Skocz do zawartości

Klub miłośników okrętów niemieckich


BALROG

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, google serio nie boli i jeszcze Mateusz nie położył na nim łapy więc darmowy:haha:

Działa w kazamatach zostały zmienione podczas długiego remontu (1925-28) połączonego z modernizacją (to wtedy zmienili nadbudówki i 3 kominy na 2). Pierwotnie było 14x170mm, po remoncie 12x150mm. Dodatkowo w 1927 zwiększono ilość artylerii plot. W czasie I WŚ były to działa dużego kalibru (88mm), po modernizacji 6x88mm + 4x37mm + 3x20mm

EDIT --------

oczywiście działa w kazamatach zostały usunięte na początku 1944 gdy stał już uwiązany na stałe w Gdyni, zmieniono też ponownie uzbrojenie plot

Edytowane przez M.A.V.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guten Morgen :-)  

Jak już niektórzy się pewno zorientowali z innego wątku w tym dziale, zostałem pokonany przez 700-kę :mrgreen:  Ale korci mnie, żeby spróbować jeszcze raz, ale w 350-ce. Ponieważ musi to być jakiś niemiaszek, to pytanie do klubowiczów: co konkretnie byście polecili w tej skali z drugowojennego arsenału Kriegsmarine? Oczywiście najchętniej taki model, z którym się nie narobię a i tak ładnie wyjdzie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Thalgonis napisał:

co konkretnie byście polecili w tej skali z drugowojennego arsenału Kriegsmarine? Oczywiście najchętniej taki model, z którym się nie narobię a i tak ładnie wyjdzie :lol:

w 1:350 to polecam jakiegoś niszczyciela od Dragona - mają lepszy detal niż Trumpkowe i jest jakaś blacharka w zestawie.

Jak dla mnie niszczyciele to najładniejsze okręty wojenne  :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, M.A.V. napisał:

w 1:350 to polecam jakiegoś niszczyciela od Dragona - mają lepszy detal niż Trumpkowe i jest jakaś blacharka w zestawie.

Jak dla mnie niszczyciele to najładniejsze okręty wojenne  :mrgreen:

Dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złom z eduardowymi blachami to bardzo dobry pomysł. Ładny okręt i może kiedyś się też na niego skuszę. Po mino tego, że jest to 350ka, kadłub zetki będzie tylko o 2 cm dłuższy od smarka, ale przynajmniej reszta części będzie 2x większa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chudy - verydanke. Też liczę na to, że będą 2x większe :D 

Aczkolwiek mam cały czas dylemat co do skali - zacząłem tę nieszczęsną 700-kę i teraz jak dam coś w 350 to zaburzy mi układ na półce. Jestem estetą i niestety ordung w takim hobby też musi być: lotnicy 1:48, pancerniaki 1:35, okręty 1:???...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm tak sobie myślę i w sumie nie wiem, co by tutaj Ci polecić w 700, w szczególności jeśli chcesz Niemca. A może coś od IBG? Np Garland 

https://www.mojehobby.pl/products/ORP-Garland-1944-G-class-destroyer.html

Kilka części na krzyż, w zestawie blaszki, niska cena, do poćwiczenia powinien się nadać. Co prawda jest mały, bo około 14 cm, ale do nauki chyba byłby ok 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Thalgonis napisał:

 

Aczkolwiek mam cały czas dylemat co do skali - zacząłem tę nieszczęsną 700-kę i teraz jak dam coś w 350 to zaburzy mi układ na półce. Jestem estetą i niestety ordung w takim hobby też musi być: lotnicy 1:48, pancerniaki 1:35, okręty 1:???...

To problem z dupy... powieś dodatkowe półki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, padło na Prinz Eugena od trampka - drogą wymiany z innym modelarzem. więc nie było wyboru skali - będzie znowu 700-ka .placze:  

Będzie także Königsberg od FH ale cholera wie kiedy - znajomy ma mi przywieźć jak będzie się wybierał do ojczyzny :-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Thalgonis napisał:

więc nie było wyboru skali - będzie znowu 700-ka .placze: 

to teraz nie widzę innego wyjścia jak w następnej kolejności zamawiać Tizpitza - smarka zlepiłeś to jesteś już zaprawiony w boju więc pójdzie Ci expresem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dzień dobry dosyć tych wyborów :) Panowie tak sobie patrzę na trumpeterowy kadłub graf spee i zastanawiam sie czy mogę to to tak zostawić. Jak patrzę na zdjęcia i relacje to kadłub był raczej nie ruszany - jakieś spostrzeżenia wnioski uwagi :)

 

IMG_20200713_003335_012.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, laskonogi napisał:

Dzień dobry dosyć tych wyborów :) Panowie tak sobie patrzę na trumpeterowy kadłub graf spee i zastanawiam sie czy mogę to to tak zostawić. Jak patrzę na zdjęcia i relacje to kadłub był raczej nie ruszany - jakieś spostrzeżenia wnioski uwagi :) ?

Ja to bym zostawił....    a potem schował z powrotem do pudełka i zabrał się za jakiś ciekawy okręt    :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, M.A.V. napisał:

a potem schował z powrotem do pudełka

na razie tak uczyniłem - tak sobie rozważam różne opcje ... 

14 minut temu, M.A.V. napisał:

jakiś ciekawy okręt

ty mi tu soy-ą oczu nie mydl, tez dzis ogladałem i schwałem do pudełka .. :)

Edytowane przez laskonogi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

ACHTUNG !!

 

jest już dostępny najnowszy specjalny numer Okrętów Wojennych  #74  poświęcony tym razem flocie niemieckiej.

Spis artykułów znajdujących się w środku + mała zajawka tutaj :

https://www.okretywojenne.pl/ow/katalog/?aid=17&ctid=214

 

polecam  :szczerbol:

 

 

 

Edytowane przez M.A.V.
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.