Skocz do zawartości

Okrętowe nowości i zapowiedzi modelarskie


Jędrek

Rekomendowane odpowiedzi

kolejny okręt podwodny z Hobby Bossa w 1/350 w zapowiedziach (na wrzesień), tym razem Type 033G Wuhan klik, co cieszy gdyż wydany wcześniej model Romeo całkiem ładny jest oraz było do przewidzenia (wypraski sugerowały kolejne wersje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie może jakieś namiary na sklepy interentowe gdzie po dobrej cenie można by skompletować Akagi z dodatkami? Ostatnio nie mogę się opędzić od pokusy powiększenia skromnej kolekcji pudełek ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie może jakieś namiary na sklepy interentowe gdzie po dobrej cenie można by skompletować Akagi z dodatkami? Ostatnio nie mogę się opędzić od pokusy powiększenia skromnej kolekcji pudełek ;-)

No widzę, że szykuje się kuracja odchudzająca portfela bez efektu jojo

 

No to może od początku -> in-boxik itp... http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?p=359592

 

W Martoli mają Akagi za jedyne 1100 ->http://www.martola.com.pl/pl1388/produkty27004/IJN_Aircraft_Carrier_Akagi_1941

 

Najlepsza cena i tak pewnie na e-bay...

 

 

 

A i jeszcze wykaz dodatków:

-Hasegawa 40071 Detail UP Etching Parts Super

-Hasegawa QG 25 Wooden Deck

-Hasegawa QG 26 Etching Parts Basic A

-Hasegawa QG 26 Etching Parts Basic B

-Hasegawa QG 26 Etching Parts Basic C

-Hasegawa QG General Jack Stay

-Hasegawa QG Carrier Based Aircraft Set

-Master SM-350-029 zestaw luf

 

 

 

Dodatkowo relacja z budowy tego bydlaka w SM nr 30 i 31

 

 

Mam nadzieję, że pomogłem

Jak znajdę coś jeszcze to Ci podrzucę

 

 

Pozdrawiam

Kami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sotter, zazdroszę Ci pojemności portfela eee... tzn szafy Swego czasu pisałem, że na alledrogo był Ise z dodatkami (blaszki, lufy, pokład). Cena za taki kompletny zestaw 1600-1800 PLN...

...

Pisałem już o tym wcześniej - nadal nie rozumiem dlaczego niektóre modele mają takie ceny. Ba, zastanawiałem się też jak to jest, że Kongo kosztuje ok. 450-500 PLN, a bliźniak "Kirishima" 700 PLN... (z czego to się bierze)...

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wallace - szukam towaru na prezenty dla siebie urodzinowo/imieninowe od Żoneczki liczę że gdzieś znajdę poszczególne dodatki w jakiejś atrakcyjnej cenie, może się uda.

 

Póki co w poniedziałek odbieram Dreadnoughta ze Zvezdy. Zaczynam kombinować jak zrobić do niego swoje blaszki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wallace ma rację, przed chwilą sprawdziłem najtańsze opcje na ebay, dwa różne sklepy oferują model w tej samej cenie i wychodzi na dziś 770zł łącznie już z przesyłką - sell_model i excellent_model (w tym pierwszym chyba kupowałem i było ok), dodatków też nie brakuje na aukcjach, nie sprawdzałem ale być może w którymś z nich są wszystkie w tej chwili;

natomiast ze sklepów internetowych w hobbyeasy model wyjdzie Cię ok. 810zł z lotniczą przesyłką poleconą i to zdaje się właściwie są najtańsze oferty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
dwa różne sklepy oferują model w tej samej cenie i wychodzi na dziś 770zł łącznie już z przesyłką - sell_model i excellent_model (w tym pierwszym chyba kupowałem i było ok), dodatków też nie brakuje na aukcjach, nie sprawdzałem ale być może w którymś z nich są wszystkie w tej chwili;

natomiast ze sklepów internetowych w hobbyeasy model wyjdzie Cię ok. 810zł z lotniczą przesyłką poleconą i to zdaje się właściwie są najtańsze oferty

Do tego ewentualnie jeszcze VAT 23% jak się celnicy doczepią
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego ewentualnie jeszcze VAT 23% jak się celnicy doczepią

 

w tym właśnie problem cło+VAT i robi się naprawdę przykra cena

Z VAT i cła zwolnione są zakupy, których wartość liczona z kosztami przesyłki jest mniejsza niż 45 Euro, z samego cła o wartości do 150 Euro.

