz prośba posiadam wszystkie narzędzia które widać na zdjęciach, model jak na fotkach, trzeba to ruszyć dalej tylko chciałbym to zrobić fajnie, jaki krok mam zrobić następny. Podkreślam że model chciałbym pomalować z podkreślonymi podziałami blach, farby Pactra szara i biała, nie będę ich zmieniał bo mnie nie stać mam jeszcze komplet farb do cieniowania firmy Vallejo. Naprawdę chciałbym go jakoś fajnie dokończyć.

 

57f5a91ebc6cfc2dm.jpg 3f6c39af07caccc6m.jpg a69a682c23da7b6am.jpg 4438694e96b5a9aam.jpg

 

Pozdrawiam Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabiorę głos, choć jest tu bardzo doświadczone grono modelarskiej braci!

 

Zobacz do instrukcji, jaki następny krok i działaj. Jak nie będziesz wiedział co i jak konkretnie, to pisz.

Ze zdjęć nie bardzo widać w jakim stanie jest teraz model...i jakimi dysponujesz narzędziami (poza zestawem do malowania)

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję wyboru tematu

 

Model podszlifuj / wygładź na łączeniach, poszpachluj w zależności jak się czujesz na siłach / jakie masz doświadczenie i maluj. Aby podkreślić linie podziału możesz użyć najzwyklejszego ołówka - rysując nim po liniach podziału albo użyć tzw. wash'a, ja swojego Kocura wykończyłem, przynajmniej próbowałem, właśnie washem.

Mój warsztat: http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=86&t=24829

Moja galeria: http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=64&t=26059

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
  • 4 weeks later...

Czy on latał gdzieś w oleju? To brudzenie nijak ma się do realizmu. Napiszę to co kiedyś mądry "wujek" mi pisał. Wyszedł brudny model a nie samolot. Pooglądaj zdjęcia i walcz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

… posiadam wszystkie narzędzia które widać na zdjęciach, … a69a682c23da7b6am.jpg
Yo! Ktoś tym Aztekeiem maluje poza moim synem!

Jak się sprawuje? Z obrazka widać, że już trochę zabrudzony.

Ja ze trzy miesiące temu wykąpałem w acetonie (wiem, że producent zakazuje) i musiałem rozbierać bo się spust zaciął. W sumie naprawiłem, ale wentyl w środku już pełnej gładkości chodu nie odzyskał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.