Skocz do zawartości

Okrętowe nowości i zapowiedzi modelarskie


Jędrek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...

W Modellbau Univerese juz mozna skladac zamowienia na "Bismarcka" 1:200 Trumpetera! Planowany termin dostawy to pazdziernik. Sklep ten nie nalezy do tanszych, ale widac jak bedzie sie ksztaltowac cena modelu. Docelowo podaja 250€, co za ta skale (w porownaniu z cenami innych producentow za 1:350) jest zupelnie do przyjecia. Do tego zestaw bedzie zawieral 13 arkuszy fototrawionych. Prawdziwy kolos: 1250 mm dlugosci i 180 mm szerokosci. Oj cieszy sie mordusia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co szanowne grono na to?

 

Jesli bedzie tej samej jakosci co USS "Arizona"", to juz stoje w kolejce. Zestaw sam w sobie zawiera 1700 + czesci. Swoja droga to przykry psikus ze strony Trumpetera. W pierwszej kolejnosci nastawilem sie na fregate 1/72 Revella. W takiej sytuacji fregata idzie w odstawke.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chciałem wkleić ten link

A zamawiając preorder (klik) dostajemy rabat 10%, czyli mamy gigantyczne pudło za 900PLN. Całkiem przystępna cena biorąc pod uwagę np. Yamato Tamki w 1:350. Tylko ciekawe jak z jakością, bo z tym u Trumpka bywa różnie niestety No i trzeba wziąć poprawkę na cenę el. waloryzujących, które w tej skali mogą pewnie spokojnie przewyższyć cenę modelu...

 

To kto się pisze?

 

 

Pozdrawiam

Kami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kami:

 

...Całkiem przystępna cena biorąc pod uwagę np. Yamato Tamki w 1:350...

Mi.inn. to miaialem na mysli piszac o cenach 350-tek. O ile cene "Yamato" mozna jeszcze zrozumiec, to innych japonskich okretow ( i statkow) juz nie.

 

....Tylko ciekawe jak z jakością, bo z tym u Trumpka bywa różnie niestety

Jesli bedzie to jakosc USS "Arizona", RN "Roma" i HMS "Queen Elizabeth", to witam na warsztacie! Same superlatywy.

 

No i trzeba wziąć poprawkę na cenę el. waloryzujących, które w tej skali mogą pewnie spokojnie przewyższyć cenę modelu...

Poczekajmy i zobaczmy, co niesie ze soba zestaw. W tej skali czesci plastikowe wygladaja realistycznie. Na poczatku ceny sa przerazliwe, jednak z czasem mozna dostac wszystko o wiele taniej. "Arizona" (w tym upgrade set) + cudowny zestaw PE MK1 Models , kosztowal mnie w sumie 250€, co na model tej wielkosci naprawde nie jest niebotyczna cena.

Okonek widzial i mial w rekach "Arizone" bez zestawu waloryzujacego. Mysle, ze nikt inny , jak ten doswiadczony modelarz nie jest w stanie wystawic lepiej subiektywnej opinii o modelu pancernika.

Zestaw "Bismarcka" zawiera 13 plytek PE. Niegdzie jeszcze nie zaprezentowano, co na nich jest! Moze juz nic nie trzeba bedzie kupowac?

 

To kto się pisze?

Juz wiesz, ze ja, choc wolalbym cos bardziej konkretnego niz "Arizona" i "Bismarck".

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowosci w 7-setkach jest znacznie wiecej. W tej skali wybor jest ogromny. Wybacz, ale przy wiesci o "Bismarcku" 1:200 wygladaja tak, jakby ktos informowal, ze do ZOO wraz z lwem beda dostarczone pchly!

 

1:200 wsrod platikowych okretow to wciaz rarytas.

 

P.S.

O wiele b. ineteresujacy (moim zdaniem) jest "Warspite" Academy 1/350 Special edition. W tej skali to maly modelik, liczacy zaledwie cos ok 53 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wiele b. ineteresujacy (moim zdaniem) jest "Warspite" Academy 1/350 Special edition. W tej skali to maly modelik, liczacy zaledwie cos ok 53 cm.

 

Mnie interesuje wyłącznie skala 1:700, są gusta i guściki

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie interesuje wyłącznie skala 1:700, są gusta i guściki

 

Pewnie jestes b.mlody, albo bogaty! Mnie na miskroskopy elektronowe i roboty medyczne pomocne w pracy przy takiej drobnicy nie stac! . Wole 1/200, bo przynajmiej mam zludzenie, ze widze co robie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam.

Nowość TRUMPETERA w 1/350 HMS Eskimo Destroyer 1941 item: 05331

Pozdrowienia w tej skali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz rynek jest bardzo ubogi, ale większość modelarzy zaopatruje się w takich sklepach jak HobbyEasy, FreTimeHobbies czy LuckyModel. Niestety taka jest rzeczywistość. Ja tylko tam dokonuję zakupów, z dwóch powodów:

1 - cena

2 - szeroka gama dodatków

W naszych sklepach model przechodzi przez wiele rąk i każdy chce zarobić, efekt końcowy i cena modelu np u nas 700zł a w w/w sklepach powiedzmy 450zł z wysyłką.

Niestety takie hobby trzeba się naszukać, ale jak już jest wszystko zgromadzone i zasiądziemy sobie w swoim warsztaciku czyli małej stoczni i pochłonie nas nasza pasja zapominamy o pieniądzach jakie poszły na nasz model i dodatki - liczy się tylko pasja.

Modelarstwo to piękne HOBBY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.