Skocz do zawartości

T-34/85 nr.121 HobbyBoss 1:48


Keisyzrk

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny model do wyżywania się w skali 1:48. Nie będę przeczyć, że inspirowany modelem (brudzing) Wu Bayin'a Su-100, który ukazany został w the weathering magazine i wyszła taka podróbka.

g9lm.jpg

 

iykw.jpg

 

xj5m.jpg

 

lpeo.jpg

 

dsx0.jpg

 

av88.jpg

 

A tu taki tekst na spostrzegawczość który mi pomoże wielce. Czy wszystkie Sdk.Kfz.162 Jagdpanzer'y IV ausf.F miały na sobie zimmerit ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze znów starałem się nie zabrudzić.. w sumie to aż taki sfatygowany w końcu nie jest.

Jeśli już tak zaszalałeś z brudzeniem, to co szkodziło pobrudzić koła od wewnątrz?

Model też traci z powodu drobnych niedoskonałości montażu...Może gołym okiem trudniej to zobaczyć, niż na fotografii?

Szkodzi brak pigmentów O które niedoskonałości chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze znów starałem się nie zabrudzić.. w sumie to aż taki sfatygowany w końcu nie jest.

:

To jak widać względne, bo np. dla mnie jest trochę przesady w tym brudzeniu.

 

O które niedoskonałości chodzi ?

Co rzuciło mi się w oczy: Części wieży nie są sklejone idealnie i masz niepotrzebną szczelinę po prawej stronie, tuż przy jarzmie działa.

Druga rzecz to pochodna nadmiernego brudzenie. Zapacykowałeś szczelinę wokół lufy, a przecież lufa nie była nieruchoma, i odrzut powodował jej cofanie. Tam był luz.

Właz kierowcy też jest jakiś niestarannie zamontowany i częściowo "uszczelniony" błotem na dolnej krawędzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co rzuciło mi się w oczy: Części wieży nie są sklejone idealnie i masz niepotrzebną szczelinę po prawej stronie, tuż przy jarzmie działa.

Druga rzecz to pochodna nadmiernego brudzenie. Zapacykowałeś szczelinę wokół lufy, a przecież lufa nie była nieruchoma, i odrzut powodował jej cofanie. Tam był luz.

Właz kierowcy też jest jakiś niestarannie zamontowany i częściowo "uszczelniony" błotem na dolnej krawędzi.

Fakt tan jest szczelina ale wieża ładnie się skleiła musiałem przeoczyć przy szpachlowaniu gorzej z włazem nie niej. Z tej lufy nic strasznego wytrę :p Właz kierowcy jest jak najbardziej w porządku pigment się tam po prostu wlał przy rozcieńczaniu go benzyną tam troszkę przetrę ale zostawiłem bo mi pod pasował efekt kumulacji syfu.

 

To jak widać względne, bo np. dla mnie jest trochę przesady w tym brudzeniu.

Każdemu nie dogodzisz :p nie ma brudu nie ma zabawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
odważnie, śmiało i bez litości

Tak na poważnie - można by jeszcze nieco popracować nad efektami brudzenia. Mam wrażenie, że efekty nie są jeszcze skończone. Ale może to tylko moje wrażenie...

Poprawić już się nie da, lepsze wrogiem dobrego. Efekt jest taki jak mniej więcej zamierzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie inna wizja niż mojego. Właśnie buduję ten sam model, ale ja go robię czystego z pokazaniem wnętrza i tyle ile się da przedziału silnikowego. Ten model ma tyle wyposażenia że żal było mi tego nie pokazać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.