Skocz do zawartości

Klub miłośników okrętów niemieckich


BALROG

Rekomendowane odpowiedzi

jeszcze jedna "reklama" gazetowa w związku z "niemiaszkami"    :czytaj:

 

w najnowszym (listopadowym) numerze Odkrywcy jest niezły artykuł o ostatnim rejsie Karlsruhe (nie, nie tego krążownika).

Chodzi o ostatni statek który oficjalnie wyrwał się z Królewca zanim sowieci zamknęli okrążenie. Oczywiście obowiązkowe są w tej historii liczne mity i legendy - dla niektórych to taka wersja "złotego pociągu" tylko bursztynowego :jezyk:

A skąd artykuł? Otóż ma on związek z odnalezieniem we wrześniu 2020 niedaleko Ustki wraku tegoż statku :

https://zbiam.pl/wrak-niemieckiego-parowca-karlsruhe-odnaleziony/

 

wrzucam info bo może kogoś zainteresuje :szczerbol:

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jak ktoś posiada i chce sprzedać to z chęcią odkupie taką blaszkę, nie musi być kompletna 

German WW2 insignias

North Star Models | Nr. NSA350090 | 1:350

 

https://www.scalemates.com/pl/kits/north-star-models-nsa350090-german-ww2-insignias--1267939

 

 

 

Dam ten post tez tu bo do działu giełda pewnie nie wszyscy zaglądają

 

Edytowane przez Bartosz.B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam

Koledzy. Kroi mi się U-boot VIIC/41 z Winter Garden. w 1:72

Czy ktoś powie gdzie szukać stosownych opisów jednostek? Zależy mi na okręcie z jak największym tonażem i odznaczonym kapitanie Krzyżem żelaznym. Narazie znalazłem U-995 ale podejżewam że było tego dużo więcej. 

Niestety revell nie zabłysnął rodzajami malowań względem okrętów asów.

Ktoś pokieruje? 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat morze - ze tak zironizuje :) podaj jaki okres cie interesuje czy na razie prowadzisz poszukiwania ogólne, na temat materiałów a tych na runku akurat w przypadku u-bootwaffe

tu masz np liste wg tonażu 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikiprojekt:U-Boot/Dowódcy_50.000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem U-boota VIIC/41 1:72 revell wersja premium. kupa mosiądzu,blaszek i drewna.

Szukam właśnie pod tę wersję która miała winter garden jakiejś porządnej jednostki z fajnym tonażem. To co dał revell w malowaniach to kpina. Jedynie U-995w miarę wypada.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 months later...

W zeszłym roku Trumpeter wydał swojego Bismarcka w 1:350 - zestaw 05358. W komplecie zestaw pięciu blaszek i łańcuchy kotwiczne.

Czy ktoś miał z nim bliższy kontakt i może go porównać z klasycznym Revellem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Panowie podpytam - widziałem na półce taki oto model: Italeri 5620 Schnellboot - czy jest on wart zakupu? Chciałbym skleić coś pływającego, a skala samolotowo/pojazdowa mnie zachęca. Jak z jego składalnością, czy zestaw jest dobry jakościowo? Widzę, że można dorzucić eduardowe blachy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Usul napisał:

Italeri 5620 Schnellboot

a jaka skala kolego bo jak pamietam są min 2: 72 i 35 

ja mam 72 i z blachami + własnymi przeróbkami można zrobić fajna łajbe - ale małe to to nie jest ... :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Usul napisał:

Panowie podpytam - widziałem na półce taki oto model: Italeri 5620 Schnellboot - czy jest on wart zakupu? Chciałbym skleić coś pływającego, a skala samolotowo/pojazdowa mnie zachęca. Jak z jego składalnością, czy zestaw jest dobry jakościowo? Widzę, że można dorzucić eduardowe blachy.

duży kloc....   tu jest forumowa galeria  (to wersja S-100 ale gabaryt jest ten sam)

Obowiązkowe do zakupu w tej skali będą lufki z Mastera do Flaków - te zestawowe są marne.

Co do dodatkowej blacharki to wydaje mi się że jak chcesz uzyskać porządny efekt to edek obowiązkowy, chyba że pójdziesz w "skraczowe rękodzieło" bo sporo elementów wyposażenia jest do wymiany na cieńsze i drobniejsze zamienniki

 

Edytowane przez M.A.V.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.07.2021 o 16:59, Usul napisał:

Italeri 5620 Schnellboot

a ze z tego wiadomo ze to 35 ... :) aaaa no dobra dobra.... to nie wiem, za duże dla mnie :0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam Szanownych Kolegów.  

Zajmuje się lepieniem latającej 7dwojki ale ostatnio naszła mnie chęć na spróbowanie czegoś nowego. Pływająca skala 1:350 mianowicie. Na drodze wymiany wszedłem w posiadanie kilku modeli miedzy innymi Tirpitza z Academy (AC1456) niestety nie posiadam instrukcji do niego i chciałbym prosić kolegów o przesłanie skanów ww.  Z tego co zdążyłem się zorientować to na rynku nie ma dodatków dedykowanych do tego modelu ale są do modeli innych firm np. Revell lub Tamiya, czy któryś z tych zestawów "podejdzie" pod ten model? Nie chcę robić bez dodatków bo jakoś tak niekompletnie wygląda model bez relingów drabinek czy siatek radaru. Liczę na odzew  i z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.scalemates.com/pl/kits/academy-ba039-tirpitz--1141596 

jak ci nie pokazuja to faktycznie nie ma chyba dedykowanych blach :)

ale jak poszperac to mozna cos tam znalezc - to jak sądze sa de facto te same wypraski (jak znam academy) co bismark 

https://www.scalemates.com/pl/kits/academy-1453sel-bismarck-w-wooden-deck-pe-parts-metal-barrel--988637

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Panowie z czego zrobić sieci przeciwtorpedowe (rozwinięte) w 1/350 jakies pomysły dedykowana fototrawionka ? jakaś siateczka z jakiegos urzadzenia ? jakies patenty pomysły ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2022 o 23:10, laskonogi napisał:

Panowie z czego zrobić sieci przeciwtorpedowe (rozwinięte) w 1/350

Kilka lat temu gdzieś na jakimś warsztacie widziałem robione z bandaża starego typu - pobarwionego na czarno i wyprasowanego, a na koniec psikniętego lakierem do włosów by był sztywny. Z daleka wyglądało to całkiem całkiem, z bliska dużo gorzej.

 

WEM robił kiedyś całkiem fajne "gotowce" , ale obawiam się że obecnie już nie do dostania nigdzie :

https://www.whiteensignmodels.com/p/WEM+1350+Konig+Class+Torpedo+Nets+PE+35020/5228/#.YicdH9LdjDc

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
3 godziny temu, Szydercza Gała napisał:

Sprecyzuj dobrych, co konkretnie chcesz zrobić?

Konkretnie, na pokładzie chodzi mi o układ włazów i odpływów na pokładzie oraz kolumny działa. A co do dobrych planów to nie znalazłem dobrego planu kształtu kadłuba , mam tylko planiki boczne , a nie znalazłem żadnego planu z wręgami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko właśnie dlatego szukam dobrych planów , ponieważ nie do końca jestem przekonany (patrząc na nieliczne zdjęcia) , że pokład jest dobrze odwzorowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Są stare zestawy Preisera,  czołgiści, obsługa naziemna NATO i personel linii lotniczych, o ile akurat są dostępne, a bywa z tym różnie.

Edytowane przez Szydercza Gała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.