Skocz do zawartości

T-90 Meng 1/35 ( Wspólny warsztat Demonion i Grzegorz )


Gość Grzegorz Grabowski

Rekomendowane odpowiedzi

No i zaczęła się jazda. Biorąc pod uwagę ostatnie moje poczynania w modelarstwie, to przyznaję że sam z siebie jestem dumny. Zacząłem malować model . Na razie, co prawda koła i górę kadłuba, ale zawsze to coś. Użyłem podkładu w sprayu Humbrola, a potem na górę kadłuba naniosłem XF-55 Tamiyi. Wydaje mi się najbardziej odpowiednim, piaskowym kolorem dla 90-ki. No a tak to teraz wygląda:

 

Obraz073_zpse2d42fcc.jpg

 

Obraz074_zps69d4ac0b.jpg

 

Obraz075_zps7c891c8e.jpg

 

Obraz076_zpse46f9ddd.jpg

 

Obraz077_zps0f7d00ce.jpg

 

Obraz078_zpsbd6b30f4.jpg

 

Obraz079_zpsb1362958.jpg

 

Koła, jeszcze nie wszystkie pomalowane i jak widać, niektóre z nich wymagają poprawek, szczególnie na gumowych bandażach. Wieża i fartuchy przeciwkumulacyjne, też jeszcze w stanie surowym ale długo to nie potrwa. To tyle na tą chwilę. Teraz lecę z żoną na USG, synka oglądnąć . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 371
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Chciałem przypomnieć, że mój model będzie czołgiem defiladowym, więc proszę nie spodziewać się, brudzingów, obić, otarć itp.itd. Ten model będzie czyściutki jak łezka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No to żeby nie było, że temat umarł ( jak każdy założony przeze mnie ), chciałbym pokazać, co udało mi się zdziałać ostatnio. przede wszystkim okablowałem kopułę dowódcy. Kurcze 6 godzin nerwów, przeklinania ( jeszcze dodatkowo rzuciłem palenie :/ ) i co?? I nic kurna nie widać :(. Ale co tam, ja mam satysfakcję że NSVT jest okablowany . Poza tym pomalowałem też wieżę czołgu, dołożyłem brakujące duperelki i tak to wszystko wygląda:

 

Obraz080_zps5504bed0.jpg

 

Obraz085_zps54823013.jpg

 

Obraz084_zpsccaca26a.jpg

 

Obraz086_zpsd5c4970b.jpg

 

Obraz083_zps464c751b.jpg

 

Obraz087_zps048343bd.jpg

 

Wiem że niektórzy zauważą tą wielką ziejącą szparę z przodu kadłuba, ale tak jak pisałem, nie miałem odwagi jej szpachlować, a potem szlifować. NIe wybieram się z tym modelem na żadne konkursy, czy wystawy, więc niech sobie szpara będzie. Mnie ona przestała przeszkadzać . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę go skończyć, bo dostałem oficjalne pozwolenie na następny model a będzie to:

 

1-35-Kampfpanzer-T-80BV-Trumpeter-05566-TRU-05566_b_0_zps1b13534f.jpg

 

 

A tak przy okazji, to chciałem zapytać. Jak się robi takie fajne chorągiewki, jak ta ze zdjęcia:

 

1241131999_g_zps5ba7a6f7.jpg

 

Dokupiłem sobie figurki czołgistów ze Zvezdy, nie bardzo pasują mi do mojej poprzedniej koncepcji, bo są w zimowych mundurach, ale do takiej scenki są wręcz wymarzone. Nie bardzo tylko wiem jak zrobić taki sztandar. A no i nie za bardzo wiem cóż to mogło być za święto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jutra wypadają mi dwa dni wolne to będzie czas na modelowanie no chyba, że znów zadzwonią z kieratu. Po nałożeniu malunków (bazowy) zacnie się prezentuję teciak.

Muszę go skończyć, bo dostałem oficjalne pozwolenie na następny model a będzie to:

 

1-35-Kampfpanzer-T-80BV-Trumpeter-05566-TRU-05566_b_0_zps1b13534f.jpg

 

Też myślę nad nim dość intensywnie

 

A ja kurcze nie mam oficjalnego pozwolenia na następny model, do kwietnia.

