Skocz do zawartości

Mercedes-Benz_SLR_McLaren_1/24_TAMIYA_x3


Coppercat

Rekomendowane odpowiedzi

Z opisu wynika, że są polakierowane ale faktycznie wygląda to tak jakby budy były przed lakierowaniem kompletnie sklejone. Tak czy siak łatwiej jest rozkleic taką bude niż doprowadzić Twoja "spaloną" do stanu używalności

No i jednak sa tu 3 budy, więc gdyby sie udało wyrwac to za przyzwoitą kase to mógłbyś już naprawdę poszaleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu trzeba by było wysłac już zapytanie do własciciela aukcji bo raz odsyła do zdjęć, na których są 3 budy i kupa gratów a innym razem pisze, ze ma jeszcze sporo częsci do tego modelu.

Zdjecie ani tekst tak naprawde nie precyzują co jest obiektem aukcji, choć ja rozumiem, że chodzi o wszystkie graty na zdjęciu..czyli cały model merca SLR plus te graty polakierowane...

Trzeba dopytać :/ To sa niestety niemcy i niemiecki język...potrafia się sami ze soba nie rozumieć

Chociaż...generalnie chodzi o kompletny niezbudowany model...tego jestem pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu wynika, że pozostałe części modelu dostępne są na innych aukcjach. Wyślę oczywiście zapytanie chociaż mój niemiecki jest na poziomie: "...kleine prosiątko po polu gelaufen ....."

 

Ciąg dalszy zmagań z silnikami.

Zrobiłem środkowe pokrywki z dodatkami (śrubki i sticker'y)

k04p.jpg

 

Boczne pokrywy dokleiłem z powrotem na miejsce i zacząłem zabawę z opaskami na przewodach . One mają napęd atomowy - śmigają z predkością światła w najdalsze zakamarki warsztatu i upierdliwie się tam chowają

Tutaj kolejny szacun dla Draz'a: trytytki z zestawu ABER'a to mistrzostwo świata . Jeżeli mogę coś zasugerować: ABER powinien wydać te opaski jako osobny produkt. Byłbym pierwszym klientem.

5zwz.jpg

 

Kolejnym etapem była poprawa czegoś, co chyba można nazwać drążkami reakcyjnymi. W realu wygląda to jak na fotce poniżej (czerwona strzałka). I przy okazji: ktoś może wie co wskazuje strzałka niebieska . Jakoś nie mam pomysłu. Nie sądzę, żeby mi się chciało toto dorabiać, ale wiedzieć nie zaszkodzi

dnnv.jpg

 

Aby przybliżyć model do rzeczywistości dodałem na końcach zestawowego elementu drążki i śruby z podkładką. Najpierw pokleiłem drążki:

kys5.jpg

 

A potem złożyłem do kupy:

7i1w.jpg

 

Mała przymiarka na silniku:

okxh.jpg

ytl6.jpg

 

Niby nic, a cieszy

Jak widać dodałem po jednym przewodzie do pokryw bocznych (zgodnie z oryginałem) i całość pospinałem opaskami.

Na montaż czekają jeszcze świeżo "pochromowane" śrubki i nity.

5em7.jpg

 

Kolejnym krokiem będzie instalacja grubych bocznych rur karbowano-plecionych i okablowania bocznych zbiorniczków.

6d2b.jpg

 

cdn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co wskazuje niebieska strzałka to zbiornik gazu amortyzatora. Z powodu niewielkiej ilości miejsca i zastosowania bardzo krótkich amortyzatorów jest tu zastosowane rozwiązanie cześciej spotykane w motocyklach niż w samochodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co wskazuje niebieska strzałka to zbiornik gazu amortyzatora. Z powodu niewielkiej ilości miejsca i zastosowania bardzo krótkich amortyzatorów jest tu zastosowane rozwiązanie cześciej spotykane w motocyklach niż w samochodach.

Dzięki za info

I wszystko jasne

Całkiem fajnie by to wyglądało pod maską. Do przemyślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę dzisiaj posiedziałem nad tą pierdółką. Robiłem ją od podstaw, więc nie oceniajcie zbyt surowo.

Materiał wyjściowy to pręcik PS o średnicy 3 mm (nie miałem innego :-| ). Zeszlifowany do średnicy ok. 2mm i podrzeźbiony według własnej fantazji. Na fotce detal wisi na wiertle 0.4 mm (tak dla złapania proporcji). Zastanawiam się nad mocowaniem tego do kasty. Wstępnie przewiduję opaskę taką jak na fotce.

Wyszło tak:

o7rr.jpg

 

Po namyśle zmieniłem na taką wersję z odpowietrznikiem:

4ish.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Na koniec efekty mojej dzisiejszej ciężkiej pracy. Ohlins'y na miejscu (narazie w jednym silniku). Przymiarka na sucho.

Ster_amor3.jpg

Ster_amor4.jpg

Ster_amor5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem kalki z napisami, ale nie widać tego (napisów, bo są tak małe literki) na fotkach.

Może i dobrze, bo tam nie ma napisu "Ohlins"

Jak zamontuję zawieszenie, to dojdą jeszcze przewody od Ohlins'ów do amortyzatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że grubo idziesz. Na forum jestem codziennie ale tylko na chwilę więc nie zawsze mam czas by kukać w każdy temat.

Dziś nadrabiam zaległości siadam i kibicuję.

