Skocz do zawartości

TS-11 Iskra - nowy model z żywicy!!!


Gość Andzin

Rekomendowane odpowiedzi

Po cichutku, po malutku, ale za to znienacka pojawiła się zapowiedź nowego modelu Iskry!!!

I wcale nie Revell, a nasza rodzima firma się ku temu przyczyni ... model zaprojektowany jest komputerowo, będzie w dwóch wersjach - fullwypas z kilkoma malowaniami i np. oddzielonymi powierzchniami sterowymi i "łykend edyszyn" ...

A! no i jeszcze skala, na początek 1:48, ale będzie także 1:72, a jeśli lud pracujący miast i wsi zażąda, to może 1:32 i 1:144

Se paczta:

http://www.armahobby.pl/category/ts-11-iskra

 

No i plotki jeszcze chodzą o modelu plasticzanym w 1:48 ... ale to tylko plotki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

końcowo pewnie będzie droższy od choroszego,chyba,że daj boże,wyczuli małe zakupy choroszego i zrobią mocno knkurencyjną cenę.

z tego linku wypada ,że będzie też 1:72

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

końcowo pewnie będzie droższy od choroszego

 

W podanym linku jest wyraźnie napisane, że bogatsza wersja będzie droższa od Choroszego, ale będzie też wersja uproszczona, tańsza. Muszę powiedzieć, że to chyba pierwszy przykład małej firmy proponującej niszowy produkt, ale mającej profesjonalne podejście do marketingu, czerpiącej przykład z najlepszego chyba dzisiaj pod tym względem Eduarda.

 

Co prawda Cena Czyni Cuda, ale żywice ze swej natury nie są tanie, a wraz z pojawieniem się tego modelu będziemy mieć wreszcie wybór. No a jak komuś cena czy jakość nie będzie odpowiadać, to zawsze może kupić Choroszego, albo czekać na Iskrę Revella ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo ciekawa, optymistyczna zapowiedź. Pomysł wydania dwóch wersji bardzo przypadła mi do gustu, szczególnie że jestem przyzwyczajony do marketingu Eduarda. Oby się udało i oby model który się ma pokazać był lepszy niż potworek z Choroszego. No i już odkładam na nią złotniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

końcowo pewnie będzie droższy od choroszego

 

W podanym linku jest wyraźnie napisane, że bogatsza wersja będzie droższa od Choroszego, ale będzie też wersja uproszczona, tańsza.

 

ja co prawda widzę zdanie,ze rozbudowana wersja będzie droższa. Po prostu droższa nie piszą ,że od Choroszego.

Ale to tylko woli sprostowania .

Oczywiście ,że jeśli ma być tak dokładna i skrupulatnie zrobiona to będzie droższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie chciałem, żeby to tak obcesowo zabrzmiało

Nie na podlinkowanej stronie, ale chyba na stronie projektu Iskry jest w którymś miejscu napisane, że cena bogatszej wersji będzie wyższa niż Choroszego, ale nie mogę tego teraz znaleźć. Powiem szczerze, że mnie bardziej interesuje jakość, jestem gotów zapłacić więcej za lepszy model, jeśli przedobrzą z ceną, to skończę na jednej, góra dwóch Iskrach, których pewnie i tak nie skleję :-)

A może będzie Iskra w plastiku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na informacje o TS-11 w skali 1/72. Kupię ze trzy Iskry minimum. Mam nadzieję, że będzie w detalach nie wiele uboższa niż ta w 1/48! Na stronie napisane jest, że Iskra w 1/72 będzie "na święta". Ale które? A powracając do Iskry w 1/48 Revell'a, to koledzy modelarze, nie łudżcie się. Nawet gdyby głosów było 40 000, a nie 4 000 to taka firma jak Revell, Italeri, Airfix, nie mówiąc już o japończykach czy koreańczykach nigdy Iskry nie wypuści, bo to rynek tylko polski. Już prędzej Aeroplast, jak głoszą plotki, który przecież wypuścił już produkt z czysto polskiego rynku modelarskiego, jakim jest SW-4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

I co? Ano, jak to zwykle u nas cisza. A miało być tak pięknie, do Świąt miał być nawet model w 1/72. Na stronie Armaplast prawie codzienne nowe informacje "o stanie prac", możliwość otrzymywania bieżących informacji e-mailem.Nie dostałem ani jednej!?

91a76009948df420med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakończeniu P.1 nasze główne siły kierujemy na Iskrę 1:48, która mamy nadzieję wypuścić w czerwcu. Model – Iskra 1:72 na Święta – Bożego Narodzenia 2014. Kolejne modele polskiej konstrukcji jakie mamy w planach to PZL P.6 i PZL P.8 w skali 1:48

 

http://www.armahobbynews.pl/2014/04/co-dalej-z-p-1-i-ts-11-iskra/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
  • 1 month later...

Coraz więcej informacji nt. Iskry:

http://www.armahobby.pl/1-48-ts-11-iskra-easy-set.html

Zgodnie z zasadą przyjemnego i szybkiego montażu firma olała kratę przed wlotami powietrza i trzeba ją będzie robić samemu.

Ktoś ma zdjęcie tego malowania? Sowę i babę jagę na Iskrach malowano mniej więcej jednocześnie, 1919 miał obie. Nawet jeśli sowę później, to szachownice nie powinny być starego typu (znane jest takie zdjęcie z obydwoma godłami i poprzednim wzorem szachownicy)?

Na początku roku 1/32 i Pro-set 1/48.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szachownice na tym pudełkowym obrazku powinny być starego (czyli poprawnego historycznie) wzoru.

Ale może jeszcze niech się inni archiwiści odezwą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wrzucić sylwetki/zdjęcia tych malowań? Nie kojarzę po samym numerze co to będzie. Czy oba "blaszaki" czy może coś w kamo. Przydałby się pełny zestaw napisów eksploatacyjny i trochę większy wybór malowań. Mam nadzieję, że lokalni producenci kalkomanii nas nie zawiodą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wrzucić sylwetki/zdjęcia tych malowań? Nie kojarzę po samym numerze co to będzie. Czy oba "blaszaki" czy może coś w kamo. Przydałby się pełny zestaw napisów eksploatacyjny i trochę większy wybór malowań. Mam nadzieję, że lokalni producenci kalkomanii nas nie zawiodą ;)

 

0412110031.jpg

0410070024.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zdaje się pierwszy słaby punkt modelu - kalki.

Szachownice odwrócone kolorami w stosunku do właściwych i zła wymiarówka (nie wszystkie były jednakowe wielkościowo). Ciekawe jak z jakością godeł

iskra-armahobby-web-400x181.jpg
Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.