Skocz do zawartości

T-90 Meng 1/35 ( Wspólny warsztat Demonion i Grzegorz )


Gość Grzegorz Grabowski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 371
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam chłopaki!!

Marcin!! Gdy walczyłem z 90-ką Zvezdy, to rosyjskie forum towarzyszyło mi przez cały czas. Obsesyjna chęć poprawy wszystkich błędów w modelu, sprawiła że o mało nie zrezygnowałem z naszego pięknego hobby. Przy Mengu ( jak i przy każdym kolejnym modelu ) postanowiłem, nie dociekać, nie doszukiwać się i nie trząść się nad każdym babolem jaki znajdzie się w modelu. Modelarstwo= fajna zabawa. Przeróbki?? Tylko jeśli moje umiejętności na to pozwolą.

 

Paweł !! Lufa do T-72 ?? RB Model w każdym polskim sklepie internetowym np. Martola, Jadar. Lufy do T-80 i 90 widziałem na Hobby Easy, bo w zasadzie tylko tam kupuję ( korzystam też z angielskiego Model Hobbies, każdą zamówioną tam rzecz otrzymuje następnego dnia ). W Polsce nie kupuję, bo przesyłka jest za droga. Na Hobby Easy jest jakaś nowa firma Tetra Model Works która wypuściła zestawy fototrawione i lufy do wszystkich nowych rosyjskich pojazdów, które wyszły ze stajni Trumpetera, Menga i Zvezdy. tu jest link:

 

http://www.hobbyeasy.com/en/category/AFV/index.html

 

jeśli chodzi o kabelki, to lubię tą trójwymiarowość, którą nadają modelowi . Ja jestem teraz na etapie szukania jakiś fajnych figurek rosyjskich czołgistów pasujących do mojej 90-ki. Chcę wyczarować coś takiego:

 

Victory-Day-military-parade-in-Moscow_zps8bc1e63d.jpg

 

Jadą już do mnie hełmofony firmy TaNK:

 

TKMA111_zpsd3dcb14c.jpg

 

Gogle wykorzystam z innych figurek. Ciężko z tymi figurkami, bo wszyscy producenci robią je w zimowych mundurach, a przecież i w Rosji jest czasem lato . Dziś nic nie pokażę, bo gdy wróciłem z pracy było już ciemno, ale może jutro się uda. Pozdrawiam kolegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamilkar, a że zapytam -T-80 już nabyłeś?

 

Czołem.

madeira - jeszcze nie, właśnie przedwczoraj mnie przelicytowali na Ebayu . Jak czytam recenzje, to ślinka mi na niego cieknie. Jak nabędę, to zrobię InBoxa.

 

Grzegorz dziękuję za porady co do luf. O tej do T-72 jarzyłem, a jak jest z RB to supcio.

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem.

bulik58 - co jest z tym T-80 Xcat, nie hallo ? Jak czytam, to najlepszy model tej maszyny, w 35ce !? Czyżby jednak niewymiarowy, z niekształtną płytą nadsilnikową i wieżą Dragon, był lepszy ?

 

Pozdrawiam

Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem model Xacta jest najlepszą 80-tką na rynku, ale tylko dlatego, że reszta to totalny badziew. Jak można do modelu za kupę kasy dać gumiane gąsienice??!! Poza tym podobno jest sporo błędów. Lufa na pewno jest źle zwymiarowana. Nie wiem jak ze spasowaniem części. Może ktoś puści jeszcze wersję U, to będzie można porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!! Nie wiem jak tam mój współtowarzysz, ale ja walczę dalej. Wieża jest już prawie skończona ( został właz dowódcy, jakiś kabelek, granaty dymne ). Kadłub też już nabiera kształtów. Efekt zbyt nisko osadzonego modelu brał się stąd, ze przód modelu opadał ze względu na zbyt miękkie zawieszenie i stąd że nie wkleiłem silnika, który obciążył by tył i wszystko było by ok. Unieruchomiłem zatem pierwsze dwa koła i chyba jest lepiej. A tak to wygląda:

 

Obraz051_zpsdf4874f1.jpg

 

Obraz052_zps8e863655.jpg

 

Obraz049_zps87da231b.jpg

 

Obraz053_zpsd0073627.jpg

 

Obraz054_zps8ee61b48.jpg

 

Obraz048_zps52166669.jpg

 

Obraz050_zpsa3756ed2.jpg

 

Obraz055_zps718fcdc3.jpg

 

Nie montowałem lin holujących i obejm na beczki, bo na czołgach jadących w defiladzie, nie ma tychże elementów. To tyle na razie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czołem.

