Skocz do zawartości

T-90 Meng 1/35 ( Wspólny warsztat Demonion i Grzegorz )


Gość Grzegorz Grabowski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 371
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki chłopaki. Całe okablowanie robię według tych zdjęć:

 

f1f72bc553ad58f92055edc8c3584dc2_zps070d8d24.jpg

 

cf2572bdad77621224d56cc5af207881_zpsdf83a130.jpg

 

124_zps6f9dc579.jpg

 

image12_zpsff8da340.jpg

 

w01700_6359903_zpsdb39ea43.jpg

 

476d7d94d3cec1e2c87d93d2c55ca5d1_zpse01090ca.jpg

 

image_zps067db1f4.jpg

 

de201323f768dfda4dcc935942008469_zps4b917dda.jpg

 

w01700_9567520_zps6eb26062.jpg

 

038_zpsbca6859c.jpg

 

w01702_2031772_zpsd65f1f72.jpg

 

w01702_9728671_zps643a04cb.jpg

 

w01702_2880092_zps14c0e8aa.jpg

 

 

Mam gdzieś jeszcze bardzo dokładne zdjęcie okablowania kopuły dowódcy i NSVt-a, ale nie mogę go znaleźć. Mam jednak problem, bo nie wiem jak dokładnie wygląda podłączenie czerwonych oczu Sztory. Ze zdjęć można się jedynie domyślać, jak to może wyglądać. No ale przecież pracy doktorskiej z kabelków w modelu, pisał nie będę, więc coś tam wymyślę .

Wczoraj miałem już nic nie robić z modelem, ale skleja się go tak przyjemnie że mając wolny wieczór, nie mogłem się oprzeć. Zacząłem zabawę z gąsienicami. 8 ramek z pojedynczymi ogniwkami, na które w sumie składają się 4 elementy, może przestraszyć, ale dzięki temu sprytnemu urządzonku, które dał producent, składanie gąsek, to spacerek po parku, bułka z masłem, itp. itd. . Na razie nie złożyłem ich zbyt wiele, ale już wiem, że to będzie przyjemność. Popracowałem tez coś niecoś przy wieży, dołożyłem znów kabelki i tak to teraz wygląda:

 

Obraz028_zps5591ad1b.jpg

 

Obraz029_zps124bc01d.jpg

 

A tu gąski:

 

Obraz026_zps4355ae5d.jpg

 

Obraz027_zps5be73d25.jpg

 

Jak pisałem, robię czołg na defiladzie, więc moim gąsienicom dołożę, gumowe nakładki. Mam nawet specjalną farbkę, w kolorze ciemnej gumy PANZER ACES ze stajni VALLEJO, o taką:

 

Obraz030_zpsa1e28a87.jpg

 

Dziś idę do pracy, więc nic nie podziałam. Mam nadzieję że jakoś się to wszystko prezentuje. Pozdrawiam kolegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet zaczął od Zvezdy a wychodzi scratch

 

He he . Facet się męczy a Meng dał to wszystko w pudełku . Ok to taki żarcik, oczywiście podziwiam wkład pracy i efekty. Co do kabli to tu jest jeszcze jedna fotka, która pokazuje jak podłączone są czujniki opromieniowania z przodu:

 

ae176cc6fac65132b12438601687ebf8_zps056aca34.jpg

 

Zdjęcie pochodzi właśnie z jednej z tych 181 stron .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego modelu jest już kilka luf toczonych np. z Orange hobby. Jest w czym wybierać . A lufa z pudełka daje radę.

 

Ja tymczasem, również korzystając z chwili wolnego, dokończyłem zabawę z kabelkami. No prawie dokończyłem, teraz już tylko zostało podłączenie czerwonych oczków czołgusia . Jak czas i żona pozwolą, to dokończę dziś całą wieżę i kadłub, a jutro wezmę się za malowanie. A tu taki mały wgląd w moje wypociny:

 

Obraz034_zpsf9c1d749.jpg

 

Obraz035_zpsbd52930d.jpg

 

Obraz036_zps224dce5e.jpg

 

Obraz037_zps86e4a440.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde jeszcze nie zacząłem czytać a on malować chce

Możesz dać parę zbliżeń na płytę nad silnikową oraz fotkę bez wieży jak jest wykonany pierścień pod wieżą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde jeszcze nie zacząłem czytać a on malować chce

 

 

