Skocz do zawartości

Kawanischi N1J1 Tamiya 1/72 "Weekend edition"


spiton

Rekomendowane odpowiedzi

no właśnie szkoda,że poprawłes ten numer z prawej strony bo ciekawie mogło to wyglądać ,choć w niezamierzony sposób,tylko żeby film z kalek się tak nie przebijał i błyszczał.Prawa strona numeru poezja.

Cyba zdrapie i przylepie nowe. Srebrza jak cholera. A to bardzo psuje model. Skoro jednak mówisz, ze podmalówka numeru fajnie wyglada, to podmaluje na nowym numerze.

Po tym macie zdrapany kolorek fajnie się zmiękczył na przejściach.Hinomaru po poprawkach świetnie wyglądają,jak prawdziwe podmalówki

Dzięki. Faktycznie wyglada lepiej niz sama kalka, która swoja doskonałoscia troche psuła efekt.

aha...zauwazyłem teraz zbiornik,świetne zacieki od zaczepów.Rozumiem, że to inny kolor niz bazowy?wygląda naturalnie,jak pożyczony od innego samolotu z eskadry.Pomysł zaklepany :-)

Dokładnie. Częśc samolotów była malowana od spodu na jasno szaro, i tym samym częśc zbiorników tz musiała być jasno-szara. Widziałem gdzies zdjęcie , nie pamietam, czy prawdziwego samolotu, czy tylko modelu z własnie takim "odmiennym" zbiornikiem, i spodobało mi się.

 

Teraz wziąłem sie za podwozie. Trochę je podbajeruję. Miałem problem z oczami. Słabo widziałem co robię i skonstruowałem sobie taki "narząd".

 

2f6d1163941200f0.jpg

 

A tu efekt dłubania

 

40cb5fd2b35e822b.jpg

 

 

Dremel ADHD?:)

ADHD jest OK. leczy z lęków. A lęki są złe. Ograniczają. Trzeba nie bać się ,że się coś spieprzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

numer z lewej strony to mialem na myśli ,że taki uszkodzony.Ciekawie i naturalnie to wygląda,jesli to były podmalunki to mnie masz,dałem się zrobić.Bo z prawej to widać grubszy numer domalowany,taki afuj. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy walki z podwoziem.

Doszedłem do wniosku, ze jedynym sposobem fajnego wykonania charakterystycznych podwójnych tłoków amortyzatora, będzie zrobienie ich z igieł. W tym celu rozciąłem goleń.

 

40397c2f283c92fe.jpg

 

 

bfcfec9923ca39ec.jpg

 

 

Żeby zrobić fajnie stabilizator kierunkowy goleni, muszę dorobić go od podstaw. Zatem stary poprzednie z pietyzmem wystrugany wywaliłem.

 

6af64d9ce695f070.jpg

 

050d084a2f256cc3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy zabawy goleniami :

 

 

c532402c82251e45.jpg

 

a1496bb5edc310c6.jpg

 

Wytoczyłem bieżnik. Zrobiłem to w ten sposób, ze nadziałem koło na frez w dremelu, a potem regulując obroty palcem wytoczyłem używając grubej igły lekarskiej.Pisze, bo na początku dużym problemem było uzyskanie właściwych obrotów. Za szybkie topią plastik.

 

89323514f1e8c7a1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny patent z bieżnikowaniem...

Pierwszy raz coś takiego zrobiłem, i stwierdzam, że jest banalnie proste. Myślę, jeszcze o wytoczeniu luf działek. O ile uda mi się Igły zamontować w jakiejś wkrętarce ,-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ten uchwyt z mini wiertarki wkręcic w zwykła wiertarkę,albo całą oprawkę igly lekarskiej wypelnioną jakims kawalkiem plastiku ,żeby się nie zmiazdżyła ta oprawka i wiertarkę tak spreparowaną igłę .

 

ale przecież masz dremela,nie powiesz mi ,ze końcówka do mocowania jest na tyle duża,że nie uchwyci igły? ja mam dwie ,większą do końcowek i małą taką,że wiertło 0,3 łapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Tamiya. Nie używałem szpachli. Poważnie ,-))

 

To zielone, to farba która malowałem środek. Jakoś tak wypłynęła ,-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpachluje szpachlą wamodu. Bo nie kurczy się tak strasznie. Kiedyś miałem jakąś szpachle tamki i mieszałem ją z CA. Fajny patent, bo szybko schnie i jest twarde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golenie zlepione, i przylepione do reszty. Nie hamujcie się z komentarzami ,-)) Lubię komentarze.

 

6f2103fa4349cf40.jpg

 

 

0c8b358930fc8f11.jpg

 

 

54db2639bccb253a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew. Zawsze to przyjemniej, niż bez odzewu ,-))

Pomyslałem sobie, ze zamiast zapuszczać waszem linie podziału (co daje jednak efekt troche sztuczny) przepoleruje na koniec model kawałkiem filcu. Linie podziału i tak beda widoczne , ale bardziej subtelnie. Taki jest plan, a jak wyjdzie to zobaczymy.

W goleniach wkradł mi się błąd. Zrobiłem mu na przedniej stronie takie małe walce z których wystają po dwa przewody. Problem polega na tym, ze te "dyngsy" miał tylko prototyp. Trudno. Nie chce mi sie odrywać ,-)). Zresztą całe golenie nie są zrobione zbyt dokładnie. Są bardziej "na motywach" niż dokładna kopią oryginału. Zeby były lepsze, trzeba by je było zrobić zupełnie od podstaw. W pewnym momencie, miałem nawet na to ochotę, ale, zal mi było pracy. Zresztą model to weekend edition. Może jeszcze kiedyś takiego Shidena zrobię to wtedy pomyślę ,-)). No dobra nie zrobię drugiego, bo niby po co ,-)) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.