Skocz do zawartości

T-90 Meng 1/35 ( Wspólny warsztat Demonion i Grzegorz )


Gość Grzegorz Grabowski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 371
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hehe, daleki bym był od nazywania rosyjskich kolorów "Nato Black", czy Nato Green" Przeglądając zdjęcia T-90 wydaje mi się, że nie jest to czarny kolor, raczej szedł bym w kolor gumy, czy czegoś podobnego. Poza tym robimy model w 1:35, więc warto nałożyć nieco jaśniejsze kolory. W przeciwnym razie po washu etc. wyjdzie bardzo ciemny "produkt końcowy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wczoraj tak jakoś od niechcenia, wziąłem do ręki Blue Tack i zacząłem nim obklejać wieżę 90-ki. Jak już ją wreszcie obkleiłem, zajrzałem do szuflady i znalazłem troszkę czarnej i szarej farby. zmieszałem je ze sobą w jakiś tam proporcjach i wlałem do słoiczka od aerografu. A o to rezultaty:

 

Obraz107_zpsf207d975.jpg

 

Obraz105_zps99bb19e6.jpg

 

Obraz106_zps87b66abd.jpg

 

Obraz108_zps8430e639.jpg

 

Mój pospiech, jednak się na mnie zemścił. Zamiast zamówić farbkę, cierpliwie poczekać aż do mnie przyjdzie. Postanowiłem że czarne plamy naniosę resztką farbki Tamiya NATO BLACK z odrobinką szarości, i zaszło dziwne zjawisko. Zamiast zmatowieć, czarna farba dość mocno się świeci, jak po sidoluxie. Podpowiedzcie mi proszę, czy mam to poprawić, czy myślicie że to zniknie pod matowym lakierem?? Jeszcze jedno pytanko. Czy Gun Metal Tamiyi to odpowiedni kolor do pomalowania gąsek??. Dzięki za wszelkie podpowiedzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarnej i szarej powiadasz.....

Choć widze ,że instrukcja mówi o czarnej ja jedna osobiście ruskim nie do końca wierze i złamałbym ten czarny kilkoma procentami niebieskiego.Choć nie wykluczam,że z moimi oczami już coraz gorzej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kolor jest dobry, ale może faktycznie kilka kropel niebieskiej by nie zaszkodziło.

Co do błyszczącej farby, to nie jest to żaden problem. Przecież po położeniu lakieru półmatowego (Ty chcesz pryskać sidoluxem) cały model się będzie lekko świecił. Mat załatwi sprawę (świetnie sprawdził mi się Alclad) Co do gąsienic, to polecam metalizer Gunze 212.

 

Bardo fajnie Twoja 90-tka wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzięki koledzy, za pozytywny odbiór. Ja natomiast walczę dalej i o to efekty:

 

Obraz109_zpsced0ef2a.jpg

 

Obraz110_zps6b3409a1.jpg

 

Obraz111_zpsd5c103bf.jpg

 

Obraz112_zps28debadb.jpg

 

 

Szału ni ma, ale nie jest chyba aż tak źle.

 

P.S. Niech mnie ktoś pogoni do złożenia drugiej gąski . Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, dlatego właśnie teraz siedzę i szukam wszelkich baboli w malowaniu. Z drugiej strony troszkę mi teraz żal, że zdecydowałem się na czołg defiladowy, bo jako byłemu czołgiście, najbardziej podobają mi się czołgi utytłane po sam wylot lufy NSWT A tak odchodząc od tematu. Po 90-ce miała być BV-ka, ale ostatnio coraz częściej myślę o Gaz 2330 Tiger, co by taki komplecik mieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i obmalowany w całości. Kilka poprawek jest niezbędnych, ale to naprawdę nie wielkie poprawki. No a tak się teraz prezentuje model. :

 

Obraz121_zpsd21240b2.jpg

 

Obraz118_zps20dc0ab3.jpg

 

Obraz117_zpsfce278ee.jpg

 

Obraz113_zps163413bd.jpg

 

Obraz114_zpsfd5f08b6.jpg

 

Obraz115_zps88e4ba59.jpg

 

Obraz122_zpsba802d09.jpg

 

Jak pisałem wcześniej, szału to tutaj nie ma, ale ja się bardzo cieszę, że ta 90-ka, nie będzie kolejnym, zaczętym i nigdy nie skończonym modelem. Mimo błędów, które popełniłem, z dumą postawię ją na półce . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie błagam, powiedzcie że nie schrzaniłem sobie roboty , tym nie udolnym washem. Uzyłem brązowego koloru i wyszło to tak:

 

Obraz129_zps55d6b13d.jpg

 

Obraz134_zps9be700f0.jpg

 

Obraz131_zps4d9824a4.jpg

 

Obraz132_zps7cfed690.jpg

 

Obraz135_zpsbc14fad7.jpg

 

Nie wiem jak Wy to widzicie ale ja jestem troszkę nie pewny co do efektów.

 

Obraz130_zpsfd316b4d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Grzegorz - piękna robota ! Co do washu, to troszkę za słaby, jak dla mnie. Choć to defiladowy pojazd, to jednak "wash" to nie brud, a raczej uwypuklenie detali. Poprawiłbym Raw Amberem, nawet z dodatkiem czarnego wokoło nitów, zawiasów, szpar wszelakich. Dawaj mu gąski, nie mogę się doczekać.

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.