Skocz do zawartości

Elefant/Dragon/1:35/


hypnos82

Rekomendowane odpowiedzi

Na dniach rozpoczynam kolejny projekt Tym razem będzie to Elefant firmy dragon nr 6311 ( zawartośc zestawu podana w linku ) Z dodatków dodam zimmerit firmy Atak, metalowa lufa km, która pozostała mi z King Tigera, no i poraz pierwszy zagoszczą friule

Na dzień dzisiejszy planuje malowanie trój kolorowe s.Pz.Abt.653 Poland 1944 nr pojazdu 232.

 

http://www.mojehobby.pl/products/Sd.Kfz.-184-Elefant-Premium-Edition.html - in box

 

eadb9d3d-db73-4326-b3fa-1a0064b9cd32_zps11076e7f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czołem Tomek.

No to zasiadam z herbatką i śledzę pilnie. Będziesz robił inny, tylny właz. Jak nie chętnie przygarnę.

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszke podzialałem Oto efekty pracy

 

Zimmerit został częściowo połączony i jak widać spasowanie jest idealne. Nadbudówka na sucho ułożona, zawieszenie złożone, tylko kola jeszcze wymagają drobnej obróbki, no i przednia płyta zmontowana. Przy jej montażu trzeba było trochę rozepchać wanne, ale nie było problemów.

 

DSC03645_zpsd9689f2f.jpg

 

DSC03646_zps233fd7da.jpg

 

DSC03647_zps10d86605.jpg

 

DSC03650_zpsa00f1c74.jpg

 

DSC03652_zps176f54fe.jpg

 

DSC03653_zps0f90a598.jpg

 

DSC03654_zps334b5404.jpg

 

DSC03655_zps4f7e11b4.jpg

 

DSC03656_zps26c684f6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Tomek jak zwykle u Ciebie - super robota , oby tak dalej. Czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy. Szczególnie czekam na etap Friuli. Czym będziesz je barwił ?

 

Pozdrawiam

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze caly czas się nad tym głowie hehehe Mysle o zakupie specyfiku AK do metalowych części, ale szkoda kasy trochę, druga opcja to prysnąć je na czarno, potem delikatnie papierem zetrzeć najbardziej narażana na scieranie cześć, a następnie olejami i pigmentami zrobić zużycie i brudzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Seb mówi. Ja używam kleju Tamiya Bialy z dużym pedzelkiem do większych powierzchni, no i zielony z malutkim pedzelkiem do obklejenia krawędzi. Dla mnie super sprawa, bo idealnie mozna dopasować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem przyjemny model.

Zwróć tylko uwagę na spasowanie pokrywy silnika i wanny. Jak go robiłem to pamiętam, że dziwnie odstawała i trzeba było trochę podpiłować.

Ponadto jeśli masz zamiar robić metalowe błotniki to życzę cierpliwości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem gdzies, to wanna jest ciutke ciasna i trzeba trochę rozepchać, a co do błotników to już mam doświadczenie z M51 Ponoć zrobienie podpórki z polistyrenu dużo ułatwia sprawę, bo błotniki trzymałyby się tylko na tych małych blaszkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalszy etap prac. Jednak zrezygnowałem z metalowych błotników, bo to nie na moje nerwy.

 

Na razie zająłem się przednia i tylna płytą

 

DSC03679_zps98cea08b.jpg

 

Tutaj proszę o opinie, czy ta szpara powinna tak być ?

 

DSC03674_zps6ac606ea.jpg

 

DSC03664_zps1b67e5ae.jpg

 

Prosiłbym tez o jakąs fotke, jak powinny wyglądac te uchwyty na osłone z gąsienic na przodzie. Tylko chodzi mi o zdjecie samych uchwytów bez gasek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim egzemplarzu zimmeritu tak nie było. Może trafił Ci się jakiś niedolany w tym miejscu.

Pewnie nie zauważyłeś nawet jak nakładałeś.

 

Ja uzupełniłbym to na Twoim miejscu Miliputem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Waszmościom.

Tomek - zdjęcia nie znalazłem i już nabierałem przekonania, że były przyspawane, ale w "Gun Power" jest taki rysunek ( na czerwono zaznaczyłem to o co Ci chyba chodzi ) :

 

Elefantzaczepy_zps199d8b31.jpg

( rysunek przekopiowano jednorazowo i tylko na potrzeby tej dyskusji )

 

to tylko rysunek i ile w nim prawdy, nie wiem.

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.