Skocz do zawartości

Uh Black Hawk Jaki Kolor


dr.Watson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie i proszę o radę. Popełniłem Straszny błąd! Jestem zły, wkurzony i wręcz załamany...

mianowicie pomalowałem mojego Black Hawka na czarno.... jestem załamany, nie mogę patrzeć na niego, wygląda dziwnie... Mam pytanie, czy takie latają? bo jak patrzę w necie to są takie zielonkawe same. ewentualnie proszę o jakieś rady, jak wybrnąć z tej sytuacji, może go przybrudzić czy coś... usunięcie farby nie wchodzi w grę jak i ponowne malowanie..bo model już prawie skończony...

Nie wiem co mi do łba strzeliło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się, ale i tak wyprodukuje kolejny post...

 

Powyższa fota to akurat standardowy, zielony Blackhawk, ale pstryknięty pod światło.

Jak Ci wynajdę fotę A-7E pstryknietego pod słońce, to też przemalujesz swój model "bo na zdjęciu jest czarny"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten też zapewne zrobiony pod światło, choć pogoda pochmurna.

 

elicopter-UH-60-Black-Hawk.jpg

 

Jeśliten śmigłowiec jest wg Ciebie czarny, to w jakim kolorze jest wzmocnienie na stateczniku pionowym? Bardziej-czarnym? Notabene nawet ono nie jest czarne, ale raczej ciemnoszare...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by zrobić różowe camo :P

A tak serio, to jak na czarny natryśniesz zielonkawy to powinno być ok. Tak jakbyś robił pre-shiding tylko na całym modelu. Wystarczy cienko natrysnąć dość rzadką farbą. Tak mi się wydaje. Ja mam gorszą sytuację, bo muszę przemalować zielonego Tygrysa który jest totalnie skończony a wygląda jak pojazd Shreka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem są czarne w konfiguracji AH60DAP( szturmowe nocne i do zadań specjalnych) wtedy wszelkie napisy, numery są w kolorze żółtym.A tego swojego najlepiej pomaluj ModelMasterem US.Army HeloDrab nr.4723 jest to oryginalny kolor w jakim są. malowane dzienne śmigłowce US.Army.Pozdrawiam M1A1(HA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to żaden argument, ale... w "Black Hawk Down" wszystkie UH-60 były czarne (leciały nimi siły specjalne, więc może dlatego).

Z tego co wiem, film wiernie odtwarzał fakty, więc kolor śmigłowców pewnie też.

Zresztą nie wydaje mi się, żeby dla potrzeb filmu celowo przemalowali prawdziwe helikoptery na nieprawdziwy kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam słowa Agamsa. Najlepszym wyjściem jest "Model Master US Army Helo Drab" Ja swojego AH-64 takim właśnie pomalowałem. Tylko że ze śmigłowcami USARMY jest taki problem ze farba drastycznie zmienia odcień w zależności od oświetlenia,od zielonkawego po niemal czarny. Dartego można pokombinować mieszając Helo Drab z Olive Drab, na oko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Humbrol 105 lub 150 najbardziej pasuje bo ten BH na zdjęciu jest po troszku brudny.Napewno nie Humbrol 155 bo to kolor pancerny na dodatek sowiecki,nadodatek najbardziej wpadający w szary

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa czarne black hawki, lataja w 160 Special Operations Aviation Regiment. Oznaczenia maja malowane olive drab.

http://www.globalsecurity.org/military/agency/army/160soar.htm

Do zielonych Model Master us army helo drab, wystepuja w akrylu i emali, z tego co wiem to akryl nadaje sie bardziej na zuzyte, wyplowiale, a emalia na nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dzięki panowie za podniesienie na duchu Ponowne malowanie nie wchodzi w grę, bo model oklejony, w zasadzie skończony. Ale cieszę się, bo mówicie że są i czarne, tak więc wierzę. Co do modelu to pomalowałem go na czarno z marszu, bo byłem zawsze przekonany że były wszystkie czarne, niestety po fakcie i obejrzeniu masy fotek, ten czarny, zaczął wyglądać jak nie czarny No ale Cieszę się, bo mówicie że Czarne też Są. Wielkie dzięki Zapewne MedEvac, nie ma czarnych, ale już muszę to przeboleć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.