Skocz do zawartości

Okrętowe nowości i zapowiedzi modelarskie


Jędrek

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety ani w Sturgeonie ani w Thresherze nie ma w wypraskach Avis Model łopat śrub napędowych.

Czy ktoś się z tym spotkał??? Co do Riich Models, to z kolei sama śruba napędowa super, ale wypraski trochę gorsze niż obecne HB-sowe, nadlewek prawie nie ma, choć w jednym miejscu zauważyłem zanikające uwypuklenia osprzętu kadłuba.Samo spasowanie kadłubów średnie, szpachla sobie poradzi, choć w Riich Models kadłub składa się z trzech części. Uprzedzam pytanie o in boxy- niestety totalny brak sprzętu

Zapomniałem dodać: po Alfie następny będzie SSN-585"Skipjack"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Znów skala 1/350 w podwodniakach powiększa się o kolejny model.

HobbyBoss wypuszcza op.klasy "Los Angeles" (w pudle do zrobienia jeden z trzech możliwych wariantów)

Link do strony z nowością ( zapowiedzią):

http://www.modelshipwrights.com/modules ... ad&order=0

 

Natomiast dla miłośników podwodniaków w skali 1/700 firma Riich Models wydała podwójny zestaw rosyjskiego op. klasy "Borei" projektu 955

Link do sklepu: http://www.luckymodel.com/scale.aspx?item_no=RI-RL27001

Cena spora jak na tą skalę a jeszcze przesyłka . Jeśli podzielić ten zestaw na dwóch będzie się to bardziej opłacało.

Jeśli ktoś będzie ściągał ten zestaw to zapisuję się na 1szt modelu . Proszę o info.

pozdrawiam andreya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Witam,

Kolejny mały przerywnik, dla op

HB wypuszcza na rynek Russian Navy Yasen Class Submarine w skali 1:350, zagraniczne sklepy zbierają już zamówienia

 

No to trzeba będzie koniecznie zakupić tego podwodnego "Iwana"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pięknie - szczególnie królowa Ela w "700" - to się nieco napaliłem na tę staruszkę

A tak wygląda gotowy model - http://www.shipmodels.info/mws_forum/viewtopic.php?f=60&t=97973

 

Ostatnio Trumpeter zaskakuje pozytywnie modelami:Jean Bart, Richelieu, HMS Repulse, HMS Renown, RN Roma, RN Vittorio Veneto...

Kurcze, normalnie same perełki

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie niektórzy producenci przypomnieli sobie o Royal Navy, Regia Marina, czy Marine Nationale! I dobrze Ja czekam na Elcie w 700tce na stan po przebudowie, a kto wie, może i Strasbourg, czy Dunkerque się pojawią!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na Elcie w 700tce na stan po przebudowie, a kto wie, może i Strasbourg, czy Dunkerque się pojawią!

Dodam jeszcze - Vanguard, Caio Duilio, Conte Di Cavour, Guam lub Alaska, West Virginia z 1945r, California lub Tennessee z 1945r...

Zobaczymy, może coś z tych wszystkich okrętów się pojawi

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zgadzam się w całej rozciągłości z BALROG-iem, są to chyba najgorsze wypraski z obecnych na rynku, a co do Alfy,to lepiej poszukać już może coś z Dragona, o wiele lepsza jakość wykonania, albo "dorwać" Alangera, ostatnio widziałem na e..y-u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Pominąwszy "linie podziałowe", kadłub wypustu MikroMira wydaje się obecnie najsensowniejszym wyjściowym zestawem do wykonania modelu Alfy. Jako jedyny ma odwzorowaną charakterystyczną półkę na kadłubie w tylnej części podstawy kiosku. Fototrawiony wiatrochron oraz łopaty śruby oszczędzą sporo zabawy przy wykonaniu tych części od podstaw.

 

Stara "Alfa" Dragona w skali 1:350 jest raczej swobodną impresją na temat wyglądu tych okrętów. Model Maquette w skali 1:400 ma w miarę poprawny kadłub, ale bez wspomnianiej przeze mnie "półki". O modelu Alangera nie słyszałem - możesz coś więcej?

 

Pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jest ślad na stonie FlyHawka zestawu waloryzacyjnego dla modelu Trumpetera 05318 WWII Italian Navy Battleship RN Roma http://www.flyhawkmodel.com/en/product.asp?code=350121

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło matko boska com tam naknocił - Alfa (lira) w Alangerze- marzenie , teraz dopiero czytam....,

oczywiście Marek i Okonek na posterunku- macie rację, dzięki za czujność , co ja robiłem w te sobote

a tak a propos-powiedz mi donalyah00 jak u Ciebie wygląda sprawa śrub w Mikromirze- piszesz że fototrawione- bo ja szukam i ich nie widzę co do jakości samych wyprasek ,pomijając oczywiście zgodność z planami, to faktycznie- zestawy wyjściowe, trochę mi to przypomina wypusty Plastyka , swego czasu szukałem fototrawionek we wcześniejszych wypustach Mikromira i ich nie znalazłem- zestawy "trafione" czy co?, kurcze pudełka na lewą stronę szukając wywracałem....chyba jestem ślepy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotka blaszki fototrawionej widnieje w podanym przeze mnie linku. Oprócz wiatrochronu na blaszce są pôra śruby głownej, "krzyżak" turbulizatora(?) na śrubie głownej oraz pióra obu małych śrub do napędu pomocniczego.

 

Pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jest ślad na stonie FlyHawka zestawu waloryzacyjnego dla modelu Trumpetera 05318 WWII Italian Navy Battleship RN Roma

 

Fajnie, ze znalazlez ta wiadomosc. Teraz trzeba obserwowac, kto wyda wczesniej dodatki: Regia Marina czy FlyHawk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotka blaszki fototrawionej widnieje w podanym przeze mnie linku. Oprócz wiatrochronu na blaszce są pôra śruby głownej, "krzyżak" turbulizatora(?) na śrubie głownej oraz pióra obu małych śrub do napędu pomocniczego.

 

Pozdrawiam,

Marek

 

Dzieki Marek, teraz mam pełen obraz, tego co brakuje w moich zestawach

Muszę poważnie porozmawiać z sprzedawcą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.