To i tak masz dobrze bo mi moja połowa oświadczyła, iż teraz jest jej kolej i blokuje moje wydatki modelarskie do odwołania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lufę swojego NSVT wczoraj złamałem . Już posklejana i naprawiona . Taka prośba. Niech mi ktoś przypomni jak się nazywa taki klej, do klejenia przezroczystych elementów i który nie bieleje po wyschnięciu. Z góry dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam kolegów. Widzę że ucichło tu troszkę, ale cóż, nie wiem co porabia kolega Daniel, ale ja, jak na razie czasu na modelarstwo nie mam. Przygotowuję się na przyjęcie synka . Co nie co udało mi się jednak wystrugać. Złożyłem do końca jedną gąsienicę hahaha :D i chyba znalazłem rozwiązanie w sprawie figurki, którą chciałbym zaaplikować. Rewelacji nie ma, ale wygląda to tak:

 

Obraz088_zps7703c18b.jpg

 

Obraz094_zps85ce3347.jpg

 

Obraz089_zps15e97e2c.jpg

 

Obraz093_zps8dc75857.jpg

 

Obraz092_zps9b247970.jpg

 

 

Obraz090_zpscd42d36c.jpg

 

Obraz091_zps220b1831.jpg

 

 

Figurka to eksperyment. Głowa w hełmofonie należy do Zvezdy, natomiast cała reszta to Tamiya ze słynnego zestawu T-72M1. Nie wiem co z tego wyjdzie, ale porzeźbię troszkę i może uda mi się sklecić jakoś sensownie wyglądającego Frankesztaina . Zapewniam kolegów że temat nie umarł i kiedy już skończę remonty, latanie za sprzętem dla niemowlaka itp. itd. przyspieszę nieco z tym modelem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek kiedy macie termin?

 

 

6 Marca. Rany jak sobie pomyśle że za chwilę będę miał berbecia w domu, to ręce mi się trzęsą. I weź tu modele sklejaj . A tak na serio to już się Brzdąca doczekać nie mogę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Jako że moja 90-ka znudziła mi się już w tym piaskowym kolorze, postanowiłem coś z tym zrobić i dodałem trochę zieleni . Wygląda to mniej więcej tak:

 

Obraz099_zpsc0b3f2af.jpg

 

Obraz101_zpsbd1cef13.jpg

 

Obraz096_zpse63b8d78.jpg

 

Obraz097_zpsd7b983b8.jpg

 

Obraz098_zps72d8cde6.jpg

 

Obraz100_zpsd1badd93.jpg

 

Obraz102_zpsacf14a1a.jpg

 

Obraz103_zpse910a6a9.jpg

 

Obraz104_zps3a62e1ec.jpg

 

Troszeczkę mi tam baboli wyszło, ale to wszystko da się poprawić pędzelkiem. W zasadzie już nie wiele mi zostało i na prawdę zanosi się na to, że skończę model . Jeśli czas dziś pozwoli zakamufluję czołg do końca, wykonam stosowne poprawki, a potem już finish. A propos finiszowania. Jaki kolor łosza będzie najodpowiedniejszy do tego typu malowania?? Czarny wydaje mi się troszkę za ciemny. Może koledzy coś podpowiedzą. Z góry dzięki za wskazówki ( ewentualne ). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo tak jak hypnos pisze, albo polecam wash AK do zielonych pojazdów.

Fajnie póki co wyszło malowanie, tylko ten szary co masz na kole jest za jasny. Tamten kolor jest mocno szary, prawie czarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten szary na kołach to jeszcze podkład. Dziś pomaluje te koła na czarno ( może uda mi się w ogóle zakończyć etap kamuflowania ). Nie skromnie przyznam że sam jestem zadowolony z dotychczasowych efektów. Może nie udało mi się do końca wiernie odwzorować każdej plamy na modelu, ale myślę że ogólna koncepcja została zachowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.