Jump to content
micmal

Churchill z Korei Tamiya 1:35

Recommended Posts

Dzięki, fajnie że się podoba, ale ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć trzeba, bo z efektu do końca zadowolony nie jestem.

Bardzo fajny i pomysł i rezultat. Gratuluję - głównie warsztatu, bo widoczne efekty to jedynie konsekwencja. Super!

bo z efektu do końca zadowolony nie jestem.

Hmmm, i nie dziwie się, ja mam "mieszane" uczucia względem tego modelu Uważam, że z ty całym brudzeniem, rdzewieniem, obijaniem i innym szmelcowaniem modelu to "trochę" przesadziłeś. Sam przód wygląda, jak by zaraz miał się rozsypać, zacieki na wieży (???), obicia i otarcia farby do żywej stali są (moim zdaniem) z kosmosu. Koszmarna jest ta "moda" na "niszczenie" modelu. Jak dla mnie, lufa (2).

Wolę takie modele. Są ciekawsze niż pomalowany jednym odcieniem kloc posypany z lekka pigmentem imitującym kurz. A to wszystko w imię "niby" realizmu...Takie modele są nudne jak flaku z olejem i każdy coś takiego zrobi. Model prezentowany tutaj jest ciekawy, zastosowano sporo technik, które są trudne do zrobienia i to mi sie podoba. A to czy czołgi w Korei miały zacieki na wieży czy nie to mi wisi i powiewa

Dziękuję za komentarze. Tym z kolegów, którym się podoba - cieszę się , choć przy Pattonie bardziej się postaram.

Odnośnie uwag kolegi skala72. Cóż każdemu podoba się coś innego, jego prawo, źle by było gdyby wszystkim podobało się to samo.

Z efektu końcowego nie jestem zadowolony, nie dlatego, że poobijałem i ubłociłem czołg. Gdybym robił go raz jeszcze w takiej samej konwencji by powstał. Myślę, że poziome powierzchnie wyszły tak jak chciałem, gorzej z burtami, bo nie do końca o taki efekt mi chodziło.

Dyskusja o brudzeniu i obijaniu jest stara jak świat, dlatego nie chce mi się wstawiać fotek...choć może jednak

7thRTRChurchill_1_zps9ef5fd4f.jpg

churchil-mkii-2_zps78fb6d01.jpg

601355_228630607301739_1689015765_n_zps25dc5293.jpg

Gdybym więc robił czołg z którejś z tych fotek, to jak miałbym to zrobić?

Tanku - fakt ciekawe

Tenggeri - lepiej bym tego nie ujął