No cóż Mirku. Kto późno przychodzi, sam sobie szkodzi . Oczywiście rzeczone fotki będą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów!! Kolejny update, po moich nocnych zmaganiach z teciakiem. W sumie to żadne zmagania, bo klei się go naprawdę przyjemnie. Pisząc, wczoraj że dziś zacznę go malować, sporo przesadziłem ( żona skutecznie dba, bym nie miał zbyt wiele wolnego czasu ), ale przynajmniej udało mi sie połączyć górę i dół kadłuba, oblaszkować i zamontować oczy SZTORY na wieży. I tak to teraz wygląda:

 

Obraz044_zpsf153028b.jpg

 

Obraz043_zpsb50017c4.jpg

 

Obraz047_zpsbd8eed67.jpg

 

 

Strasznie denerwuje mnie ta szpara na łączeniu dołu z górą kadłuba, którą widać na pierwszej fotce. Nie bardzo mam odwagę ją szpachlować, bo mógłbym mieć problemy z wyszlifowaniem tego miejsca. Podpowiedzcie proszę co mógłbym z tym, zrobić

 

 

A tu zdjęcia dla: Mirka66:

 

Obraz045_zpsc4d3f0cc.jpg

 

Obraz046_zpsdb5d880f.jpg

 

Zdjęcie pokrywy silnika, pochodzi z innego forum, mi jakoś nie wychodziła fotka tegoż elementu, więc podsyłam cudzą:

 

7eICJ_zpsa4bf6a9d.jpg

 

To tyle na dziś. C.D.N. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Wiem, że budujesz prosto z pudła i żadne modyfikacje w grę nie wchodzą, ale...

...oglądając gotowe modele Menga i Twój warsztat, mam nieodparte wrażenie, że Meng zrobił za niskie/za miękkie zawieszenie i teciak siedzi za nisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja będę bronił Menga i jego zawieszenia. Mimo że wygląda ono dość delikatnie i na początku, sam się obawiałem, czy utrzyma ciężar całego modelu, to w ostateczności, zawieszenie okazało się na tyle twarde, że gdy ustawi się model na podłożu, to wahacze ani drgną. Co do wysokości całego modelu, to się nie wypowiem, gdyż nie mam żadnych planów, ani rysunków, żeby to zmierzyć. Sam od siebie napiszę tylko, że jak dla mnie wysokość modelu jest OK, i myślę, że gdy dojdą gąsienice, wrażenie zbyt nisko osadzonego modelu zniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo mam odwagę ją szpachlować, bo mógłbym mieć problemy z wyszlifowaniem tego miejsca. Podpowiedzcie proszę co mógłbym z tym, zrobić

Może szpachlówka akrylowa wamodu, wodorozcieńczalna, nakładasz trochę odczekasz i wymywasz patyczkiem higienicznym nasączonym zmywaczem do akryli wamodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem te 181 stron warsztatu na rosyjskim forum, które linkował borch.

Grzesiek na 43-ciej stronie tam masz rozkminy odnośnie wysokości zawieszenia. Ja jak będę robił swoją 90-tkę, to na pewno się odniosę do tego co tam jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo mam odwagę ją szpachlować, bo mógłbym mieć problemy z wyszlifowaniem tego miejsca. Podpowiedzcie proszę co mógłbym z tym, zrobić

Może szpachlówka akrylowa wamodu, wodorozcieńczalna, nakładasz trochę odczekasz i wymywasz patyczkiem higienicznym nasączonym zmywaczem do akryli wamodu.

 

Czołem.

Jak najbardziej to co napisał Leszek i jeszcze zwykły Cyjanoakryl, nakładany warstwami, a potem tylko zmyć nadmiar Debonderem. Obu Kolegom gratuluję modeli, choć jeszcze nie skończone, to prezentują się super. Też mam w planach T-90kę, i będzie to na pewno Meng ( najsampierw T-80U Xcat ). Grzesiu wielkie brawa za kabelki, mam ten sam fetish i zawsze wrażenie, że nie wszystko dodałem, co jest w oryginalnym pojeździe lub samolocie. Oj, zgaga to modelarska, zgaga moja. Przecież już nazwa mojego hobby "modelarstwo redukcyjne" wskazuje na to, że coś trzeba popuścić, ale co ? ?

 

Pozdrawiam

Paweł

 

P.S Grzegorz, gdzie można kupić metalową lufę do T-90 ( na tym punkcie też jestem fetyszystą ) ? Potrzebowałbym też do T-72 ( chcę robić Naszego Twardziela ) i do T-80U.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.