Dodam tylko że przykre to co stało się z budą mietasa po kąpieli :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie po wypadku z budą rozważałem zarzucenie projektu

Jednak dzięki ludziom z forum tak się nie stało

Konkretnie dzięki Krzychowi (krzys500sec), który zaoferował pomoc. Obiecał mi przesłać zbędną budę jak tylko wróci z wojaży

 

Mała aktualizacja.

Już wcześniej zrobiłem zawiasy maski silnika. Nie mogłem się oprzeć pokusie, bo blaszki wyglądały obiecująco. Mam na myśli blaszki ABER'a. Zostały one zaprojektowane przez Draz'a. I tu od razu szacunek dla Niego: blaszki są super Przynajmniej te, które użyłem do tej pory

Ale do rzeczy. Blaszki wyglądały tak:

 
004_zpsef40e3af.jpg.aa14058163e7c87ed0a6c9d9c8607c79.jpg
 

Niedługo jednak, bo zaraz je "popsułem". Powycinałem i oszlifowałem elementy główne zawiasów.

005_zpsc0e9bd54.jpg.2024b386ed9ceb7ab966dfb085c17ee2.jpg
 

Potem przyszła kolej na pozostałą galanterię, czyli mnóstwo drobiazgów

006_zps59d98aaa.jpg.97855d9570aafd5aa33fcf312bcd1467.jpg
 

Następny etap prac to mozolne wyginanie i lutowanie. Główne części wyglądały tak:

007_zps52ab2afe.jpg.e8c807a5013a46430db0899e464c2454.jpg
 

W międzyczasie powstały siłowniki i można było powoli zacząć składać wszystko do kupy.

008_zps7717ff8f.jpg.b3e957450e3e7603c9397f2de0c2d7f0.jpg
 

W ostatniej fazie montażu zawiasy zaczęły przypominać produkt docelowy.

009_zps5819aacc.jpg.0908a1ab2eb90370cd6685f008281e94.jpg
 

Gotowe zawiasy:

nh1a.jpg
xqcg.jpg

 

Troszkę mnie martwi fakt, że po złożeniu górne płytki zawiasu nie są równoległe do podłoża. Nie wiem, czy to tak ma być, czy może coś źle zrobiłem. Okaże się przy przymiarce do maski.

ajg1.jpg

 

Podkreślę tylko, że składanie tych zawiasów to czysta przyjemność. Żałuję, że mam tylko jeden taki zestaw (cena kosmiczna ). Do drugiego modelu będą zawiasy Top Gun Works, ale one już takie fajne nie są

Do trzeciego meśka będę musiał coś spłodzić samodzielnie, bo budżet tego projektu został maksymalnie wykorzystany

 

I to by było na tyle .....

Edytowane przez Coppercat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście zawiaski powalają. Cały projekt też. Bacznie obserwuję.

I nie stresuj sie brakiem postów, bo ile razy można pisać "Super".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna aktualizacja.

 

Na warsztat poszły amortyzatory.

Do dyspozycji mam amorki z zestawu ABER'a oraz dodatkowe również Aber'owe.

Porównanie amortyzatorów Tamiy'owych i tego czym dysponuję w zamian.

001_zps6d9de832.jpg.a9b9fe9e26fde441a503cd07c2a8aa25.jpg
 

O ile amorki dedykowane do tego modelu pasują idealnie, to z uniwersalnymi sprawa się troszkę komplikuje. Trzeba będzie coś wymyślić

Skoro robię wersję Ohlins, należało trzymać się odpowiedniej kolorystyki. Sprężyny dostały kolorek (Cream yellow Gunze H).

002_zps9c040c0c.jpg.9965f899111fd47e65ecf06cb9a29f18.jpg
 

Uchwyty będą z tych blaszek:

003_zpsf543639b.jpg.a859d49a9807151ec8383981c0183a90.jpg
 

Po malowaniu, złożeniu do kupy i wyginaniu blaszek mam taki oto komplecik:

004_zps05daff35.jpg.8ea48d72e5894be70432a14feff7944a.jpg
 

Żeby dopasować uniwersalne amortyzatory do wymagań modelu wyciąłem kawałki rurek PS takim przyrządem:

005_zps81e30794.jpg.6bf42abb89ff677d6858a2e921e600f6.jpg
 

Po odpowiednich poprawkach również ta wersja amorków powinna nadawać się do użytku.

006_zpsfb685825.jpg.ba11e1b788b6b93263c4380208a531db.jpg
 

Prace trwają, bo muszę wyprodukować tego 12 sztuk

 

W międzyczasie wszedłem w posiadanie takiej oto farby. Nabyłem na portalu aukcyjnym za złotych 9 (słownie: dziewięć)

007_zpsd833b1ba.jpg.63b40d1aa09de8e35929a5fe4a7a5581.jpg
 

W związku z tym przyszedł mi do głowy kolejny zwariowany pomysł. Otóż rozważam możliwość zrobienia trzeciego meśka w takiej wersji:

 

008_zps604f8046.jpg.8927ff7e2fb6cb59fa310a10b8c05dc9.jpg
 

Napiszcie proszę co o tym sądzicie. Mnie się podoba. I to bardzo.

Rozmawiałem już z Panem Havliną z car-model-kit i obiecał ściągnąć w ciągu tygodnia zestaw HD03-0131.

Wszystko zależy od tego, czy dostanę obiecaną budę od Krzycha.

Edytowane przez Coppercat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.