Czytałem tę recenzję i nie widzę, w niej nic niezwykłego. Każdy model ma jakieś tematy do poprawy. Nie ma ideałów. Dlatego ja określiłem sobie priorytety w mojej redukcji modeli. Czołgi - ma być : poprawny ( wymiary i zarys ogólny ) kadłub, wieża, zawieszenie, resztę jestem w stanie poprawić. Samoloty - ma być poprawny ( wymiary i zarys ogólny ) : skrzydła, kadłub, stateczniki, owiewka wraz z limuzyną. Tego się trzymam. Co do lufy działa 2A46M, to jest metalowa i sprawa załatwiona ( no chyba, że też jest "skiszkowana", co już się zdarzało ). No, to tyle, bo prze swój post, odbiegłem od tematu warsztatowego chopaków, za co ich serdecznie przepraszam. Wracajcie do roboty, zasiadam z niecierpliwością i dużą szklenicą CocaColi. Arcyciekawy to temat dla mnie. Sam mam ten model, w planie i warto zawczasu wiedzieć o błędach i niedopatrzeniach Menga.

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tam właściwie nic strasznego nie ma, ale autor sam przyznaje, że nie bardzo się zna na temacie. Podejrzewam, że dużo więcej błędów byś znalazł na rosyjskim forum. O ile w temacie T-90 Meng bije Trumpetera, to ja osobiście wolę poczekać na T-80U Trampka niż kupić Xacta - szczególnie, że model do tanich nie należy. Myślę, że na tym możemy skończyć śmiecenie chłopakom ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam na T-80U nie mam ochoty, nigdy nie podobał mi się ten czołg. jego wieżę mógłbym porównać do parasolki . Ja czekam i ostrzę sobie zęby na BV-kę. To nic że z Trumpka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MSTA, ma coś w sobie ? ! ? Jest cudowna : duża, z dużą lufą, z której miota potworne tematy. To co Tygryski lubią najbardziej !

madeira - nawiążę tylko do T-80U : dla mnie największym skandalem tego modelu - to co zaznaczyłeś w swoim poście - ( już gdzieś to pisałem ) są gumowe kapcie : w modelu za 200 złociszy ! ? ! ? ! No, ale poprawność bryły wieży i kadłuba, jest dla mnie sprawa najważniejszą. Gęsi mam żywiczne z MasterClub. Dlatego Xact i nic innego. Nie ufam chińskim Trębaczom. To jak "kiszkują" samoloty w 1:48, napawa mnie zgrozą.

Grzegorzu - T-80BV, no nie jak już to T-72B z EDZem. Cudowna wieża z kostulami pancerzyka . Taka oblepiona.

 

T-72BEDZ_zpsc7a5aab3.jpg

 

Dla mnie oczywiście. Tu T-80U ze swoja prasolkowatą, jak to nazwałeś, wieżą jest "skowyrny" ponad miarę. Niecierpliwie czekam na dalsze postępy z Waszymi T-90kami Menga.

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracamy do tematu... kabelków . Pisałem że mam gdzieś fotkę okablowania kopuły dowódcy. O to ona:

 

t9090530ik3800x600_zps92ab7bdc.jpg

 

To tak na wypadek, gdyby komuś chciało się z tym bawić. . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wątku z PANZER35 napisali, że to dodatkowe ekranowanie przeciw promieniowaniu neutronowemu - Это противо-нейтронная защита.

http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%B5%D0%B9%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%BD%D0%BE%D0%B5_%D0%BE%D1%80%D1%83%D0%B6%D0%B8%D0%B5

 

8385282.jpg

 

Ile w tym prawdy nie wiem. Ale to znaczyłoby również, że mają tzw. broń o energii skierowanej, próbują temu przeciwdziałać i osłaniają najwrażliwsze elementy elektroniczne. Być może zmniejsza również skuteczną powierzchnię odbicia, sygnaturę termiczną itp. czyli pełni podobne zadania jak Barracuda (info dot. oferty Charkowa - http://www.morozov.com.ua/eng/body/addconc.php). Biorąc pod uwagę amunicję inteligentną to może być niezły patent. To tak jak obkładanie kadłuba ORP Orzeł jakąś gumo-podobną materią. Tylko cel jest inny.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MSTA, ma coś w sobie ? ! ? Jest cudowna : duża, z dużą lufą, z której miota potworne tematy. To co Tygryski lubią najbardziej !

