Skocz do zawartości

TS-11 Iskra - nowy model z żywicy!!!


Gość Andzin

Rekomendowane odpowiedzi

Od soboty razem z Iskra mozna bedzie kupic model razem z tymi wiekszymi zestawami kalek do Iskry... Wszystko jest dokladnie opisane na stronie Arma Hobby... Napisów faktycznie nie bedzie ale osobiscie uwazam ze najpierw trzeba kupic sam model, najlepiej po promocyjnej cenie, a latwe to nie bedzie bo juz chetnych jest wiecej niz modeli wiec przed swietami nie kazdy go otrzyma... Pizniej trzeba go skleic, pomalowac a dopiero wtedy...

... dokupić kalkę z napisami, oddając producentowi to, co zaoszczędziłem kupując model jako subskrybent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Od soboty razem z Iskra mozna bedzie kupic model razem z tymi wiekszymi zestawami kalek do Iskry... Wszystko jest dokladnie opisane na stronie Arma Hobby... Napisów faktycznie nie bedzie ale osobiscie uwazam ze najpierw trzeba kupic sam model, najlepiej po promocyjnej cenie, a latwe to nie bedzie bo juz chetnych jest wiecej niz modeli wiec przed swietami nie kazdy go otrzyma... Pizniej trzeba go skleic, pomalowac a dopiero wtedy...

... dokupić kalkę z napisami, oddając producentowi to, co zaoszczędziłem kupując model jako subskrybent.

Nie rozumiem Twojego toku myslenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena promocyjna za model jest tylko nieznacznie niższa od zapowiadanych "poniżej 200 zł", ale dobre i to. Miłą niespodzianką są promocyjne zestawy z kalkomaniami i farbkami, na których można zaoszczędzić kolejnych parę złociszy. Ogólnie nie widzę powodów do wielkich narzekań na cenę, a zaoszczędzone przez subskrybentów pieniądze starczą nawet na dwa zestawy napisów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena promocyjna za model jest tylko nieznacznie niższa od zapowiadanych "poniżej 200 zł", ale dobre i to. Miłą niespodzianką są promocyjne zestawy z kalkomaniami i farbkami, na których można zaoszczędzić kolejnych parę złociszy. Ogólnie nie widzę powodów do wielkich narzekań na cenę, a zaoszczędzone przez subskrybentów pieniądze starczą nawet na dwa zestawy napisów

 

Zgadzam się. Byle ktoś te napisy wydał .

 

A tak na poważnie - coś czuję że napisy będą dopiero w sprzedaży jak wyjdzie Pro-set. No i sam pro-set pewnie będzie już je zawierał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena promocyjna za model jest tylko nieznacznie niższa od zapowiadanych "poniżej 200 zł", ale dobre i to. Miłą niespodzianką są promocyjne zestawy z kalkomaniami i farbkami, na których można zaoszczędzić kolejnych parę złociszy. Ogólnie nie widzę powodów do wielkich narzekań na cenę, a zaoszczędzone przez subskrybentów pieniądze starczą nawet na dwa zestawy napisów

 

Zgadzam się. Byle ktoś te napisy wydał .

 

A tak na poważnie - coś czuję że napisy będą dopiero w sprzedaży jak wyjdzie Pro-set. No i sam pro-set pewnie będzie już je zawierał.

Napisy jak i maski do wykonania oznaczen itp sa w zapowiedziach Model Makera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostaje na biezaco maile od firmy i wiem np ze trwaja juz wysylki, ze mieli opoznienia zwiazane z dostarczeniem farm i klisz pod tablice przyrzadow... To nie jest takie proste wyslac w krotkim czasie tyle zamowien... Z reszta wejdz sam na strone Arma Hobby i sobie poczytaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już ma wysłane zamówienie?

 

Tazman79 wie wszystko jego pytajcie, ma informacje z pierwszej reki

Wszystko jest na stronie Arma Hobby , wystarczy wejsc i przeczytac. I te jak to ujales informacje z pierwszej reki mam wlasnie stamtad...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów !

Właśnie "wylądowała" u mnie Iskra i... taki szybki rzut oka bo jestem w pracy

Jestem pod wrażeniem !!!

