Skocz do zawartości

Merkava Mk IV & Droid Academy + ET Model 1/35


Mirek66

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , koniec zimy to pora na Merkavkę

Model strukturę AP ale bardzo delikatną i chyba będę musiał zrobić nową na co nie za bardzo mam ochotę .

Do modelu dokupiłem okazjonalnie blaszki firmy ET coś jak Bid Edek , na razie wyglądają dobrze są relatywnie grube i ładnie odwzorowane .

Ponadto gąski Friula oraz lufka do M2 z RB oraz drobnica z żywicy która mi pozostała z poprzednich modeli IDF-u .

Na razie poskładałem podwozie jak złoże kadłub z wieżą to pokaże .

Wszelka pomoc merytoryczna i zdjęciowa mile widziana .

Pozdrawiam Mirek .

 

b782.jpg

k2nc.jpg

hjds.jpg

7te6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam , za dużo niema do pokazywania ale coby nie było że się zatkało to plastik prawie cały wyklejony , gąski złożone i trochę biżuterii

Na razie tyle ;

 

2ike.jpg

kfh1.jpg

mc91.jpg

c5f4.jpg

załoganci ;

k7yx.jpg

trochę zajęło mi blaszko-wanie kotka to i z Mery nie było za dużo czasu ;

myo6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Witam , troch wolnego to poskładałem co nieco do kupy

Następnym etapem będzie pomalowanie podwozia i gąsek oraz zamontowanie ich na stałe przed przyklejeniem bocznych osłon .

Na razie tyle żem złożył pozostało jeszcze sporo ale może dam rady do końca urlopu

 

20z20bd.jpg

287hdon.jpg

se3siv.jpg

 

Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego w Nowym Roku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za urządzenie Google maps na wieży?

Jakiś system obrony.

 

Jest to izraelski system aktywnej ochrony. Najprawdopodobniej Violin Mk.2, tzw. softkill- nie zestrzeliwuje pocisków, tylko stara się zmylić sterowane PPK, np. poprzez "oślepienie" ich wiązką promieniowania podczerwonego.

Ale to tylko przypuszczenia, oficjalnie wszelkie informacje na ten temat blokuje izraelska cenzura wojskowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np.na Pumie,czy to prawda?

Widziałem je zamontowane, tak jak wspomniałeś na Merkawie Mk.2 , Mk.2D, Mk.4. Oprócz tego mam zdjęcia Nagmachona, Nakpadona, Pumy Bet, Achzarita i Cat'a D9R Dubi z zamontowanym Violinem (jeśli chcesz, mogę wysłać na PW). Więc swego czasu był szeroko stosowany (może tylko testowany na różnych platformach?) (zwłaszcza widać to na zdjęciach z operacji Płynny Ołów z 2009 roku, gdzie sporo Merkaw jest w niego wyposażonych). Ale fakt, jest on już podobno przestarzały. Na zdjęciach z zeszłorocznej wojny w Gazie już go nie widziałem, za to dużo Merkaw 4 było już w wersji M, z systemem Trophy, a na starszych Mk.2D i Mk.3D zamontowano system aktywnej ochrony ALWACS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo

Broszura producenta:

http://elbitsystems.com/Elbitmain/files/ALWACS.pdf

2D z systemem ALWACS- 4 czujniki E-LAWS znajdują się na maszcie, za włazami ładowniczego i dowódcy (niestety, na zdjęciach są pod pokrowcami), urządzenia VIRCM są zamontowane z tyłu wieży, nad zasobnikami, w opancerzonych obudowach.

(o wiele lepsze zdjęcia elementów tego systemu mam na fotkach Mk.3D):

 

82352526_zps7d6c3d05.jpg

 

1353555344_1462178_zps7ebcf4f0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za urządzenie Google maps na wieży?

Jakiś system obrony.

 

Jest to izraelski system aktywnej ochrony. Najprawdopodobniej Violin Mk.2, tzw. softkill- nie zestrzeliwuje pocisków, tylko stara się zmylić sterowane PPK, np. poprzez "oślepienie" ich wiązką promieniowania podczerwonego.

