Skocz do zawartości

nowy F-16CJ Block 50 Tamyia 1/72


wuwumaster

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.hyperscale.com/2014/reviews/kits/tamiya60786reviewbg_1.htm

 

wygląda przyzwoicie

 

pytanie do speców od polskich 16stek - duzo pracy żeby z tego zestawu zrobić naszą wersję?

nie wgryzałem się jeszcze nigdy w ten temat a widzi mi się nasz Jastrząbek na półce...

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arek - dzięki za info!

tak się troche domyślałem że na tej wersji się nie skończy, choćby po dwóch osłonach radaru.

Detal faktycznie przyjemny, zapewne w niedługim czasie pojawią się dodatki, zostaje zaczekać

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest gdzieś jakiś dobry inbox gdzie widać wyraźnie właśnie detal tego modelu?

Najlepszy masz tutaj

http://www.hyperscale.com/2014/reviews/kits/tamiyaf16cj72previewmn_1.htm

 

Czy mi się wydawało, czy oni zrobili w tym modelu detal lepszy niż w analogicznym modelu w 1/48?

Mam na myśli kabinę.

Co masz złego w 1/48 tamki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
A co Ci się w nim nie podoba?

 

Generalnie brak pylonów, zbiorników paliwa , imitacji pierwszego stopnia sprężarki silnika do tego jakiś plastelinowy ludek oraz śmieszny jak na moją estetykę fotel ACES II. Generalnie nie wiem jak Tamiya widzi kolejne Vipery, ale obecny model jest doprawdy dziwny. Dlaczego ? bo przerabiali temat już dwa razy: 1/32 1/48 doświadczenie mają, projekty mają... Ja osobiście jestem zawiedziony, po kasztanie z Academy i takim sobie Kineticku liczyłem na małe arcydzieło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem dzisiaj paczkę z kluczem trzech "Szesnastek"

Pierwsze wrażenia, niesamowita faktura modelu wygląda to mniej-więcej jak w 1/48. Co do detali to różnie, porównując z Academy to już nie ma takiego szału np. fotel TAMIYA 2 elementy - Academy 6 elementów ! i naprawdę jest kilka miejsc gdzie "kasztan" z Academy nie przegrywa z Japończykami.

Generalnie temat rozwojowy. Szkoda, że nie mam odpowiedniej ilości czasu to bym zrobił porównanie TAMIYA/ACADEMY/KINETIC/REVELL/HASEGAWA może w przyszły weekend się uda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam, Jeśli chodzi o konkurencyjny do nowego wypustu Tamyii model F-16C Academy, to jaki jest z nim problem? Mirage3 czy możesz w kilku słowach podsumować minusy tego zestawu?

Pozdrawiam,

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Jeśli chodzi o konkurencyjny do nowego wypustu Tamyii model F-16C Academy, to jaki jest z nim problem? Mirage3 czy możesz w kilku słowach podsumować minusy tego zestawu?

Pozdrawiam,

Piotr

 

Generalnie to wg. mnie największym problemem tego modelu to nos w rzucie z boku ni jak ma się to do prawdziwego samolotu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to widać, że nos jest "bardziej podobny do YF-16" niż do seryjnego F-16.

Wystarczy zobaczyć jak wygląda krzywizna osłony radaru w modelu a jak na zdjęciu, podobnie ma się sprawa z dolną częścią nosa. O ile w rzucie z góry to wszystko jest "gitara" to z boku już nie, a szkoda bo model ogólnie jest całkiem miły dla oka. Ciągle liczę, że QB wyda może jakąś korektę... ale oni wolą pierdoły produkować... Problem jest jescze taki, że w polsce większość F-16C z Academy kosztuje 90-100zł jak się pojawi Tamiya to będzie pewnie tańsza mimo, że pierwszy będzie "starter pack"***

 

 

 

1_zps0b3b303a.jpg

 

 

 

 

***- to taka moja nazwa pierwszej "gołej" szesnastki z tamigawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mirage3 napisał:

 

"Szkoda, że nie mam odpowiedniej ilości czasu to bym zrobił porównanie TAMIYA/ACADEMY/KINETIC/REVELL/HASEGAWA może w przyszły weekend się uda "

 

Dzięki mirage3 za info na temat modelu Academy. Natomiast porównanie tych modeli jak najbardziej mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast porównanie tych modeli jak najbardziej mile widziane.

 

Coś tam ostatnio "cykałem" ale jestem średnio zadowolony. Do tego zapomniałem wyciągnąć model Kinetica z szafy Jakby było mało mam taki szitowy internet, ale jeszcze trochę

 

 

 

falcon002_zpsf93b3128.jpg

 

falcon003_zps1c3aea50.jpg

 

falcon007_zps38b66036.jpg

 

falcon005_zpse4903481.jpg

 

falcon015_zps421dd5d7.jpg

 

falcon014_zps4148217a.jpg

 

falcon018_zps8df2e667.jpg

 

falcon016_zpsa0a747c2.jpg

 

falcon027_zps6ad86b3d.jpg

 

falcon031_zpsf2d54893.jpg

 

falcon032_zpsf400b93b.jpg

 

Narazie takie tam zbudowałem w miarę możliwości postaram się zrobić całość tylko lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.