Jest to mój pierwszy model żywiczny więc nie mam w tej materii doświadczenia ale wg mnie odlewy są super.

Bez nadlewek,pęcherzy,wyraźne z bardzo dobrym szczegółem.

A zdecydowałem się na ten model ze względu na fajny podział technologiczny.

Zobaczymy jak będzie w "praniu"

Pozdrawiam

Piotr

p.s.

Mam jeszcze pytanie jakiego kleju najlepiej do czegoś takiego używać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj także wylądowała TSa ;-)

 

Model wygląda znakomicie, aż łapy świerzbią, żeby się za niego zabrać.

 

Tak trzymać Panowie z ARMA Hobby!!! Czekam na 1/72 i koleje tak znakomite projekty.

 

Dzięki

 

Pozdrawiam i Wesołych Świąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj także wylądowała TSa ;-)

 

Model wygląda znakomicie, aż łapy świerzbią, żeby się za niego zabrać.

 

Tak trzymać Panowie z ARMA Hobby!!! Czekam na 1/72 i koleje tak znakomite projekty.

 

Dzięki

 

Pozdrawiam i Wesołych Świąt

 

 

 

Szef rzeczywiście na dole jest ale poradzenie sobie z nim nie zajmie więcej jak 5 min pracy. Koledze z PhpBB widocznie więcej.

 

U mnie dysza jest ok, żadnych zapowietrzeń ani wypukłości na powierzchni nie znalazłem.

 

Co do kalek to nie miałem wcześniej do czynienia z klakami Model Maker DECALS. Na moich absolutnie nie ma przesunięć kolorów. Godła i zegary rzeczywiście nie powalają ale tym się nie martwię, mam własne kalki. po co kalki zegarów jak w modelu są bardzo ładne klisze pod blaszki. Ale przysrać można, a co :-)

 

Kolega z innego forum niech przyłoży czubek obracając go o 180 stopni to mu będzie pasować . Osrać kogoś to nie problem ale pomyśleć trochę to już za dużo. Taka polska tradycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cinekf1,

Zastanów sie najpierw co piszesz, dobrze?

A uwagi w stylu osrać i przylożyć czubek obracajac o 180 stopni to sobie sam przyłóż. A potem możesz sobie pomyśleć. Taka polska tradycja

I wtedy na pewno ci wszystko będzie pasować...

 

Wesołych Swiąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://armahobbynews.pl/blog/2014/12/22/sklejamy-ts-11-iskra-ez-set-czesc-1/

 

No to z tym nosem to na razie zdania tradycyjnie podzielone, bo producent twierdzi, ze wszystko gra i buczy.

 

A wymiana uprzejmości jak widać ma się dobrze, można ponaprtalać jedni na drugich więc i cele poboczne model spełnił znakomicie, bo polski kocioł ma się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Moje dwie Iskry wylądowały. Odpakowałem jedną (druga jedzie pod iglaka) i mogę stwierdzić że nie mam się do czego przyczepić. Jakość odlewów jest bardzo dobra, spasowanie części na sucho jest wzorowe. Kabinka vacu jest bardzo sztywna i raczej gruba, ale krystalicznie czysta i przejrzysta. Fotele wyrzucane odlane w jednej części to najjaśniejsze części modelu. Na głównej części kadłuba miejscami skórka pomarańczowa. Problemem może być oddzielenie niektórych części od kostek wlewowych - niektóre z powodu skomplikowanego kształtu - skrzydła, albo z powodu kruchości części - wloty powietrza do silnika w przejściu skrzydło/kadłub. Należy uważać na ramę osłony kabiny - jest bardzo cienka i łatwo się wygina. Kalkomanie są strasznie ubogie - co już stwierdzono - ale ja żadnych przesunięć nie stwierdziłem. Blaszka mogłaby być z nadrukiem, ale to już moje zboczenie. Poza tym model wzorowo zapakowany - bez obaw że się uszkodzi w transporcie. U mnie wszystkie części są dobre i nie muszę nic reklamować.