Ale to tylko przypuszczenia, oficjalnie wszelkie informacje na ten temat blokuje izraelska cenzura wojskowa...

 

A podziękował ,więc tematu drążył nie będą ,bo mi jeszcze mosad na chatę wiedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam , Krzychu chyba lepiej ci nikt tego nie wyjaśni jak Bartek i Janusz dzięki koledzy .

Stojkovic jest fajna , brudzing mi się podoba .

A oto mi się udało wymalować ;

 

di-WPSX3YCZ.jpg

di-8V2HVHSK.jpg

di-FYU9Q2ID.jpg

di-K475ZY15.jpg

di-4JXP32GH.jpg

 

Do malowania użyłem farbek Humbrola 84 i 85 mieszanych ze sobą w różnych proporcjach .

Jak wszystko podeschnie przystąpię do następnych etapów .

Pozdrawiam Mirek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . model potraktowałem olejami Abtajlung-a i szuwaksami ze słoiczka tego samego producenta .

Teraz model musi wyschnąć parę dni gdyż Humbroll dostał mocnych naprężeń od terpentyny i grozi mu popękanie

Wrzucam dużą ilość zdjęć detalu moż3e komuś się przyda w przyszłości choć nie koniecznie

Zapraszam do wyrażania opinii oraz uwag .

Pozdrawiam Mirek .

 

di-JYDQATMI.jpg

di-CXEQOXOL.jpg

di-GW34E149.jpg

di-CFDYS8O4.jpg

di-LM98GB4O.jpg

di-INRQGCH4.jpg

di-708LW718.jpg

di-2I1NTLG2.jpg

di-AW04G4MB.jpg

di-2XLJGCTR.jpg

di-O6IBPH1H.jpg

di-CAGADDJF.jpg

di-7WVAYLTJ.jpg

di-UO12T98K.jpg

di-GYL0KHMY.jpg

di-57Z6RJVD.jpg

di-4M96EYGJ.jpg

di-LCZ3K3DO.jpg

di-6VELGKJW.jpg

di-JDKLLHBF.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękował koledzy za dobre słowo jak model podeschnie to położę aerkiem cienką warstwę pigmentów LC .

Kółka mam wymalowane gąski zagruntowane czarnym jeszcze parę kolorków aero i płukanek i złoże je do kupy , efekt pokażę na fotkach .

Pozdrawiam Mirek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,model praktycznie gotowy brakuje ludków i pakunków które muszę zakupić gdyż mam same drugo wojenne .

Przy pomocy aero położyłem pigment rozcieńczony w rozpuszczalniku Tamki do akryli LF Lebanon Dust PG 103 , nadmiar z tarłem wacikiem moczonym w benzynie lakowej .

Następnie poprawiłem pędzelkiem Sinai Sand PG102 po czym utrwaliłem wszystko SW Talensa .

Zacieki zrobiłem przy pomocy specyfików AK Fuel Stains oraz Rust Streaks tam gdzie wyszły mi za mocno stonowałem PG 102 .

Użyłem też mieszanki proszków Vallejo ochry i sieny aby urozmaicić trochę kolory .

Na koniec pozapuszczałem ad nowa tabliczki znamionowe które zatarły w trakcie wcześniejszych zabiegów oraz przetarłem je i większość nitów suchym pędzlem kolorem Buff.

Na koniec model pokryłem matem Vallejo i to tyle

Wszelkie sugestie i uwagi mile widziane .

Pozdrawiam Mirek .

 

di-5507B9RI.jpg

di-9O5SGL30.jpg

di-L5TL9ZQW.jpg

di-4RM4IXJG.jpg

di-UV624J63.jpg

di-BJ5M6ZGN.jpg

di-6BPT8FVJ.jpg

di-P0G8IF3B.jpg

di-PMXCWKI8.jpg

di-VLB31M5B.jpg

di-5VZGHKAP.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.