 

Dzięki wszystkim za namiary, gdyby komuś wpadła w oko jakaś okazyjna cena na ebayu, albo promocja w sklepie będę wdzięczny za cynk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co w poniedziałek odbieram Dreadnoughta ze Zvezdy. Zaczynam kombinować jak zrobić do niego swoje blaszki

 

i jak wrażenia?

z racji iż wczoraj pomacałem sobie wypraski moje są następujące: nie mały model (ok.46cm) z całkiem sporą ilością ładnych i delikatnych części i niestety zapadnięciami plastiku, szczególnie na kadłubie i to w miejscach gdzie szpachlowanie tego będzie dość uciążliwe; z racji tego uciążliwego szpachlowania, delikatnych części do wycięcia i montażu oraz samej kolejności montażu nie poleciłbym modelu dla początkujących,

poza tym bez dodatków będzie wyglądał dość łyso - rufowa połowa kadłuba to dość dużo wolnej przestrzeni; niemniej myślę, że dość szybko doczekamy się jakiś gotowych blaszek do niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja popieram Jędrka, który mnie popiera...

...

Sotter, omawiałem to wczoraj z Marcinem - generalnie:

a) możliwe że znaczenie ma kraj nadawcy

b) liczy się fart (czytaj: "chce mi się sprawdzać" celnika).

...

Sprowadzam co jakiś czas koszulki z US - z reguły ubezpieczone. Kwoty, które podaje nadawca na przesyłce obejmują towar + wysyłkę. Zawsze przekracza ona 45 EUR i ani razu się nie zdarzyło, by listonosz kazał mi coś dopłacać przy odbiorze. Raz sprowadziłem z kolegami więcej: 5 koszulek (z wysyłką jakieś 400 USD) - przy odbiorze zapłaciliśmy ok. 120 PLN.

...

Moja opinia jest taka: znaleźć na eBay'u sklep z maksymalną ilością dodatków tak, by raz płacić za przesyłkę. A potem tylko przekalkulować wariant: kupuję w PL lub przesyłka zzagramanicy + ew. cło.

...

PS - zawsze możesz spróbować znaleźć sklep w ramach UE...

...

PS 2 - jak byś coś jeszcze chciał wiedzieć, to pisz na PW.

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inboxy pomału wracają, przybywają też nowe ->

Nie wstydzisz się to pisać ?

 

Admin napisał(a):

Użytkownikowi Jędrek, za łamanie regulaminu i działanie na szkodę forum zostaje bezterminowo zablokowany dostęp do forum.

 

A wam nie wstyd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jak, ale juz usunelismy 80 (slownie osiemdziesiat) in-boxow z ktorych nagle zniknely fotografie ramek. Duzo pracy jeszcze nas czeka ze sprzataniem watkow w ktorych toczyly sie dyskusje na najrozniejsze tematy... uczestniczyli w nich inni userzy, i czesto/gesto podawali ciekawe informacje. Teraz wyglada to np. tak: uczestnicy omawiaja fotografie ktora zostala usunieta, wiec ewentualnie z kontekstu mozna sie domyslac o czym mowa. Trzeba sie zastanowic jak rozwiazac taki problem.

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że w ciekawych tematch zniknęły fotki i irytację z tego powodu rozumiem. Ale dwa pytania:

1. Kiedy te fotki zniknęły? Jak pamiętam dawno temu...

2. Czy ktokolwiek z administracji zapytał autora dlaczego fotki zniknęły? Powody przecież mogą być różnorakie.

 

Admin w swojej decyzji o banie powołał się na regulamin. Nigdzie w nim nie jest napisane, że użytkownik nie może usunąć swoich zdjęć (powodów jak dotąd i tak nie znamy). Zatem użytkownik regulaminu nie złamał pod tym względem. Nawiasem mówiąc ogłaszając ban dla kogoś powinno się jasno przedstawić powody. Obecnie wygląda to dość mętnie i brzydko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Admin w swojej decyzji o banie powołał się na regulamin. Nigdzie w nim nie jest napisane, że użytkownik nie może usunąć swoich zdjęć (powodów jak dotąd i tak nie znamy). Zatem użytkownik regulaminu nie złamał pod tym względem. Nawiasem mówiąc ogłaszając ban dla kogoś powinno się jasno przedstawić powody. Obecnie wygląda to dość mętnie i brzydko.