A jeszcze ten pojazd wsparcia jest miodny

183721113.jpg

A z prac powoli pracuję nad wieżą:

CIMG3416.JPG

CIMG3415.JPG

Lego świetne ale te rozdrobnienie Dragonowskie. Jutro planuję jeszcze coś przy niej podłubać i przenieść prace na kadłub. No chyba, że natknie mnie ochota młotkować Panterę ale nie sądzę

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co nie wiedzą, że istnieje google;-)

http://www.youtube.com/watch?v=IQaGywkhd5U

 

http://www.defence24.pl/news_rae-2013-ciezki-pojazd-wsparcia-terminator-2

 

Podwozie popularnego czołgu T-72 i bezzałogowa wieża, uzbrojona w dwa 30mm działka automatyczne, cztery wyrzutnie pocisków kierowanych oraz karabin maszynowy. Do tego 2 automatycznie granatniki i 5 osobowa załoga w kadłubie. Tak wygląda pojazd wsparcia ogniowego BMPT-72 "Terminator 2", zaprezentowany podczas trwającego właśnie Russia Arms Expo 2013, przez zakłady UralVagonZavod.

Ten nieco przytłaczający arsenał jest w głównej mierze dedykowany wsparciu piechoty podczas walk w terenie zurbanizowanym. Pojazd, jak przekonują marketingowcy UralVagonZavod, - daje wszystkim krajom eksploatującym czołgi T-72, możliwość szybkiego podniesienia tych pojazdów do ultra-nowoczesnego poziomu. Przy uniknięciu wysokich kosztów zakupu nowych maszyn. Tyle reklama. A realia?

Nie jest to pierwsza tego typu konstrukcja. Od 2001 roku rosyjska armia używa pojazdy BMPT starszej wersji, również bazującego na czołgu T-72. Powstał on, jako owoc doświadczeń z walk ulicznych w Groznym i innych, podobnych operacji w terenie zurbanizowanym.

Uzbrojenie obu wariantów jest identyczne. Składa się z umieszczonych w stabilizowanej, bezzałogowej wieży, dwóch działek kalibru 30mm i karabinu maszynowego, oraz dwóch bloków zdwojonych wyrzutni kierowanych laserowo pocisków Ataka-T o zasięgu 5km. W kadłubie umieszczone są, strzelające do przodu, granatniki automatyczne AG-17. Zmiany, względem wariantu sprzed ponad dekady, w główniej mierze polegają na zastosowanym, nowszym systemie stabilizacji uzbrojenia i kierowania ogniem. Podwyższono też stopień ochrony załogi.

Pojazd tego typu stanowi interesującą koncepcję, jednak trudno uznać go za realną alternatywę dla czołgów. Jego zastosowanie należy raczej widzieć w uzupełnianiu czołgów i ciężkich wozów bojowych piechoty. Zwłaszcza w zakresie zwalczania wozów bojowych i śmigłowców, czy wsparciu piechoty w terenie zurbanizowanym. Rosyjska doktryna użycia BMPT zakłada formacje mieszane. Na dwa wozy wsparcia BMPT powinien przypadać jeden klasyczny czołg.

Jak oświadczył wicepremier Rosji,Dmitrij Rogozin, kolejny pojazd tego typu będzie bazował na podwoziu najnowszego rosyjskiego czołgu typu "Armata".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pozwolą że powrócimy do tematu zasadniczego ?? Czyli T-90 . Pomalutku kończę wieżę. Wczoraj powalczyłem z włazem dowódcy. Musiałem go nieco przerobić. Robię czołg defiladowy, więc musiałem postawić jego NSWT w postawie zasadniczej. Wymagało to zastąpienia plastikowej sprężyny przy łożu karabinu na własnoręcznie wykonaną i nieco dłuższą. Mam nadzieję że w miarę porządnie to wygląda?? Właz dowódcy zostało już tylko okablować i dokleić granaty dymne. A tu kilka fotek:

 

Obraz056_zps2e127295.jpg

 

Obraz057_zpse9bf375d.jpg

 

Obraz058_zpsa8079918.jpg

 

Obraz066_zps5befcc99.jpg

 

C.D.N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.