 

Są jeszcze kalki modelmakera. Jakość nadruku wydaje się lepsza niż kalek w zestawie Iskry. Strony merytorycznej nie oceniam, ale przy ich podejściu do niektórych kwestii lepiej sprawdzić zdjęcia oryginału niż się sugerować instrukcją.

 

Podsumowując - ja jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam swoją od dwóch dni, a jeszcze nie zdążyłem zapoznać się szczegółowo ze wszystkimi elementami. Na razie rzuciłem pobieżnie okiem, ale ogólnie pierwsze wrażenie co do jakości żywicznych elementów jest pozytywne. Fakt, że u mnie dysza silnika jest minimalnie zdeformowana, ale nie w takim stopniu jak u kolegi ze SF i raczej przy odrobinie wysiłku da się ją uratować.

Załączone do pudełka kalkomanie rzeczywiście nie są najwyższej jakości. U mnie przesuniecie barw jest jednak widoczne, a rysunek zegarów jest lekko pozalewany. Zamówiłem na szczęście zestaw dodatkowych oznakowań, który wygląda lepiej, choć też idealny nie jest (o tym może w osobnym wątku).

Wracając do zawartości pudełka mam zastrzeżenie do instrukcji, która promuje wyłącznie farby marki Bilmodel. Są to farby nowe na rynku i nie każdy może i chce się w nie zaopatrzyć (ja np. się nie zdecyduję ze względów nazwijmy to sanitarno-higienicznych, a mówiąc wprost - okropnie śmierdzą). Dla tych osób może producent łaskawie zamieściłby na swojej stronie jakieś odpowiedniki w neutralnej skali np. według wzornika Federal Standard?

Troszkę też boli brak jakiegokolwiek uzbrojenia podwieszanego. Gdyby ktoś wydał do Iskry zestaw uzupełniający z belkami podwieszeń oraz do wyboru po 2 szt. bomb P-50, wyrzutni npr Mars-4 i zasobników strzeleckich Zeus oraz dodatkowo łuskozbieracz to miałby we mnie klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

Wracając do zawartości pudełka mam zastrzeżenie do instrukcji, która promuje wyłącznie farby marki Bilmodel. Są to farby nowe na rynku i nie każdy może i chce się w nie zaopatrzyć (ja np. się nie zdecyduję ze względów nazwijmy to sanitarno-higienicznych, a mówiąc wprost - okropnie śmierdzą). Dla tych osób może producent łaskawie zamieściłby na swojej stronie jakieś odpowiedniki w neutralnej skali np. według wzornika Federal Standard?

 

Tak, też jest to dla mnie problemem - zapomniałem o tym wspomnieć. Zresztą nie ważne w jaki sposób by podano kolory według FSów i innych wzorników, i tak będzie trzeba dobierać farby i mieszać pod konkretne egzemplarze.

 

 

Troszkę też boli brak jakiegokolwiek uzbrojenia podwieszanego. Gdyby ktoś wydał do Iskry zestaw uzupełniający z belkami podwieszeń oraz do wyboru po 2 szt. bomb P-50, wyrzutni npr Mars-4 i zasobników strzeleckich Zeus oraz dodatkowo łuskozbieracz to miałby we mnie klienta.

 

Te wszystkie gadżety jak i pełna mechanizacja skrzydeł będą w pro secie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając wreszcie dłuższą chwilę na bliższe zapoznanie się z modelem odkryłem, że w instrukcji modelu są podane odpowiedniki kolorów FS, tak więc idzie pomalować samolot według pudełkowych malowań własnymi farbkami. Natomiast odpowiedników nie ma w dodatkowo zakupionych kalkomaniach Model Maker, a to już nie wina Arma Hobby. W pośpiechu niechcący pomieszałem te dwie sprawy, tak więc za pomyłkę producentowi modelu należą się przeprosiny.

 

W kwestii uzbrojenia to taki zestaw mógłby być swobodnie sprzedawany osobno, a nawet lepiej gdyby był bez mechanizacji płata. Iskra ma dość charakterystyczne podwieszenia, więc chętni na nie byliby zarówno posiadacze modelu EZ Arma Hobby jak i od Choroszego (niby coś tam jest, ale niezbyt ładne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.