Skocz do zawartości

MI-17-1V 6109 z PKW Afganistan 1/35 Trumpeter


Flachenty

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 299
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nadeszła pora by coś porobić.

 

Kolejny element który trzeba zrobić od podstaw to stopnie do wejścia ( na dziś lewa strona)

DSC_5266.JPG

DSC_5267.JPG

DSC_5270.JPG

 

a przy okazji zacząłem wypełniać wnętrze kabiny pilotów ( u mnie jest nudno bo wszystko czarne)

DSC_5278.JPG

DSC_5274.JPG

 

kolejny element to jakieś ustrojstwo po prawej stronie kabiny (nie wiem jak się to nazywa i po co jest)

DSC_5279.JPG

DSC_5282.JPG

 

na razie tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj...świetne te stopnie ci wyszły ...a o ten element,który nazwałeś ustrojstwem...miałem cię właśnie zapytać...i nie zapytam,bo widzę,że go nie nazwiesz-z moich domysłów, obserwacji i dedukcji...pomyślałem,że to może jakiś składany właśnie podnóżek czy stopień...no ale niech mnie skoryguje jakiś znawca tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty to robisz w przerwach pomiędzy manewrami czołgowymi?

Zdążysz na Łask? Bardzo chcę zobaczyć to na żywo.

 

Taki jest plan żaby zdążyć na Łask

 

A jeśli o manewry chodzi to ja jestem w końcu tankista (a pod Studziankami było nas znacznie więcej)

10592860_771761006214801_7732025031561923120_n.jpg

DSC_5778.JPG

DSC_5681.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś najpierw zapakowałem czołgi na lorę bo jutro defilada, a potem sobie wróciłem do domu i dłubnąłem najpierw antenki

 

DSC_5286.JPG

 

potem wykończyłem wnętrze kabiny

DSC_5285.JPG

 

a potem wymyśliłem, że trzeba ją zamknąć żeby paluchami przez przypadek czegoś nie połamać no i zaczęła się droga przez mękę. Nic nie chce pasować :(

Ale nie z takimi rzeczami sobie radziłem więc może się uda. Jak na razie wklejona i wstępnie oszlifowana.

DSC_5287.JPG

DSC_5288.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie i eksploatacja bardzo mi się podobają. Detale w kabinie - jak sądzę - powinieneś zrobić lepiej. Malowanki ręczne ekranów, włączników, linii nie wyglądają dobrze. A jestem jakoś przekonany, że dałbyś radę to poprawić (nawet kosztem robienia jeszcze raz). [...]
Niestety zgadzam się z Mikołajem......coś mi się wydaje,że pośpiech cię dopadł.....chciałbyś już go mieć w całości nie?

 

Ja też się do tego dołączam, panele będziesz miał widoczne, a przy tej skali to nie bawiłbym się już w kolejne poprawki, a zrobiłbym sobie nowe panele i wykorzystał np. to:

http://www.jadarhobby.pl/part-s35021-mi17-interior-135-p-7662.html

Przy takim nakładzie, taki wydatek to nic wielkiego, a zaoszczędzisz czas i estetyka będzie poprawna

 

Wydaje się, że jeszcze niedopracowane jest przejście szkła w plastik u góry.

 

Mariusz ma rację, wyszedł Cie lekki "schodek" - tak bynajmniej na zdjęciu widać. Poza tym będziesz miał w swojej kolekcji kolejny świetny model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się do tego dołączam, panele będziesz miał widoczne, a przy tej skali to nie bawiłbym się już w kolejne poprawki, a zrobiłbym sobie nowe panele i wykorzystał np. to:

http://www.jadarhobby.pl/part-s35021-mi17-interior-135-p-7662.html

Przy takim nakładzie, taki wydatek to nic wielkiego, a zaoszczędzisz czas i estetyka będzie poprawna

 

Wydaje się, że jeszcze niedopracowane jest przejście szkła w plastik u góry.

 

Mariusz ma rację, wyszedł Cie lekki "schodek" - tak bynajmniej na zdjęciu widać. Poza tym będziesz miał w swojej kolekcji kolejny świetny model

 

Jeśli chodzi o tablice to już dawno i nieprawda (chyba coś przegapiłeś ;) ). Chętnie zastosowałbym blachy Parta (mam je zresztą) ale one nie mają nic wspólnego z tablicami w wersji Mi-17-1V.

 

Stara (taka jak part)

91723.jpg

Nowa (taka jak moja)

IMG_8786.JPG

 

więc musiałem zrobić swoje a wyszło to mniej więcej tak

DSC_5274.JPG

 

Jeśli chodzi o ten nieszczęsny schodek to jest to problem. Trumpek zamiast delikatnego wzmocnienia zrobił potężny schodek w tym miejscu. Zeszlifowałem go ile tylko dałem radę ale to nadal mało :( a materiału zostało tak mało, że jest już na granicy wytrzymałości (w tym miejscu jest to model cholernie ciężko składalny i pręży straszliwie) w związku z tym musi zostać tak jak jest :(

Niestety ten model takich baboli ma znacznie więcej.

 

A teraz coś z dziś

DSC_5552.JPG

DSC_5553.JPG

DSC_5555.JPG

DSC_5557.JPG

 

i zacząłem wyposażać dół kadłuba

DSC_5559.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.