Skocz do zawartości

TS-11 Iskra - nowy model z żywicy!!!


Gość Andzin

Rekomendowane odpowiedzi

Mając wreszcie dłuższą chwilę na bliższe zapoznanie się z modelem odkryłem, że w instrukcji modelu są podane odpowiedniki kolorów FS, tak więc idzie pomalować samolot według pudełkowych malowań własnymi farbkami. Natomiast odpowiedników nie ma w dodatkowo zakupionych kalkomaniach Model Maker, a to już nie wina Arma Hobby. W pośpiechu niechcący pomieszałem te dwie sprawy, tak więc za pomyłkę producentowi modelu należą się przeprosiny.

 

W kwestii uzbrojenia to taki zestaw mógłby być swobodnie sprzedawany osobno, a nawet lepiej gdyby był bez mechanizacji płata. Iskra ma dość charakterystyczne podwieszenia, więc chętni na nie byliby zarówno posiadacze modelu EZ Arma Hobby jak i od Choroszego (niby coś tam jest, ale niezbyt ładne).

 

 

Poproszę o adres na PW podeślę Tobie wszystko co mi zostało od innej Iskry, zachowałem to dla potomnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bardzo mnie cieszy pojawienie się masek na "rekina", tylko szkoda, że tak późno. Kupiłem już same kalkomanie i drugiego zestawu dołączanego do masek mi nie trzeba. Lepszym rozwiązaniem byłaby jednak możliwość zakupu samych masek bez kalkomanii.

 

Wracając do modelu Iskry to dokonałem już wstępnego pasowania na sucho głównych elementów i wygląda to całkiem dobrze. Słynna końcówka nosa u podstawy przylega z minimalnym naddatkiem na oszlifowanie, możliwe więc będzie wyprowadzenie płynnego przejścia. Nasada prawego skrzydła wymagała nieco obróbki, aby weszła do gniazda w kadłubie na wcisk. Lewe skrzydło za to wchodzi luźno. Na wcisk można montować też oba stateczniki poziome. Nieco słabiej dopasowane są osłona nosowa i silnikowa, bo przy łączeniu do kadłuba powstają uskoki, które trzeba będzie szpachlować (widać to z resztą w relacji na blogu Arma Hobby) - rzecz troszkę upierdliwa, ale do ogarnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
Ustawcie się w kolejce bo może zabraknać...od środy wersja pro w sprzedaży za okazyjne 340 PLN

 

Heh. Ja odpadam. Ostatnie PZLki też były poza moim zasięgiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.