Skocz do zawartości

TS-11 Iskra - nowy model z żywicy!!!


Gość Andzin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 80
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Więc skoro to projekt to tym bardziej warto teraz pokazywać babole, gdy można jeszcze je poprawić, a nie pisać bzdury w stylu "zaczęło się"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy tylko pojawiaja sie kalki Model Makera to odrazu pojawia sie krytyka.

I słusznie, bo to jest firma, która skupia się na robieniu dużo i tanio, jakość pozostawiając daleko w tyle.

Nie tylko jakość daleko w tyle.

Nie zaśmiecając wątku o Iskrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ts11_iskra_foto_003.jpg

 

No i o to chodzi .

 

Ciekawi mnie jakim problemem będzie zrobienie owiewki - wszak jej szkielet podkleja się waku.

 

Szkoda że malowania troszkę lipne - ciekawe czy da się jakoś dostać inne numery boczne, szczególnie do maszyn w szarym kamuflażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Czy obecnie istnieją jakieś alternatywne kalkomanie do Iskry? Bo to co proponuje w tej chwili Arma Hobby to jakieś nudy.

Na razie znalazłem Aztec AZD4837 do "2001" z bardzo ciekawą głową orła. Natomiast w zestawach żywicznej Iskry od Choroszego były:

C4805: hinduska "48"

C4804: prototyp "04"

C4803: granatowa "1919" i srebrna "1907"

C4802: szturmowa "0823"

 

Ewentualnie może znacie jakiś plany producentów odnośnie kolejnych malowań?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska spokojnie... Jeszcze modelu nie ma formalnie na rynku a juz chcecie niewiadomo co zeby juz do niego bylo... Cierpliwosci...

 

Po prostu producent się nie postarał przy doborze malowań (przy Pro-Set pewnie dadzą lepsze). Mi się marzy ten model, ale w malowaniu szarym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie luz. Ale po pierwsze podobają mi się niesrebrne i okolicznościowe malowania Iskry, a po drugie wersja uproszczona to fajne pole do "popisów" malarsko-dekoratorskich, bo grafika nie jest zaburzona otwartymi/zdjętymi lukami. Najchętniej wykonałbym nawet dwie wersje: współczesną kamuflażową i któregoś z rekinów ("1614" lub "1706"). Jak nic fabrycznego nie wyjdzie to się dorobi samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, teraz już znacznie lepiej. Znalazłem jeszcze taki (poprzednie linki się skleiły):

http://www.modelmaker.com.pl/D48037-TS-11-Iskra-in-Polish-service-vol-1-Combat-Regiments/336/

 

Szkoda tylko, że nie można nigdzie kupić tych kalkomanii. Może któryś z kolegów poratowałby mnie np. rekinem "1706"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zapowiedziach Model Makera sa jeszcze napisy eksploatacyjne do Iskry i maski za pomoca ktorych bedzie mozna wykonac dowolny egzemplarz Iskry zdowolnym numerem. Dodatkowo jest w przygotowaniu zestaw kalek do morskich Iskier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od soboty razem z Iskra mozna bedzie kupic model razem z tymi wiekszymi zestawami kalek do Iskry... Wszystko jest dokladnie opisane na stronie Arma Hobby... Napisów faktycznie nie bedzie ale osobiscie uwazam ze najpierw trzeba kupic sam model, najlepiej po promocyjnej cenie, a latwe to nie bedzie bo juz chetnych jest wiecej niz modeli wiec przed swietami nie kazdy go otrzyma... Pizniej trzeba go skleic, pomalowac a dopiero wtedy martwic sie o napisy czy cos tam jeszcze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.