 

Właśnie więcej jasności w działaniach....podpisuję się pod tym obiema rękoma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle nie rozumiem tej całej sytuacji. Jak mogły nagle zniknąć wszystkie zdjęcia. Może to nie wina autora.Może zmiany na forum to spowodowały. Czy ktoś może mi to choć trochę wytłumaczyć? A tak w ogóle to z tego co zrozumiałem to niby na danym wątku powinno się pisać na temat, a w tej chwili to co wszystko jest napisane nie ma za bardzo związku z Okrętowe nowości i zapowiedzi modelarskie. Nie chce żeby mnie takie nieporozumienie dotknęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Jak mogły nagle zniknąć wszystkie zdjęcia
...poprzez usunięcie ich z serwera na którym każdy z nas je umieszcza. Czasami jednak bywało tak, że na serwerach coś się "pierdzieliło" i zdjęcia znikały bez ingerencji autora.
Może zmiany na forum to spowodowały
Sytuacja miała miejsce wcześniej i nie ma związku z obecnymi zmianami systemowymi na forum.
Czy ktoś może mi to choć trochę wytłumaczyć?
Chodzi o to, że w opinii wielu użytkowników tego forum, niektórzy członkowie moderujący wykazują się irracjonalnymi decyzjami, zachowaniem stronniczym i przedkładają swoje własne animozje nad rzetelność obsługiwania forum - to tak kulturalnie obrazując sytuację. A teraz koniec off-topa tutaj bo to nie miejsce na takie dysputy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dawno temu wyslalem mail do wlasciclela konta, pozostal bez odpowiedzi. Bynajmniej nie jest to problem irytacji czy innych kwestii ktore zechcieliscie tu zasugerowac... problem lezy w spojnosci forum, o ktora niestety ktos musi dbac. Pisze niestety, poniewaz nie jest to sprawa ktora zawsze da sie rozwiazac w 2 minuty, usuwajac "wykastrowany" ze zdjec watek.

 

Osobiscie szanuje decyzje uzytkownika, kazdy ma prawo do dowolnego dysponowania swoimi materialami. Dorosly czlowiek powinien miec, i pewnie ma tego swiadomosc, podobnie jak kazdy musi miec swiadomosc konsekwencji podejmowanych decyzji. Osoba ktora nabroi zaklada sobie kolejne konta, stara sie ukryc swoja tozsamosc itd. mimo ze poprzednie pozostaje aktywne. Admin nigdy nie robi problemow jezeli ktos chce sobie zmienic nick na inny (jezeli takowy jest wolny), podobnie gdy wyleci userowi z pamieci haslo do ciagle aktywnego konta, wystarczy napisac do admina - co mozna zrobic bez logowania. Proste.

 

No i tu pojawia sie kwestia pamieci zbanowanych userow - zazwyczaj zglaszaja pretensje do administracji. Publicznie twierdza ze zostali potraktowni niesprawiedliwie, ze to kwestia widzimisie admina i ogolnie sa niewinni. Tak juz jest, i to nawet nie jest wina zbanowanych userow. To normalna reakcja obronna. Osadzeni w zakladach penitencjarnych tez twierdza ze zostali skazani za niewinnosc, sad sie pomylil, a swiadkowie byli stronniczy i ogolnie klamali. Reszta jest juz kwestia wiary... zazwyczaj kasuje sie watek naruszajacy regulamin i usuwa usera. Jezeli ktos nie sledzi przebiegu wypadku na forum, to faktycznie moze odniesc wrazenie ze dzieja sie tu rzeczy dziwne - no bo gdzie jest to "naruszenie"?

 

Sam na forum zostalem publicznie nazwany debilem, a user dziala dalej, zamieszcza relacje i nawet mam przyjemnosc prowadzic z nim rzeczowe dyskusje na najrozniejsze tematy. Tak wiec, uwazam ze na bana trzeba tu faktycznie zasluzyc, a na sposob przedstawiania faktow przez osobe zbanowana, nikt nie ma wplywu. Nikt tez nie bedzie sobie zaprzatal glowy prowadzeniem polemik, ktore i tak nigdy nie przekonaja zbanowanego usera do innych, niz jego, racji. Lista osob z banami jest niezwykle krotka - pewnie jakies ulamki promila. Coz zrobic? Na kazdym forum taka lista musi byc.

 

Tyle w temacie. Z mojej strony koniec OT.

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trumpeter RM "Roma" 1:350 jest juz dostepny na rynku. Ceny b. zroznicowane. Wahaja sie pomiedzy 62 - 85 €uronow. Tu mozna zobaczyc zawartosc zestawu.
Jak pisałem wcześniej, piękny model. Duża ilość elementów = na długie jesienne wieczory. Trzeba tylko poczekać na dodatki. Cena zacna

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.